PDA

View Full Version : ASP.NET AJAX-Enabled Web Site

hesam_hma
چهارشنبه 28 آذر 1386, 18:19 عصر
سلام دوستان
من در یه تاپیک در همین سایت خوندم که :

خوب پس از نصب ASP.NET AJAX Extensions v1.0 ویژوال استادیو رو باز کنید . از منوی فایل گزینه New Web Site رو انتخاب کنید ، در پنجره ای که باز میشه یه آیتم جدید به نام ASP.NET AJAX-Enabled Web Site اضافه شده که شما برای استفاده از کنترل های ای جکس در پروژتون باید این گزینه رو انتخاب کنید و بعد هم OK . در Toolbox عنوانی اضافه شده به نام AJAX Extensions که اگه بازش کنین لیست کنترل های ای جکسی رو می بینین ...
اما چنین گزینه ای در زمان ایجاد وب سایت جدید من پیدا نکردم کامپوننت های آژاکس به تولباکس اضافه شده اما در زمان استفاده از اونها این خطا رو میده

The control with ID 'UpdatePanel1' requires a ScriptManager on the page. The ScriptManager must appear before any controls that need it.

به برنامم کامپوننت ScriptManager رو اضافه کردم خطا برطرف شد اما صفحه در زمان فشردن کلید درون 'UpdatePanel1' باعث رفرش صفحه میشه!

m.hamidreza
چهارشنبه 28 آذر 1386, 21:53 عصر
یه مشکلی تو نصب بوده احتمالا ! شما web.config رو ببین باید مثه این فایلی که attach کردم باشه ...

hesam_hma
پنج شنبه 29 آذر 1386, 21:37 عصر
دوست عزیز جناب حمید خان با سلام
قبل از هر چیز به خاطر مطلب بسیار عالی شما در مورد کار با آژاکس تشکر میکنم
من فایلی web.config ی که فرستاده بودید به جای فایل web.config پروژه خودم گذاشتم
چون کدهاش با هم فرق می کرد اما کماکان همون خطا رخ میده!
راستی ویژوال استودیوم من 2005 ورژن بتا هستش ، ممکنه به خاطر بتا بودنه؟

hesam_hma
پنج شنبه 29 آذر 1386, 22:04 عصر
جناب حمیدخان مشکل برنامه با همون فایل web.config که فرستاده بودید و یه کامپوننت ScriptManager حل شد ، یه سوال دیگه دارم : چطوری میشه این کامپوننت ها رو در صفحه جابجا کرد مثلا متن درون UpdateProgress در وسط صفحه زیر یه جعبه نمایش داده بشه؟

cheshm_baroni
پنج شنبه 29 آذر 1386, 22:11 عصر
سلام
فکر کنم نصب فایل زیر بهت کمک کنه
http://rapidshare.com/files/77929645/ASPAJAXSourceCode.msi.html
همچنین ASPAJAXExtSetup رو دوباره نصب کن بعد از اینکه این کارها رو انجام دادی ویژوال استادیو رو باز کن . از منوی فایل گزینه New Web Site رو انتخاب کن
حالا توی کادری که باز میشه باید زیر قسمت My templates گزینه ی AjaxControlToolkitWebSite
رو انتخاب کنی.راستی یه مقاله در مورد ajax که به صورت فارسی هستش رو اینجا می زارم واقعا عالی هستش
این هم لینکش
http://rapidshare.com/files/76267212/foundations_of_ajax-fa.pdf.html

hesam_hma
پنج شنبه 29 آذر 1386, 22:35 عصر
دوست عزیز ممنون فایل آموزشی رو قبلاً گرفته بودم

mehrdad201
پنج شنبه 29 آذر 1386, 23:16 عصر
فکر کنم اگه از ajax toolkit ها استفاده کنید کمک زیادی بهتون بکنه...

m.hamidreza
جمعه 30 آذر 1386, 12:18 عصر
در مورد کار با آژاکس تشکر میکنم

قربون شما ... :چشمک: وظیفه بود .

چطوری میشه این کامپوننت ها رو در صفحه جابجا کرد مثلا متن درون UpdateProgress در وسط صفحه زیر یه جعبه نمایش داده بشه؟

شما از Table یا Div باید استفاده کنی ... یه table درست کن بسته به کارت با چندتا سطر و ستون ، UpdateProgress رو میذاری تو یه Cell از اون جدولت حالا هرجا که میخوای باشه .

hesam_hma
شنبه 01 دی 1386, 00:25 صبح
سلام
آقا من برنامه ASPAJAXExtSetup.msi رو دوباره نصب کردم گزینه ASP.NET AJAX-Enabled Web Site به گزینه های ساخت وب سایت اضافه شده اما مشکل اینه که همه کارها رو به ترتیب انجام میدم اما دوباره رفرش میکنه ، حتی فایل web.config رو عوض کردم اما بازم رفرش میکنه ...!!!؟

cheshm_baroni
شنبه 01 دی 1386, 01:06 صبح
میشه بیشتر توضیح بدین.بوسیله button چی رو کنترل میکنین؟ و چه چیزهایی رو درون آپدیت پنل گذاشتین؟
باید button هم درون آپدیت پنل باشه ها !!!