PDA

View Full Version : چت روم روی سایت

ehsan2007
یک شنبه 02 دی 1386, 21:15 عصر
من میخوام توی سایتم یک لیست چت درست کنم یعنی هر کسی که وارد اون صفحه شد یک اسم ازش درخواست میشه سپس به لیست چت میپیونده مثل چت روم یاهو
حالا این کارو چه شکلی انجام بدم توی بانک اطلاعات چنین کاریرو انجام بدم یا نه و بعد چگونه هر کسی که کلماتیرو میفرسته روی صفحه تمامی کسانی که توی روم هستن نشون بده
خودم یکم که فکر کردم اینا به ذهنم رسید
با آرایه این کار رو انجام بدم یعنی توی هر روم 50 نفر میتونن باشن هر کسی که اومد توی روم توی یکی از خونه های آرایه اسمش قرار بگیره و هر پیامی که میفرسته هم توی آرایه دیگه ای و سپس از توی اون آرایه بخونه و به تمامی افرادی که به صفحه روم متصل هستن پیغام فرستاده بشه در آخر هم هر کس بیشتر از 1 دقیقه چیزی نفرستاد آرایه اش صفر بشه

راه دوم به وسیله بانک اطلاعات هر فردی که وارد شد یک نام ازش پرسیده بشه و فیلد توی بانک اطلاعات اضافه بشه و تمامی فیلدهای قبلی که پر شدنو بهش نشون بده

ولی بعدشو نمیدونم چیکار کنم که چه شکلی برای تمامی کسانی که توی روم هستن پیام فردو بفرسته

روش هایی که بالا گفتم ببینید کدوم بدرد میخوره و یا اگه هیچ کدوم بدرد نمیخوره شما یک روش پیشنهاد کنید
گوگل که جستجو کردم نرم افزاراش آماده هست ولی تماما روم به زبان خارجیه و یکی هم بود پولی

لطفا همه نظراتشونو بگن تا بهترینو انتخاب کنیم

azmoodeh
یک شنبه 02 دی 1386, 21:36 عصر
سلام
اگر میتونی کنترلهای Telerik رو دانلود کن . خودش یه کنترل برای مدیریت این کار داره. اما بهتره که سعی کن با Ajax خودت پیاده سازی کنی .

اولین چیزی هم که باید روش فکر کنی سیستم MemberShip هست و آیا می خوای مثل یاهو پیام های Offline هم داشته باشی یا نه . چون در صورت وجود پیام آفلاین باید حتما پیام ها توی دیتابیس ذخیره بشه و به سمت طراحی دیتابسی هم فکر کنی و .... مسایل خاص خودش.

اما اگر تبادل پیام به صورت ساده باشه می تونی توی Session و متغیرهای Application به صورت موقت ذخیره کنی . البته باید مسایل جنبی مخصوصا در دو زمینه Performance و Security رو لحاظ کنی .

همیشه تعریف خوب و منطقی ایده آل ها باعث رسیدن به اون میشه .

موفق باشید

khz-web1
یک شنبه 02 دی 1386, 22:07 عصر
دوست عزیز منظورت اینکه با روش پاس کاری در session اطلاعات روی صفحه چت بیاد ؟ اگه منظورت اینه ... خوب بعضی از آنتی ویروس های قابلیت پاسینگ در session رو بستن ... حالا سوالی که من دارم اینه که یک متغیر session چند بایت جا میگیره ؟

من چندتا نرم افزار چت تو سایتم گزاشتم برو یه سری بزن شاید بدرت بخوره
http://blog.poyesh.ir/?do=cat&category=sourcecod
موفق باشید

ehsan2007
یک شنبه 02 دی 1386, 23:20 عصر
کاری که من میخوام بکنم یک چیزی شبیه اینه ولی یکم زیبا تر و پیشرفته تر
http://www.aspnetajaxchat.com/demo/?theme=AjaxChatDefault
آجاکس رو هم تقریبا به صورت دستی میتونم برنامه هاشو بنویسم فقط لطف کنید بیشتر توضیح بدید ممنون میشم