PDA

View Full Version : انتخاب یک سطر از datagridview با کلیک بر روی آن توسط mouse

fatemeh rahimi
چهارشنبه 28 آذر 1386, 17:40 عصر
سلام.
من یه gride دارم که می خوام وقتی کاربر توسط mouse یه سطر رو اتخاب کرد و بر روی اون سطر کلیک کرد ، اطلاعات اون سطر نمایش داده بشه،می خواستم بدونم میشه اینکار رو کرد یا نه؟اگه میشه چطوری؟
چون من تا به حال هر چی gride دیدم به وسیله button یه سطر انتخاب میشه و اطلاعاتش نمایش داده میشه!من می خوام از button استفاده نکنم.

iman_s52
چهارشنبه 28 آذر 1386, 17:55 عصر
می تونین از رویداد DoubleClick مربوط به DataGridView ردیف انتخابی رو بدست بیارین.

fatemeh rahimi
چهارشنبه 28 آذر 1386, 18:34 عصر
این رویداد رو خودم باید تعریف کنم پشت فرمم؟چون معمولا من هر جادیدم رویدادهای کلیک رو خودش میاورده!
ببخشید چون واقعا به مشکل بر خوردم می پرسم!

rohullah
چهارشنبه 28 آذر 1386, 18:36 عصر
فکر کنم از رویداد CellClick بتونی استفاده کنی.از e.RowIndex هم برای بدست آوردن سطرت می تونی استفاده کنی.

iman_s52
پنج شنبه 29 آذر 1386, 08:25 صبح
فرقی نمی کنه که برای رویداد کلیک باشه یا دابل کلیک بستگی به نظر خودتون :

private void dataGridView1_Click(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.Text = dataGridView1[*, dataGridView1.CurrentCell.RowIndex].Value.ToString();
}

* => یا شماره اندیس ستون یا نام ستون مورد نظر

shgroup
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:16 صبح
می خواهی اطلاعات رو تو چی نمایش بدی ؟
اگه منظورت اینه که با کلیک بر روی datagrid اطلاعات هر ستون در یک textbox نمایش داده بشه یادمه که تو یکی از خاصیت های textbox می تونستی انتخاب کنی که کدوم ستون رو نمایش بده
اگه منظورت اینه بگو تا بهت بگم ...

fatemeh rahimi
پنج شنبه 29 آذر 1386, 10:27 صبح
فرقی نمی کنه که برای رویداد کلیک باشه یا دابل کلیک بستگی به نظر خودتون :

private void dataGridView1_Click(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.Text = dataGridView1[*, dataGridView1.CurrentCell.RowIndex].Value.ToString();
}

* => یا شماره اندیس ستون یا نام ستون مورد نظر
فرمایش شما صحیح،ولی مشکل اینجاست که تو #C ،رویداد کلیک با کلیک بر روی gride ساخته میشه ،ولی من چون تو asp.net دارم می نویسم این رویداد رو نمی سازه و وقتی هم که خودم تعریف می کنم ،currentcell و rowIndex رو نمی شناسه!(البته ببخشید چون فکر نمی کردم کدش با #c فرق کنه تو این بخش پرسیدم،با این حال اگه میشه راهنمایی کنید)
می خواهی اطلاعات رو تو چی نمایش بدی ؟
اگه منظورت اینه که با کلیک بر روی datagrid اطلاعات هر ستون در یک textbox نمایش داده بشه یادمه که تو یکی از خاصیت های textbox می تونستی انتخاب کنی که کدوم ستون رو نمایش بده
اگه منظورت اینه بگو تا بهت بگم ... نه نمی خوام تو textbox نمایش بده،می خوام وقتی با mouse یه سطر رو انتخاب کرد،اون سطر انتخاب بشه و بعد با کلیک بر روی یه سری button(مثل ایجاد ،اصلاح و...که خارج از grideهستن و جزء button های gride نیستن)،یه فرم دیگه که شامل اطلاعات کاملی از اون سطر از gride هست،نمایش داده بشه.نمی دونم منظورم رو درست رسوندم یا نه!!!!!!!