PDA

View Full Version : شروع کار با جاوا

msnasiri
یک شنبه 02 دی 1386, 00:13 صبح
سلام خدمت دوستان
چندتا سوال داشتم که جواب بدید خوشحال می شم

من می خوام با java بیام application بسازم
حالا اولن اینکه من باید به دنبال چه IDE, Cd و .... بگردم؟ و از کجا می تونم دانلود کنم؟
یه منبع آموزشی خوب هم بگید ممنون می شم
حق نگهدار

Bahmany
یک شنبه 02 دی 1386, 09:03 صبح
در مورد اولین سوالت بسایر زیاد بحث شده
با این حال پیشنهاد بنده Netbeans هست و برای دانلودش هم منبع زیاد داره و می بایست سرچ کنی.
منبع آموزشی هم به میزان سواد برنامه نویسی شما داره.
بگید تا بگم !

kobari
یک شنبه 02 دی 1386, 11:27 صبح
سئوال از آقای بهمنی
آیا قبل از آشنائی با کد نویسی جاوا درست است که برای شروع از نت بین استفاده شود؟

Bahmany
یک شنبه 02 دی 1386, 12:36 عصر
سئوال از آقای بهمنی
آیا قبل از آشنائی با کد نویسی جاوا درست است که برای شروع از نت بین استفاده شود؟
به نظر من خوب است کتاب آموزش مقدماتی جاوا رو با notepad کار کرد و دو یا سه ماه بعد موقعی که کتاب رو خوندید اون موقع برید دنبال IDE
ولی اگر قبلا زیان های دیگری و IDE های دیگری کار کرده باشید می توانید اول سراغ همین Netbean بروید کلا کار با این محیط می تونه آموزشی برای جاوا نیز باشه چون شما Object ها رو ایجاد و بعد می تونید کد اونها رو نیز دیده و بررسی کنید

بنابراین :
اگر چیزی از برنامه نویسی جاوا و یا زبان دیگری نمی دونید اول کتاب آموزش مقدماتی جاوا رو با Notepad به اتمام برسانید و سپس سراغ IDE هایی مثل Netbeans بروید

msnasiri
یک شنبه 02 دی 1386, 13:41 عصر
نه همون اولی که گفته بودید برای من بهتره
من چندین زبان دیگه کار کردم و مسلماً الان فقط می خوام با توابع، کلاسها و ... جاوا آشنا بشم و دستورالعمل (که همون ساختار C هست) و الگوریتم و ... رو قبلاً کار کردم
با این حساب اگر منبعی سراغ دارید که یه چیزای کلی از جاوا گفته باشه (نه مطالب پایه، منظورم نمونه های مختلف که می شه با جاوا کار کرد) رو معرفی کنید ممنون می شم

Bahmany
دوشنبه 03 دی 1386, 07:17 صبح
خوب پس کتاب How to Program with JAVA بمبلغ 20 هزارتومان که حدودا 1500 صفحه است و یک سی دی هم داره که در اون برنامه هایی مثل Netbeans , Java Studio Creator ,... وجود داره
این میتونه بهترین کتابی باشه که بنده تا بحال برای جاوا دیده ام
در ضمن این کتاب در انقلاب موجود هست چون خودم از اونجا تهیه کردم.

saeed_Z_F
دوشنبه 03 دی 1386, 10:31 صبح
خوب پس کتاب How to Program with JAVA بمبلغ 20 هزارتومان که حدودا 1500 صفحه است و یک سی دی هم داره که در اون برنامه هایی مثل Netbeans , Java Studio Creator ,... وجود داره

سلام
منم موافقم منم برای شروع از همین کتاب شروع کردم .

mohssen_mz
سه شنبه 09 بهمن 1386, 12:41 عصر
سلام.
لطفا " نویسنده این کتاب مترجمش را ذکر کنید .

saeed_Z_F
سه شنبه 09 بهمن 1386, 15:16 عصر
سلام

نمی دونم ترجمه شده یا نه تا جایی که من می دونم سه سال پیش توی انقلاب فقط آفستش وجود داشت نویسندشم دایتل است .

farzinsh
پنج شنبه 23 آبان 1387, 15:34 عصر
سلام

نمی دونم ترجمه شده یا نه تا جایی که من می دونم سه سال پیش توی انقلاب فقط آفستش وجود داشت نویسندشم دایتل است .

ترجمه شده توسط بهرام پاشايي