PDA

View Full Version : عوض شدن تاریخ

ar_monti@
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:03 صبح
سلام
دوستان مدتی است که یک مشکلی حسابی مرا بهم ریخته . قضیه از این قرار است که من یک سایت داخلی (Intranet) جهت ارائه برخی گزارشات بصورت آنلاین طراحی کردم . در این سایت گزارشات مربوط به 3 شیفت کاری هر 5 دقیقه یکبار ارائه میگردد. مشکل از اینجا آغاز میشود که من از یک برنامه جاوااسکریپت برای فارسی کردن تاریخ برروی صفحه اول استفاده کردم. هنگامی که اول صبح مثلآ ساعت 7 جهت دیدن گزارش به سایت مراجعه میکنم میبینم که تاریخ روز قبل را نمایش میدهد از آنجائیکه کدهای جاوا برروی کلاینت اجرا میشوند نمیدانم چرا اگر کلاینتی تاریخ را تغییر دهد اثر آن برروی کلاینت های دیگر میماند. در هر صورت نمیدانم چطور این مشکل را حل کنم . لطفآ راهنمایی کنید.
ممنون

mahdi_farhani
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:14 صبح
احتمالاً داره کش میشه ، دقیق نمیدونم
ولی شما چرا از کلایت تاریخو میخونی خوب از رو سرور بخون که کارت هم راحتر و مطمئن تر هست . اگر از .net 2 استفاده میکنی از Persiancalender و اگر از 1 استفاده میکنه persia.dll برای تبدیل تاریخ استفاده کن .

ar_monti@
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:35 صبح
منظورتون چیه که کش میشه یعنی با کش شدن عوض شدن تاریخ برروی کلاینت های دیگه تاثیر میذاره در ضمن شما Persiancalender را دارید برای من بفرستید.ممنون

mahdi_farhani
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:37 صبح
نه خوده صفحه کش شده و با رفرش کردن دوباره تغییر میکنه
PersianCalender هم جزء کلاسهای خوده دات نت هست

System.Globalization.PersianCalendar

ar_monti@
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:45 صبح
البته خدمت شما عرض کنم که وقتی ابتدای صبح یک browser جدید هم باز میکنم تاریخ روز قبل را نمایش میده در ضمن وقتی برروی سرور هم میرم تاریخ سرور درسته اما تو iis که سایت رو میبینم باز تاریخ قبل را نمایش میده و وقتب برنامه را از روی سرور اجرا میکنم اجرای آن تاریخ صحیح را نمایش میده

ar_monti@
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:49 صبح
در ضمن using System.Globalization.PersianCalendar هم خطا میده

mahdi_farhani
پنج شنبه 29 آذر 1386, 09:52 صبح
PersianCalender یک شئ است نه یک فضای نام ، پس شما فقط باید فضای نام اونو استفاده کنید

using System.Globalization
.
.
.
PersianCalendar myDate=new PersianCalendar ();

amir.net
پنج شنبه 29 آذر 1386, 10:23 صبح
از آنجائیکه کدهای جاوا برروی کلاینت اجرا میشوند

در صورتی که تاریخ و زمان تراکنش برای شما مهم است استفاده از تاریخ کلاینت اشتباه بزرگی است چراکه هر یوزر با عوض کردن تارخ سیستم خود میتواند اطلاعات دلخواه خود را وارد نماید
با وجود .net 2 و استفاده از روشی که آقای فرهانی توضیح میدند به راحتی میتوانید تاریخ شمسی را در سمت سرور داشته باشید
و البته نیازی به کدهای جاوا نخواهید داشت