PDA

View Full Version : autonumber

kakaei_h
جمعه 30 آذر 1386, 10:04 صبح
با سلام
دوستان دو تا سوال دارم1-آیا می شود در اوتو نامبر مقدار اولیه داد به شرطه که در داخل table هم به همان صورت که نمایش داده می شود ثبت بشود
2- در یک فرم دارای دو ساب فورم هستم که با داشتن اوتو نامبر ساب فورم 2 با ساب فورم 1 ارتباط دارد . آیا می توانی راهی پیشنهاد کنید که این اطلاعات اختصاصی بشود (منظور این که اگر بوسیله چند کامپیوتر مختلف اطلاعات وارد شود و بخواهیم آنها را یک دیتابیس واحد بکنیم به دلیل مشابهت در اوتو نامبرها امکان پذیر نیست . لطفا راهنمایی بکنید چون برای نوشتن این برنامه خیلی وقت گذاشتم ممنونم اگر با مثال توضیح بدهید:افسرده:)

hbahjat
جمعه 30 آذر 1386, 11:45 صبح
به اینجا یه سر بزن شاید به دردت بخوره
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=53141&page=17

SYNDROME
جمعه 30 آذر 1386, 14:20 عصر
2- در یک فرم دارای دو ساب فورم هستم که با داشتن اوتو نامبر ساب فورم 2 با ساب فورم 1 ارتباط دارد . آیا می توانی راهی پیشنهاد کنید که این اطلاعات اختصاصی بشود (منظور این که اگر بوسیله چند کامپیوتر مختلف اطلاعات وارد شود و بخواهیم آنها را یک دیتابیس واحد بکنیم به دلیل مشابهت در اوتو نامبرها امکان پذیر نیست . لطفا راهنمایی بکنید چون برای نوشتن این برنامه خیلی وقت گذاشتم ممنونم اگر با مثال توضیح بدهید:افسرده:)
بهتر است برای ارتباط ها از AutoNumber استفاده نکنید و خودتان عدد مثلاً بیشترین عدد را به اضافه یک واحد در فیلد مورد نظر قرار دهید حالا با استفاده از همین فیلد و یک فیلد دیگر(نام وارد کننده) کلید در نظر بگیرید و اطلاعات را در یک جا قرار دهید.
موفق باشید

مهدی قربانی
شنبه 01 دی 1386, 06:46 صبح
سلام

اگر شما فایل اصلی رو روی یک کامپیوتر یا سرور قرار بدید بعد فایلهای موجود روی سایر دستگاهها رو به اون لینک کنید حتی اگر از AutoNumber هم استفاده کنید مشکلی نخواهید داشت و هر کاربری اطلاعات خودش رو وارد بانک اطلاعاتی می کنه اگر هم هدف شما اینه که ترکیب شماره دهی به برنامه متفاوت با شیوه ارائه شده در روش AutoNumber باشه هم راههای مختلفی برای این منظور وجود داره که یکی همون راه پیشنهادی دوستمون hbahjat هست و یک راه هم استفاده از متد RecordCount شیئ RecordSet با فرمت مورد نظر شماست و ... ، در این موارد نمونه و راه حلهای زیادی توسط دوستان ارائه شده که اگر جستجو کنید پیدا می کنید .