PDA

View Full Version : ایجاد سابفرم مانند در جدول

Profesorjd
دوشنبه 03 دی 1386, 21:54 عصر
با سلام
در نمونه فایل پیوست که مربوط به پاسخ یکی از دوستان است در Tabel1 یک علامت + است که با فشردن آن سابفرم مانندی باز میشود که قابلیت ورود اطلاعات دارد که به نظرم وابسته به جدول Tabel2 است ! چگونه چنین چیزی میشود درست کرد که اولاً در یک جدول یکبار باشد و ثانیاً به پایین گسترش یابد ( مثلاً در جدول فوق ، زیرمجموعه نیز سابفرم مانند داشته باشد ) ؟ با تشکر

mazoolagh
دوشنبه 03 دی 1386, 22:08 عصر
پیوستی که نیست!

ولی اگر relationship بین دو جدول برقرار کنین در حالت Tableview اون + رو میتونین ببینین

mostafa-sohrablou
سه شنبه 04 دی 1386, 11:18 صبح
سلام
برای اینکار حتماً باید در جدول اول یک فیلد مشترک با یک فیلد مشترک در جدول دوم داشته باشد که در جدول اول آن فیلد را کلید کنید و در جدول دوم نباید کلید باشد و با یک ارتباط ساده یکه به چند می توانید این مدل را داشته باشید.

Profesorjd
سه شنبه 04 دی 1386, 19:52 عصر
با عرض معذرت یادم رفته بود !! البته متوجه منظور شما دوستان هم نشدم کمی بیشتر توضیح فرمایید ممنون میشوم

مهدی قربانی
سه شنبه 04 دی 1386, 23:28 عصر
سلام
فکر می کنم منظور دوستمون Tree Viwe باشه .

Profesorjd
پنج شنبه 06 دی 1386, 21:43 عصر
سلام
با Tree View این جدول درست شده است ؟! در راهنمایی دوستان در گذشته چنین چیزی نبود . ضمن آنکه آن با کد نویسی بود و من در این جداول کدی ندیدم ضمنا با تعاریف کوئری یک به چند هم نتیجه ای حاصل نشد .

mazoolagh
پنج شنبه 06 دی 1386, 22:37 عصر
نه ، Treeview نیست. این خودآموز نحوه ساخت رابطه رو یادتون میده:
http://www.teacherclick.com/access2003/t_6_1.htm

Profesorjd
پنج شنبه 06 دی 1386, 23:36 عصر
سلام
یعنی با رابطه میشود سابفرم مانند در جدول درست کرد ؟! چطوری ؟ من هر طور که میشد با Relationships ور رفتم ولی نتیجه ای حاصل نشد .

Profesorjd
یک شنبه 09 دی 1386, 21:31 عصر
با سلام
چون کسی درست جواب ما را نداد راهی را که یافتم را عرض می کنم بلکه برای کسانی که مثل من بلد نیستند راهی باشد :
1- برای اینکار یک جدول نیاز است که یک کلید داشته باشد .
2- در این جدول کافی است یک فیلد پدر و یک فیلد تابع ایجاد شود .
3- در Realtionships این جدول دوبار انتخاب شود .
4- ارتباط فیلد پدر و فیلد تابع برقرار شود مشروط به اینکه در Join Type رابطه 2 برقرار شود .
تمام شد حالا هر چه که در فیلد تابع نگاشته شود در فیلد پدر سابفرم مانند ایجاد میشود بطوریکه در فرمها و کوئریها در دسترس خواهد بود . ضمناً همین شرایط مابین دو جدول نیز برقرار شود همین خواهد شد .