PDA

View Full Version : grid

neda6124
چهارشنبه 28 آذر 1386, 12:41 عصر
آیا من می تونم با انتخاب یکی از عناصر در یک Combo مثلا" کومبو رنگ یک رنگ را انتخاب کنم مثلا" مشکی را و بازدن دکمه تایید در گرید نمایش داده بشه و بعد اطلاعات دیگر زیر ستون رنگ مثل وزن و .... را وارد کنم بعد رنگ بعدی را انتخاب کنم و آن در ستون کناری مشکی مثلا" آبی نوشته شود و دوباره اطلاعات وزن و ... نمایش داده شود؟

neda6124
جمعه 30 آذر 1386, 20:34 عصر
آیا من می تونم با انتخاب یکی از عناصر در یک Combo مثلا" کومبو رنگ یک رنگ را انتخاب کنم مثلا" مشکی را و بازدن دکمه تایید در گرید نمایش داده بشه و بعد اطلاعات دیگر زیر ستون رنگ مثل وزن و .... را وارد کنم بعد رنگ بعدی را انتخاب کنم و آن در ستون کناری مشکی مثلا" آبی نوشته شود و دوباره اطلاعات وزن و ... نمایش داده شود؟
لطفا" یکی جواب منو بده

KavoshGar_ir
شنبه 01 دی 1386, 00:32 صبح
بله شما به عنوان برنامه نویس هر برنامه ای را می توانید خلق کنید! فقط کافیه بدانید چی می خواهید انجام بدید!

با استفاده از متد SelectedItems کمبو مقدار انتخاب شده را در دیتابیس وارد کنید بعد هم با سفارشی کردن کوئری select می توانید ستونها را نمایش بدید

مثلا اگر مقدار رنگ وارد شده بود کوئری نمایش در دیتا گیرید :

select Color1 from DataBase

رنگ بعدی

select Color1,Color2 from DataBase

البته این کوئری ها باید به صورت داینامیک( متغییر وحلقه ) مقدار دهی شود و مطالب نمایشی را در دیتاگرید شکل دهد.

چیزی که به ذهن من می رسید این بود تا نظر بقیه دوستان چه باشد ...

neda6124
شنبه 01 دی 1386, 09:05 صبح
بله شما به عنوان برنامه نویس هر برنامه ای را می توانید خلق کنید! فقط کافیه بدانید چی می خواهید انجام بدید!

با استفاده از متد SelectedItems کمبو مقدار انتخاب شده را در دیتابیس وارد کنید بعد هم با سفارشی کردن کوئری select می توانید ستونها را نمایش بدید

مثلا اگر مقدار رنگ وارد شده بود کوئری نمایش در دیتا گیرید :

select Color1 from DataBase

رنگ بعدی

select Color1,Color2 from DataBase

البته این کوئری ها باید به صورت داینامیک( متغییر وحلقه ) مقدار دهی شود و مطالب نمایشی را در دیتاگرید شکل دهد.

چیزی که به ذهن من می رسید این بود تا نظر بقیه دوستان چه باشد ...
معمولش چیه؟
بمن بگین معمولش چیه ؟من 120تا رنگ دارم به صورت افقی نمی تونستم نشون بدم

KavoshGar_ir
شنبه 01 دی 1386, 19:32 عصر
معمولش چیه؟
بمن بگین معمولش چیه ؟من 120تا رنگ دارم به صورت افقی نمی تونستم نشون بدم
لطف کنید راجع به برنامه ای که می خواهید بنویسید بیشتر توضیح بدید!! شاید اگر وقت کردم بنویسمش! البته قول نمیدم.

خوب من کاری با محتوا ندارم ولی به نظر شما یک گرید 120 ستونی ( که گفتید افقی هم نمی خواستید نمایش بدید ) کار جالبیه؟!:متعجب:

neda6124
یک شنبه 02 دی 1386, 10:53 صبح
لطف کنید راجع به برنامه ای که می خواهید بنویسید بیشتر توضیح بدید!! شاید اگر وقت کردم بنویسمش! البته قول نمیدم.

خوب من کاری با محتوا ندارم ولی به نظر شما یک گرید 120 ستونی ( که گفتید افقی هم نمی خواستید نمایش بدید ) کار جالبیه؟!:متعجب:
سلام
من در این برنامه می خوام یک برنامه برای یک کارخانه بنویسم در این کارخانه مشتری مثلا" 300 طاقه برای رنگ کردن میاره ما می خواهیم بعد از رنگ کردن طاقه ها را وزن کنیم و در ضمن ممکنه از این 300 طاقه مثلا" 50ط مشکی 50ط سفید 50ط آبی و...... این کارخانه 213 تا رنگ را می تونه انجام بده من چه طوری باید نیاز اونو بر طرف کنم فکر کردم یک کمبو رنگ بذارم و در آن همه رنگها را نمایش بدم بعد با انتخاب هر کدوم از اونه در گرید نمایش داده بشه چون مثلا" 50ط مشکی نمی شه بصورت ردیفی در گرید وارد بشه تکرار وجود داره لطفا" کمک کنید بگید بهترین کار چیه ؟ فکر نمی کنم اون فرضیه من عملی باشه؟

KavoshGar_ir
یک شنبه 02 دی 1386, 23:21 عصر
سلام
من در این برنامه می خوام یک برنامه برای یک کارخانه بنویسم در این کارخانه مشتری مثلا" 300 طاقه برای رنگ کردن میاره ما می خواهیم بعد از رنگ کردن طاقه ها را وزن کنیم و در ضمن ممکنه از این 300 طاقه مثلا" 50ط مشکی 50ط سفید 50ط آبی و...... این کارخانه 213 تا رنگ را می تونه انجام بده من چه طوری باید نیاز اونو بر طرف کنم فکر کردم یک کمبو رنگ بذارم و در آن همه رنگها را نمایش بدم بعد با انتخاب هر کدوم از اونه در گرید نمایش داده بشه چون مثلا" 50ط مشکی نمی شه بصورت ردیفی در گرید وارد بشه تکرار وجود داره لطفا" کمک کنید بگید بهترین کار چیه ؟ فکر نمی کنم اون فرضیه من عملی باشه؟
سلام
خوب به نظر من شما با دو حالت روبرو هستید :

1) اگر بخواهید رنگ ها نمایش بدید گرید 120 ستونی جالب نیست باید در گرید فقط رنگ هایی که آن مشتری خریداری کرده نمایش داده بشه نه همه 130 رنگ برای این کار هم به هر رنگی یک متغیر بولی بدید اگر گرفته true اگر نگرفته flase بعد در دیتا گرید رنگ هایی که True هستند برای آن مشتری select زده بشه ...

2) حالت دوم و به نظر من بهتر از گرید استفاده نکنید یک نقشه از رنگها بسازید نظیر یک پالت رنگ پیشرفته در برنامه های گرافیکی بعد درون خود این رنگها مقدارهاشون را وارد کنید اینجا هم اگر مشتری سفارش داده بود اینیبل تورو والا فالس

http://i4.tinypic.com/6py8ym1.jpg

من پیشنهاد می کنم به برنامه های گرافیکی هم یک بررسی انجام بدید که چطور روی رنگهاشون مدیریت کردند شاید ایده گرفتید ....

موفق باشید.

neda6124
سه شنبه 04 دی 1386, 10:18 صبح
من چطوری باید از تکرار جلوگیری کنم باید چطوری رنگها را مدیریت کنم