PDA

View Full Version : تغییر چک باکسها در کوئری با فرم به بله و خیر

Profesorjd
شنبه 01 دی 1386, 22:17 عصر
با سلام
چگونه می توانم چک باکس ها را در یک کوئری با استفاده از شروط یا هر راهی دیگر با بله یا خیر نشان دهم . مثلاً اگر تیک خورده بود "بله" نشان دهد و اگر تیک نخورده بود "خیر" نشان دهد ؟
هم در کوئری و هم در فرم .

مهدی قربانی
یک شنبه 02 دی 1386, 08:05 صبح
سلام
در رخداد After Update‌ خود چک باکس و همینطور رخداد On Load فرم یه چیزی شبیه این رو بنویسید :

If Me.Check5 = True Then
Me.Label6.Caption = "بله"
Else
Me.Label6.Caption = "خیر"
End If

ضمناً در اینجا Label6 متعلق به خود چک باکس هست .

mostafa-sohrablou
یک شنبه 02 دی 1386, 10:43 صبح
سلام
این نمونه فایل برای کوئری.

Profesorjd
دوشنبه 03 دی 1386, 21:40 عصر
با سلام و تشکر
آقا مهدی
Check5 چک باکس است ؟ و label6 نام این چک باکس ؟ چون متوجه منظور شما از اینکه " ضمناً در اینجا Label6 متعلق به خود چک باکس است " نشدم .
سئوال مرتبط :
در شرط گذاری در کوئری برای چک باکس True جواب نمی‌دهد و من از (1-) استفاده کردم . برای همین دستور IIf جواب نمی داد . اگر اشتباه از من است دستور درست کدام است ؟

مهدی قربانی
دوشنبه 03 دی 1386, 22:40 عصر
سلام
بله Label6 مربوط به همون Check5 هست شما می تونید نام CheckBox‌ و Label خودتون رو جایگزین کنید
در مورد کوئری هم نمونه ای که آقای سهرابلو گذاشتن True و False جواب میده چطور شما جواب نگرفتی ؟

Profesorjd
سه شنبه 04 دی 1386, 19:47 عصر
سلام و تشکر
منظورم در قسمت Criteria بود عزیز ! من یک کوئری داشتم که لازم بود حتماً گزارش مواردی که تیک خوردند را بدهد و با True جواب نداد با شرط (1-) جواب داد .و بالعکسش با (0)

مهدی قربانی
سه شنبه 04 دی 1386, 22:19 عصر
سلام
ولی من چک کردم جواب میده این نمونه رو ببینید نتیجه رو اعلام کنید :

انگوران
چهارشنبه 05 دی 1386, 10:56 صبح
راستی فایلی که آقای سهرابلو زحمت کشیدن رو برای update query تست کردم جواب نداد یعنی اول نوع فایلی که yes/no بود رو به text تغییر دادم و در قسمت updateto کد رو به شکل زیر نوشتم .

iif([feildname]=true;"بلی";"خیر")
ولی درست جواب نداد

مهدی قربانی
چهارشنبه 05 دی 1386, 19:13 عصر
سلام
اگر Data Type رو تغییر دادی به Text قاعدتاً باید محتویات Table به Yes و No تغییر کنه ، در اینصورت باید بجای استفاده از عبارت True از Yes در شرط مورد نظر استفاده کنی .

انگوران
پنج شنبه 06 دی 1386, 08:10 صبح
درسته آقا مهدی این اتفاق افتاد و من بجای true از yes استفاده کرده بودم ولی باز پاسخ درست نگرفتم .

Profesorjd
پنج شنبه 06 دی 1386, 21:47 عصر
سلام
فکر کنم من آن زمان کد را اشتباه نوشته بودم ولی در صورت هر دو راه جواب میدهد . البته برای نشان دادن تیک خورده یا نخورده . اما برای گذاشتن تعریف جدید ( بله یا خیر ؛ انتخاب شده یا انتخاب نشده و .... ) فکر کنم راه جناب سهرابلو راحت تر باشد چراکه راه اول در کوئری عمل کند در فرم هم جواب میدهد ولی راه حل دوم در فرم انجام پذیر است .

انگوران
یک شنبه 09 دی 1386, 11:32 صبح
دوست عزیز منظور من استفاده از این کد توی update query هست .