PDA

View Full Version : فراخوانی کلاس ها

farnaz2003
یک شنبه 02 دی 1386, 07:56 صبح
با سلام
نحوه فراخوانی کلاس ها در صفحات jsp چگونه است؟
نحوه فراخوانی متدهایی که در کلاس ها نوشته می شود در صفحات jsp به چه نحو است؟
با تشکر

mzamani
یک شنبه 02 دی 1386, 09:01 صبح
با سلام
من هم چنین مشکلی دارم. من یک کلاس با نام user.java در پکیج bean ایجاد کرده ام و در صفحه jsp چنین کدی برای استفاده از متغیرهای آن کلاس در بین کدهای html چنین دستوری در بالای صفحه نوشته ام:

<jsp:useBean id="user" class="Bean.user" scope="request"></jsp:useBean>
<jsp:setProperty name="user" property="*"/>

اما خطای زیر را می دهد:
Cannot find any information on property 'firstname' in a bean of type 'Bean.user'

firstname یکی از متغیرهای کلاس است.
لطفا مرا راهنمایی کنید.

saeed_Z_F
دوشنبه 03 دی 1386, 10:28 صبح
سلام
ساده ترین راه استفاده از تگ های scriptlet می باشد .

javaphantom
سه شنبه 04 دی 1386, 13:37 عصر
شاید بخاطر این است که شما استاندارد beans را رعایت نکرده اید.
طبق قوانین اسم گذاری جاوا شما باید package ها را با اول حرف کوچک شرو ع کنید.
طبق قوانین اسم گذاری جاوا شما باید Class ها را با اول حرف بزرگ شروع کنید.
شما از تگهایی که استفاده کرده اید را من بصورت دیگر نشان می دهم که باید این تغییرات را انجام دهید.
اول باید قاعده ایجاد یک beans را متذکر بشم هر چند که مشخص است که شما در آن استاد هستید.
در جاوا beans همان کلاس معمولی بشمار می آیند اما با رعایت یک سری استاندارد ها
سازنده این کلاسها نمی تواند OverLoad شود یعنی ما چند سازنده یا همان Constructor نخواهیم داشت و همچنین سازنده ای که آرگومان بگیرد.
لازم به ذکر است که سازنده یا همان constructor هم نام کلاس یا همان Object ما می باشد که هیچ مقداری حتی void نیز بر نمی گرداند.
تمام متدها methods هایی که نوشته می شود که قرار است از آن استفاده شود باید بصورت public و از قواعد اسم گذاری که توضیح می دهم باید بیروی کند. همچین تمام field ها بصورت private باید باشند. در صورتی که بخواهیم به متدود مقداری از بیرون بدهیم (set) کنیم از این قاعده اسم گذاری باید استفاده کنیم
public void setXxxxx همانطور که مشاهده می کنیم برای مقدار دهی هیچ مقداری بازگردانده نمی شود و نام متدود با کلمه set شرو ع شده است
در صورت خواندن بصورت زیر نام گذاری می کنیم
public return type getXxxx در این قسمت مقدار برگردانده شده مد نظر است به اضافه اینکه برای نام گذاری از کلمه get استفاده کرده ایم
برای گرفتن یا دادن یک داده منطقی از کلمه is استفاده می کنیم
public boolean isXxxx برای بیشتر آگاه شدن در مورد beans به سایت سان مراجع کنید