PDA

View Full Version : سئوال در باره جلو گیری از تبدیل بایت کدها به کد سورس

kobari
چهارشنبه 28 آذر 1386, 09:16 صبح
نرم افزارهایی وجود دارند که بایت کدهای جاوا را به کد سورس تبدیل میکنند و این موضوع می تواند در بعضی موارد کدهای امنیتی موجود در سورس را بر ملا سازد.آیا راهی وجود دارد که از تبدیل بایت کدها به کد سورس توسط این گونه نرم افزارها جلو گیری بعمل آورد؟

Bahmany
چهارشنبه 28 آذر 1386, 09:32 صبح
Java Decompiler
در گوگل سرچ کن و در سایت نیز قبلا گفته شده

javaphantom
چهارشنبه 28 آذر 1386, 15:03 عصر
یک راه حل برای جلوگیری تبدیل باینری به سورس اصلی برنامه این که :
جاوا خوشبختانه بر اساس متن باز (Open Source) از اینرو می توانی با داشت سورس اصلی جاوا کاری کنی که برنامه java decompiler هم نتونه کاری بکونه

saeed_Z_F
چهارشنبه 28 آذر 1386, 16:23 عصر
یک راه حل برای جلوگیری تبدیل باینری به سورس اصلی برنامه این که :
جاوا خوشبختانه بر اساس متن باز (Open Source) از اینرو می توانی با داشت سورس اصلی جاوا کاری کنی که برنامه java decompiler هم نتونه کاری بکونه
سلام
میشه بیشتر توضیح بدین

javaphantom
چهارشنبه 28 آذر 1386, 23:44 عصر
شخص یا شرکتی که برنامه Decompiler رو تولید کرده با داشتن متن اصلی برنامه و استانداردی که compiler منظور کرده توانسته این کار رو انجام بده. همانطور که گفتم یکی از راه حل ها اینکه ما هم با تغییر دادن متن اصلی کاری کنیم که دیگه برنامه نام برده شده نتونه عمل کنه و کدهای ما محفوظ باقی بمونه. این کار نیاز به یک دید حرفه ای داره و به نظر من بهترین راه حله.
یکی از مزایای Open Source همینه.

rezaTavak
پنج شنبه 29 آذر 1386, 07:52 صبح
نه نمیشه پس قابلیت حمل جاوا چی میشه؟

اگر کسی نگران سورس برنامه است اسمبلی بهترین زبان برنامه نویسی است. تازه اون هم دیکمپایلر دارد اما کار هر کسی نیست که از اسمبلی سر در آورد. و بعدش هم سی و...

جاوا را به خاطر قابلیت حمل بودن و... استفاده میکنند.

حتی اگر در pc مجبور شود از ماشین مجازی شما استفاده کند برای موبایل چه میکنید؟

saeedIRHA
پنج شنبه 29 آذر 1386, 08:12 صبح
شخص یا شرکتی که برنامه Decompiler رو تولید کرده با داشتن متن اصلی برنامه و استانداردی که compiler منظور کرده توانسته این کار رو انجام بده. همانطور که گفتم یکی از راه حل ها اینکه ما هم با تغییر دادن متن اصلی کاری کنیم که دیگه برنامه نام برده شده نتونه عمل کنه و کدهای ما محفوظ باقی بمونه. این کار نیاز به یک دید حرفه ای داره و به نظر من بهترین راه حله.
یکی از مزایای Open Source همینه.

ممنون میشام اگر یک مثال بزنی !

به غیر از java code obfuscation فعلاً هیچ راه دیگی وجود نداره
(من ندیدم، اگر دوستان راه دیگه ای میدونن خوشحال میشام به من هم اطلاع بدن؟؟ )
به این سایت هم سر بزن جالبه:
http://www.javaworld.com/javaworld/javaqa/2003-05/01-qa-0509-jcrypt.html

kobari
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:43 صبح
ظاهرآ، روش Encrypt ارائه شده در لینک معرفی شده مطمئن تر از obfuscation بنظر میرسه.