PDA

View Full Version : یه مشورت در مورد کار با دیتا بیس

SeyedMoosavi
سه شنبه 04 دی 1386, 01:05 صبح
سلام
من دارم یه پروژه درست می کنم که با دیتابیس اکسس کار می کنه که 11 تا جدول (Table) داره. قراره جمعا تو این جدولا ( 20,000) بیست هزار کلمه قرار بگیره که من با استفاده از کد نویسی ADODB به دیتابیس وصل شدم می خوام بدونم سرعت کار من پایین میاد یا نه موقع جست و جو بین این بیست هزار کلمه
با تشکر

hrj1981
سه شنبه 04 دی 1386, 07:00 صبح
دوست عزیز اگر بتوانی جستجوی های خود را با دستورات sql بنویسی سرعت سرچ در دیتابیس خیلی بالا می رود

ali_habibi1384
سه شنبه 04 دی 1386, 08:04 صبح
سلام دوست عزیز
بقول دوستمون استفاده از دستورات SQL یا دستورات و الگوریتمهای خود vb سرعتتون رو پایین نمیاره و اصلا کاربر احساس نمیکنه که با 1 رکورد کار میکنه یا با 20000 رکورد . شما می تونی واسه تست این مطلب از تست فشار استفاده کنی ؛ به این صورت که فیلدها رو با یکسری داده های random پر کنی و بعد عملیات search رو انجام بدی
موفق باشی

reza_rad
سه شنبه 04 دی 1386, 08:13 صبح
از ایندکس استفاده کنید:
How to Add an Index in an Access Database (http://support.microsoft.com/kb/304272)

noorsoft
سه شنبه 04 دی 1386, 11:16 صبح
دوست عزیز دیتابیسهای Mdb تا 3 میلیون رکورد را ساپورت میکنه و از اون بیشتر مشکل ساز میشه

SeyedMoosavi
سه شنبه 04 دی 1386, 13:05 عصر
بابا دم همتون گرم فقط یه سوال می مونه برام که منظورتون از دستورات SQL chie?

اوبالیت به بو
سه شنبه 04 دی 1386, 22:06 عصر
SQL مخفف Structured Query Language یعنی جستجوی ساخت یافته هستش. میشه گفت یه زبان برای دسترسی به اطلاعات پایگاه داده هستش که با کد نویسی می تونی اطلاعاتی رو از پایگاه داده بکشی بیرون یا تغییراتی توش ایجاد کنی!

SeyedMoosavi
چهارشنبه 05 دی 1386, 01:10 صبح
SQL مخفف Structured Query Language یعنی جستجوی ساخت یافته هستش. میشه گفت یه زبان برای دسترسی به اطلاعات پایگاه داده هستش که با کد نویسی می تونی اطلاعاتی رو از پایگاه داده بکشی بیرون یا تغییراتی توش ایجاد کنی!

این که شد معنی SQL یه برنامه که با این دستورات وصل شده رو می تونی ضمیمه کنی؟
مرسی

SeyedMoosavi
پنج شنبه 06 دی 1386, 13:18 عصر
این که شد معنی SQL یه برنامه که با این دستورات وصل شده رو می تونی ضمیمه کنی؟
مرسی

چرا جواب نمیدین دیگه؟

bobrus
پنج شنبه 06 دی 1386, 15:02 عصر
برو تو help خود اکسس یه چیزایی توش هست که خوب راهنماییت می کنه دنبال sql ویا select بگرد حتما چیزای بدرد بخوری پیدا می کنی
مثلا واسه انتخاب کردن یه جدول از دستور زیر استفاده می کنی

select * from tableName where Fieldname=IFstatment
مبحثش طولانیه بهتر تو کتاب دنبالش باشی

SeyedMoosavi
پنج شنبه 06 دی 1386, 15:39 عصر
از همتون به خاطر کمکتون تشکر می کنم