PDA

View Full Version : سه حرفی مشکل جستجو

choobin84
یک شنبه 02 دی 1386, 17:03 عصر
قبلا یه نفر اومده بود در مورد مشکی جستجوی کلمات سه حرفی و کمتر از سه حرف یه تایپیک زده بود و مشکل رو توضیح داده بود،

نتیجه جستجوی پیشرفته برای پیدا کردن همان تایپیک را مشاهده کنید:

کلمات کلیدی :

سه حرفی مشکل جستجو

جواب سایت:

The search term you specified (سه) is under the minimum word length (3) and therefore will not be found. Please make this term longer. If this term contains a wildcard, please make this term more specific.

در مورد بالا می خواستم یه توضیح اضافه توی همون تایپیک بزنم اما نشد که نشد. دیدید که.

کلمات کلیدی :

مشکل با حرف ک و ی جایگزین

می خواستم مشکلات کاربران با حرف ک و ی را که قبلا تایپیک زده شده بود پیدا کنم لینک بدم
اینم جواب سایت:

The search term you specified (ک) is under the minimum word length (3) and therefore will not be found. Please make this term longer. If this term contains a wildcard, please make this term more specific.

در ضمن ، لطف کنید پیغام های بالا رو هم فارسی کنید.

MShirzadi
یک شنبه 02 دی 1386, 22:39 عصر
آره من هم با پیغام های فارسی موافقم فقط برای اینکه کل سایت فارسی با نه به دلیل تنبلی یا ...

بمب منطقی
یک شنبه 02 دی 1386, 23:00 عصر
به احتمال زیاد اون پیغامها رو هنوز سازماندهی نکردن و پیغامهای مربوط به vBulletin هستش.
و تازه فکر نکنم تو vBulletin بشه کمتر از 3 حرف رو جستجو کرد و این محدودیت از طرف vBulletin اعمال میشه نه از طرف برنامه نویس. کاریش هم نمیشه کردن.اگه درست میگم یکی از مدیران حرف بنده رو تایید کنن،چون منم این مشکل رو دارم.

oxygenws
یک شنبه 02 دی 1386, 23:22 عصر
و تازه فکر نکنم تو vBulletin بشه کمتر از 3 حرف رو جستجو کرد و این محدودیت از طرف vBulletin اعمال میشه نه از طرف برنامه نویس. کاریش هم نمیشه کردن.اگه درست میگم یکی از مدیران حرف بنده رو تایید کنن،چون منم این مشکل رو دارم.
محدودیت fulltextsearch ای است که ما خودمون برای کمتر فشار اومدن به سرور گذاشتیم.

choobin84
دوشنبه 03 دی 1386, 07:23 صبح
محدودیت fulltextsearch ای است که ما خودمون برای کمتر فشار اومدن به سرور گذاشتیم.

اینجوری چندتا مشکل اضافه پیش اومد:
1-جستجو سختتر شد.
2-بجای یک بار جستجو کردن باید دو یا سه بار و حتی بیشتر عمل جستجو رو انجام داد تا به مقصود رسید.
3-برخی کلمات کلیدی مهم بی اعتبار شدند. مثل dll
4- برخی تایپیک ها هرگز پیدا نمی شن. مثل همین تایپیکی که شبیه به همین موضوعی بود که من فرستادم و پیداش نکردم. در نتیجه تایپیک های اضافه تر تکراری رو از این به بعد بیشتر شاهدش هستیم.
5- کاربر مجبوره از برخی کلمات کلیدی استفاده کنه که ممکنه کلیدی نباشند و در نتیجه در جستجو به مواردی بر می خوره که بدردش نمی خورن.
و...

Identifier
دوشنبه 03 دی 1386, 08:32 صبح
1-جستجو سختتر شد.

صرفاً کلمات کمتر از سه حرف را نمی توانید در عبارت جستجو بکار ببرید.

دز هر حال این مورد در حال پیگیری است و نتیجه پیگیری متعاقباً توسط مسئول مربوطه به کاربران اطلاع داده می شود.

arshia_
دوشنبه 03 دی 1386, 08:47 صبح
یعنی اگر کسی در مورد ماتریس اسپارس بخواد جستجو کنه باید یه کلمه دیگه هم قرض بگیره؟
اگه امکان داره تعداد جستجو رو که محدود به زمان است استفاده کنید ولی کلمات رو محدود نکنید
چون نتیجه جستجو واقعا نادرست می شه

oxygenws
دوشنبه 03 دی 1386, 10:48 صبح
یعنی اگر کسی در مورد ماتریس اسپارس بخواد جستجو کنه باید یه کلمه دیگه هم قرض بگیره؟
سه حرف، نه سه کلمه!

Identifier
دوشنبه 03 دی 1386, 12:34 عصر
موقتاً به دو حرف کاهش یافت.

tabib_m
دوشنبه 03 دی 1386, 13:31 عصر
اتفاقا از اونجایی که این جور کلمات *مهم* هستن, در نتیجه توی مسائل زیادی مطرح میشن. و این باعث میشه که جستجوی این جور کلمات, نتایج بسیار زیاد و متعددی داشته باشه که به درد هم نمیخوره :)
مثال هم که تا دلت بخوات هست : php,vb,dll,exe و ...