PDA

View Full Version : red only در شبکه

saeed razaee
دوشنبه 03 دی 1386, 15:37 عصر
با سلام
دوستان عزیز من یک دیتابیس دارم که دادم مدیر شبکه شرکتی آن را روی سرور قرار داده تا 10 یوزر از آن استفاده کنند اما حالا وقتی فرم باز می شود فقط به صورت فقط خواندنی باز می شود و در این حالت در داخل فرمهای من فیلدها نمایش داده نمی شود و مدیر شبکه می گوید حتماً باید red only باشد و صفحه اول من که کاربرها از آنها استفاده می کنند صفحه ای است که آقای سهرابلو ساخته اند که هر کاربری با نام و پسورد خود وارد برنامه می شود آیا کدی هست که من بتوانم برای کاربرها تعریف کنم که برنامه را به صورت red only مشاهده نکنند .

مهدی قربانی
دوشنبه 03 دی 1386, 15:54 عصر
سلام
اگر دسترسی به Loction فایل شما برای کاربران بصورت Read Only تعریف شده باشه فکر نمی کنم بشه کاری کرد چون اولویت با دسترسی داده شده توسط مدیر شبکه هست و شما با کدی از داخل برنامه نمیتونید تغییری در این وضعیت ایجاد کنید . به هر حال همونطور که می دونید اگر قرار باشه کاربر یا کاربرانی قادر به ادیت و تغییرات اطلاعات باشند قطعاً باید دسترسی فول به Location مورد نظر داشته باشن ولی جالبه چرا مدیر شبکه اصرار داره که همه باید Read Only باشن!؟

saeed razaee
دوشنبه 03 دی 1386, 16:01 عصر
مدیر شبکه می گوید اگر Read Only نباشد احتمال دارد کاربرها اشتباهی فایل را حذف کنند . البته من با odbc از روی کامپیوتر کاربرها به فایل روی سرور وصا شده ام اما چون دیتا بیس Read Only می باشد در فرمهای من فیلدها نمایش داده نمی شود و جائی دیگر سوال کردم گفتند باید خودت داخل برنامه برای کاربرها حق دسترسی تعریف کنی و مدیر شبکه می گوید تمام برنامه های دیگر حتی اتوماسیون اداری به صورت Read Only روی شبکه قرار داد.