PDA

View Full Version : درباره قیمت محصولات اوراکل

حمیدرضاصادقیان
شنبه 01 دی 1386, 20:01 عصر
سلام دوستان.میخواستم ببینم آیا نرم افزار اوراکل رایگان هست!!!!!!!!!!!!!
اخه امروز یکی از دوستان میگفت که رایگانه و در سایتش هست.من زیر بار نرفتم و در خود سایت هم در قسمت shop online نگاه کردم قیمت سرسام آورش رو ملاحظه کردم.ولی یک قسمت دانلود داشت که به اونجا مراجعه کردم دیدم چند تا چیز برای دانلود گذاشته .میخواستم اگه امکانش هست در این باره توضیح بفرمایید.

aidin300
یک شنبه 02 دی 1386, 11:23 صبح
یه سری به این لینک بزن کامل توضیح داده Oracle licensing (http://www.orafaq.com/wiki/Oracle_Licensing)

mahdi_sattari
پنج شنبه 06 دی 1386, 11:27 صبح
می توانید به سایت "گروه کاربران اوراکل ایرانی" مراجعه نمایید

http://ioug.blogfa.ir

Dev.Look24
چهارشنبه 17 دی 1393, 12:27 عصر
من هم همین سوال رو دارم و پاسخش دریافت نکردم
در ایران باید دنبال کرک هاش گشت یا به راحتی میشه استفاده کرد و محدودیت نداره؟

مهدی نان شکری
دوشنبه 22 دی 1393, 14:59 عصر
با سلام
شما به راحتی می توانید اوراکل را از سایت شرکت مربوطه دانلود و استفاده نمایید. بدون محدودیت و بدون پرداخت هزینه ای.
ولی برای مصارف تجاری (زمانی که می خواهید با استفاده از آن درآمد کسب نمایید) می بایست License مربوطه را خریداری نمایید.
تعاریف آن نیز در خود سایت اوراکل موجود است. ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که License های اوراکل وابسته به ورژن (9i،10g و ....) نمی باشد و شما با خرید License برای Enterprise Edition قادر خواهید بود در ورژن های مختلف استفاده نمایید.
با تشکر

Dev.Look24
دوشنبه 22 دی 1393, 16:05 عصر
با سلام
شما به راحتی می توانید اوراکل را از سایت شرکت مربوطه دانلود و استفاده نمایید. بدون محدودیت و بدون پرداخت هزینه ای.
ولی برای مصارف تجاری (زمانی که می خواهید با استفاده از آن درآمد کسب نمایید) می بایست License مربوطه را خریداری نمایید.
تعاریف آن نیز در خود سایت اوراکل موجود است. ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که License های اوراکل وابسته به ورژن (9i،10g و ....) نمی باشد و شما با خرید License برای Enterprise Edition قادر خواهید بود در ورژن های مختلف استفاده نمایید.
با تشکر

ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که License های اوراکل وابسته به ورژن (9i،10g و ....) نمی باشد و شما با خرید License برای Enterprise Edition قادر خواهید بود در ورژن های مختلف استفاده نمایید.
سلام
ممنون
میشه این جمله رو بیشتر توضیح بدهید؟

خوب طبیعتا در ایران ، همین مورد رو برای مصارف تجاری ، استفاده میکنم و مشکلی نیست بابتش درسته؟
ممنون

مهدی نان شکری
دوشنبه 22 دی 1393, 20:30 عصر
با سلام

متاسفانه در ایران حقوق تولید کننده محصولات نرم افزاری رعایت نمی شود مخصوصا برای نرم افزار های خارجی.

همان طوری که ما برای دیگر محصولات مانند ویندوز و یا MS SQL پولی برای تولید کننده آن پرداخت نمی کنیم برای اوراکل هم وضعیت به همین روال است.

از نظر شرکت اوراکل شما می توانید کلیه محصولات آن را برای اهداف Develop، تست و آموزش رایگان استفاده نمایید ولی زمانی که از این محصولات در جنبه های تجاری استفاده نمایید هیچ گونه پشتیبانی نخواهید شد و می بایست License های مورد نظر را خریداری نمایید.

موفق باشید