PDA

View Full Version : ذخیره عکس در server با استفاده از thumbnail

negar_1986
چهارشنبه 28 آذر 1386, 20:43 عصر
می خوام یک عکس رو که با اندازه واقعی به سرور فرستاده می شه رو با استفاده از thumbnail کم حجم کنم و بعد روی سرور ذخیرش کنم . کد thumbnail کردن رو با c# می خوام .
ممنون از راهنماییتون

mahdi_farhani
چهارشنبه 28 آذر 1386, 21:25 عصر
سرچ فراموش نشود .

public void CreateThumbnil(String strFileName)
{
System.Drawing.Image.GetThumbnailImageAbort myCallback=new System.Drawing.Image.GetThumbnailImageAbort(thumbn ilCallback);
Bitmap bmp=new Bitmap(strFileName);
int intHeight,OrginalHeigt,OrginalWidth,thumb_Height,T humb_Width;
String strThumbFile;
OrginalHeigt = bmp.Height;
OrginalWidth = bmp.Width;
if (OrginalWidth >= OrginalHeigt)
{
Thumb_Width = 100;
thumb_Height = (Thumb_Width * OrginalHeigt) / OrginalWidth;
}
else
{
thumb_Height = 100;
Thumb_Width = (thumb_Height * OrginalWidth) / OrginalHeigt;
}
strThumbFile = Request.PhysicalApplicationPath + "Picture\\Thumbs\\" + Path.GetFileName(strFileName);
System.Drawing.Image myThumbnail = bmp.GetThumbnailImage(Thumb_Width, thumb_Height, myCallback, IntPtr.Zero);
myThumbnail.Save(strThumbFile);
bmp.Dispose();
myThumbnail.Dispose();
}

Using های استفاده شده

using System.Drawing;
using System.Drawing.Drawing2D;
using System.Drawing.Design;

shahabm58
یک شنبه 28 بهمن 1386, 18:24 عصر
دوست عزیز من این کدشما رو استفاده کردم . اما زمانی که روی سروراجرا میکنم خظا میدهد . Invalid parameter used. مشکل از کجاست؟

shahabm58
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 15:39 عصر
دوست عزیز منم همین مشکل را دارم؟؟

Behrouz_Rad
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 16:02 عصر
@shahabm58
سوالی برای من پیش اومده. 7 ماه پیش پست زدی و مشکلت رو گفتی. یعنی بعد از 7 ماه هنوز مشکلت برطرف نشده؟ به نظر من مشکلی رو که نتونی در 7 ماه حل کنی ارزش حل کردن نداره!

موفق باشید.

m0rteza
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 23:12 عصر
جناب مدیر به نظرم این طور حرف زدن درست نیست . آدم در یک زمان ممکن هست به یه چیز احتیاج داشته باشه . که شاید به یک باره از انجا م اون به 1000 دلیل منصرف بشه یا نیازش از یه راه غیر اصولی بر طرف شده باشه. حالا که یکی دوباره مشکلی رو مطرح کرده . اگر تکراری هست پاک کنید . وگرنه این طور صحبت کردن درست نیست . اگر این پست پاک شه . پس باید پست شما هم پاک بشه چون حرف درستی نزدید.

Behrouz_Rad
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 10:15 صبح
سعی کنید زمانی Reply کنید که یا سوال از شما پرسیده شده یا قرار هست پاسخی فنی بدید. بنده ابهامی داشتم و از ایشون سوال کردم.
-------------------------------------
من کلمه ی "thumbnail" رو در بخش ASP.NET جستجو کردم و 24 نتیجه به دست آوردم! به نظر شما 24 تاپیک که در این مورد بحث کرده باشن برای حذف تاپیکی در این مورد دلیل خوبی نیست؟
در گوگل هم عبارت thumbnail+asp.net رو جستجو کردم و 762000 نتیجه حاصل شد! من فکر می کنم اگر کسی نمی تونه از این نتایج استفاده کنه، برنامه نویسی فعالیت مناسبی برای اون شخص نیست.
www.developer.com/net/asp/article.php/3098311
www.codeproject.com/KB/applications/thumbtools.aspx
www.codeproject.com/KB/web-image/ThumbViewerControl.aspx
www.eggheadcafe.com/articles/20041104.asp
aspnet.4guysfromrolla.com/articles/012203-1.aspx
www.csharp-station.com/Articles/Thumbnails.aspx
http://aspalliance.com/402_ASPNET_images_Thumbnails_

موفق باشید.

m0rteza
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 10:47 صبح
سلام . من قصد توهین یا بی ادبی ندارم . و می دونم شما به این بچه ها و همه چقدر لطف دارید. ولی بارها دیدم مدیری به دلیل اینکه مطلبی محتوی فنی نداشت اونو حذف کرد . این پست یک عقیده شخصی شما بود . البته چیزی که در مورد جستجو در مورد thumbnail+asp.net گفتید کاملا درسته . و بنده کمترینم گفتم اگه تکراری هست پاک کنید. دوباره از زخمت ها و کد ها و مقاله هاتون تشکر میکنم. اگه خواستید پست های منو حذف کنید .

shahabm58
شنبه 20 مهر 1387, 16:54 عصر
با سلام خدمت دوستان .
گفته دوستان درست بود . من این تاپیک را دنبال نکردم . جناب استاد راد از دسته ما رنجیده خاطر نباش. در یک برهه از زمان به این کد نیاز داشتم .
غلامم