PDA

View Full Version : اشتراک یه جز یه صفحه

desinger2007
پنج شنبه 29 آذر 1386, 10:54 صبح
با سلام
سوال من اینه که من در ویژوال وب 2005 برای سایتم یه master page ساختم که کادر بالا و پایین همه صفحات یکی باشه و نیاز به تکرار نباشه ولی در یکی از صفحات نیازه که کادر سمت راست که میخوام در ان یه treeview بذارم رو هم در صفحه هایی که قراره به آنها لینک بشه مشترک کنم این کارو قبلا با frame انجام میدادم ولی نمی دونم اینجا چطوری این کارو انجام بدم

miladr
پنج شنبه 29 آذر 1386, 14:24 عصر
سوالت یکم گنگ بود برای من شما که پائین و بالا رو تو master میذاری خوب treeview رو هم تو master بذار

desinger2007
جمعه 30 آذر 1386, 09:42 صبح
فقط در چند تا صفحه( صفحاتی که لینک زیر شاخه های treeview به انها میره )نیازه که کادر سمت راست مشترک شه نه در همه صفحات
میشه دریک سایت دوتا masterpage داشت؟

Alireza_Salehi
جمعه 30 آذر 1386, 11:12 صبح
میتونید از از چند مستر پیج استفاده کنید، تنها مشکلی که هست اینه که VS 2005 در حالت Design خطا میده وچیزی نخواهید دید . بنابراین اگر چند تا مستر پیج برای یک صفحه داشته باشید دیگه صفحه رو در حالت Design نمی تونید ببینید!

ولی از لحاظ استفاده مشکلی نیست.

میتونید یک MasterPage جدید بسازید که مسترپیجش همون مسترپیج اصلی تون باشه و صفحاتی که قراره treeview رو هم داشته باشن از این مستر پیج دوم استفاده کنند. همه کارها رو باید از طرق کد انجام بدید.

با Visual Studio 2008 چنین محدودیتی وجود نداره!

m.hamidreza
جمعه 30 آذر 1386, 11:49 صبح
بنابراین اگر چند تا مستر پیج برای یک صفحه داشته باشید دیگه صفحه رو در حالت Design نمی تونید ببینید!

من این MasterPage های تو در تو رو توی Expression Web میبینم . اونجا حالش خوبه ! :چشمک:

desinger2007
جمعه 30 آذر 1386, 12:17 عصر
از راهنماییتون ممنونم من کادر بالا و پایین مسترپیج دوم رو مثل اولی میسازم و فقط کادر راست به ان اضافه میکنم و در صفحات لازم این مستر پیج دومو تعریف میکنم