PDA

View Full Version : :shock: نرم افزاری تحت Terminal Services

hr110
سه شنبه 02 تیر 1383, 10:18 صبح
با سلام
یک نرم افزار دیده ام که با این سیستم کار میکند و تمام مسائل مدیریت کاربران و برنامه های آن با استفاده از امکاناتی است که این سرویس(احتمالاً غیر میکروسافتی) ارائه نموده است پیاده سازی شده است. برنامه مذکور پنج زیرسیستم داشت که هریک برنامه مستقل بودند و در هنگام تعریف سطوح دسترسی کاربران مشخص میشود که هر کاربران بتواند به کدامیک از این برنامه های exe دسترسی داشته باشد. :o

دوستانی که یک نمونه عملی با این سرویس دیده اند : به نظر شما ایا میتوان به این سیستم اعتماد نمود.

متشکرم

پسر خاک
چهارشنبه 03 تیر 1383, 17:53 عصر
سلام

دوست من درصد اعتماد بستگی مستقیم به نحوه برنامه نویسی بخش امنیت سرویس دارد.
عواملی مثل نوع سرویس نیز در این زمینه دخالت دارند.

hr110
چهارشنبه 03 تیر 1383, 18:30 عصر
متشکرم از پاسخی که فرمودید.

ولی یکی از رویکردهای نرم افزارهای امن در سیستمهای دفاعی ونظامی همین روش میباشد، شما با این روش میتوانید کاربرانتان را مجبور کنید که تنها با یک نرم افزار خاصی که برایشان قرار داده اید استفاده کننند. شاید با کلمه thinclient اشنا باشید. کامپیوترهای ارزان قیمتی که تنها برای استفاده های خاص ایجاد شده اند و با استفاده از انها شما میتوانید یک سازمان را با هزینه بسیار کم به یک نرم افزار مجهز نمایید و مطمئن باشید که کاربرانتان تنها با ان نرم افزار که بروی سرور قرار داده شده است کار میکنند. ولی مشکل بزرگ همان سروری است که برای سرویس دهی نرم افزار قرار داده اید. در یک سیستم ترمینال سرویس بین 5 تا 20 مگابایت برای هر کاربر فضا نیازمندید و به همین نسبت نیز نیازمند حافظه جانبی و پردازنده میباشید و فرض کنید برای یک سازمان با 100 کارمند یک سرور با حداقل 2 گیگا بایت رم و چهار پردازنده نیازمند است :خیلی متعجب:

پسر خاک
پنج شنبه 04 تیر 1383, 09:53 صبح
سلام

پیشنهاد می کنم در مورد قابلیتهای سرویس های وب مطالعه کنید.

hr110
پنج شنبه 04 تیر 1383, 17:48 عصر
من که ارتباط وب سرویس و ترمینال سرویس رو نفهمیدم :گیج: :roll:

پسر خاک
جمعه 05 تیر 1383, 15:02 عصر
سلام

این اصطلاحات مهم نیستند.

در مرحله اول شما باید صلاحیت یک کاربر را در شبکه جهت اجرای یک برنامه چک کنید.
و در مرحله دوم باید به او اجازه اجرای برنامه را بدهید.

وب سرویس ها برای این کار بسیار مناسبند.

karim_hasani
سه شنبه 21 شهریور 1391, 19:02 عصر
من تو وب سایت خانه سیتریکس یه مطلبی خوندم که اشاره به این موضوع داشت
هر چه گشتم نتونستم خود اون موضوع رو پیدا کنم
ولی این لینک رو مفید دیدم امیدوارم حتما به دردتون می خوره
http://citrixhome.ir/website/download/citrix_vs_replications.pdf

BORHAN TEC
سه شنبه 21 شهریور 1391, 19:32 عصر
سلام
دوست عزیز، این تاپیک مربوط به سالها پیش است! اگر محصولی را ارائه داده اید کار قابل تقدیری انجام داده اید ولی به نظرتون اگر در جای درست این موضوع را مطرح کنید بهتر نیست؟!!:چشمک:
در همین سایت در لینک زیر شما می توانید محصولات نرم افزاری خود را معرفی کنید و مسلماً مطلب شما نسبت به اینجا بازدید بیشتری هم خواهد داشت:
http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?148-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C
موفق باشید...