PDA

View Full Version : رسم اشیا گرافیکی دریک فایل ویدیویی و ذخیره نتجه کار با C#

jeeveh2000
یک شنبه 02 دی 1386, 11:31 صبح
سلام به همگی دوستان

من نیاز به نوشتن برنامه ای دارم که در آن بتوانم با باز کردن یک فایل ویدئویی و پس از رسم یک سری اشیا گرافیکی درآن ، آن را مجددا در قالب یک فایل ویدوئی جدید ذخیره کنم برای درک بهتر موضوع اجازه دهید روند کاری را که بایستی صورت گیرد شرح دهم:
1- کاربر یک فیلم ویدئویی را از کامپیوتر خود انتخاب می کند برنامه بایستی این فایل را درمحیط کاری خود پخش کند.

2-کاربر یک سری اشکال گرافیکی را روی فیلم رسم میکند.

3-نتیجه بایستی به صورت یک فایل ویدئویی جدید ذخیره گردد.

به عنوان مثال فرض کنید فیلم منتخب ما یک صحنه از بازی فوتبال است و کاربر می خواهد با رسم دایره ای روی زمین بازی مناطق حساس را نمایش دهد و حاصل را ذخیره کند .

فکر می کنم مطلب واضح بیان شد حال سوال این است که چگونه با C# می توان چنین سناریویی را پیاده سازی کرد

mr_moghimkhani
یک شنبه 02 دی 1386, 13:26 عصر
فکر کنم این یه مقداری کمکت میکنه، البته این برای فایل AVI هست:
http://www.thecodeproject.com/KB/audio-video/avifilewrapper.aspx

jeeveh2000
یک شنبه 02 دی 1386, 18:44 عصر
از پاسختون ممنون

اما در این دمو زمانی که یک فایل avi حتی همان فایل test را که گذاشتهانتخاب می کنم خطا زیر را می دهد:

System.Exception: Exception in AVIFileOpen: -2147205009
at AviFile.AviManager..ctor(String fileName, Boolean open) in C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\New Folder\Capture\New Folder\aviFileWrapperDemo_src\AviFile\AviManager.c s:line 52
at AviDemo.ExploreControl.ShowFrame() in C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\New Folder\Capture\New Folder\aviFileWrapperDemo_src\AviDemo\ExploreContr ol.cs:line 169

jeeveh2000
سه شنبه 04 دی 1386, 12:53 عصر
بعد از کلی جستجو به یک گزینه جالب برای این کار رسیدم:
DirectShow
مثالهایی که ازش دیدم قابل تامل بود. کسی تا حالا با اون کار کرده. یا میتونه یک کتاب یا راهنمایی به من معرفی کنه؟