PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد انتخاب زبان و سیستم عامل

hashom
سه شنبه 04 دی 1386, 09:39 صبح
با سلام.
اگه می شه از دوستان برنامه نویسم می خوام یه راهنمایی بگیرم. می خواستم ببینم
من کدام زبان برنامه نویسی خانواده C را انتخاب کنم که آینده خوبی داشته باشه، البته
خودم سی شارپ رو دوست دارم ولی در مورد نوع سیستم عاملش از جلمه ویندوز و لینوکس
موندم که کدوم رو انتخاب کنم و اینم بگم که آیا می شه تو لینوکس برنامه نویسی سی شارپ انجام داد.:ناراحت:

shirin_h
سه شنبه 04 دی 1386, 17:54 عصر
سلام
در مورد زبان برنامه نویسی که باید بگم c# واقعآ عالیه و آینده خوبی داره چون microsoft خیلی support اش می کنه
در مورد سیستم عامل نمی دونم از چه جهت می گین که کدومو انتخاب کنین
ولی خوب linux یه سیستم عامل open source هستش برا همین زیاد استقبال نمی شه چون support نرم افزاریه کمتری داره و اینکه به راحتی windows قابل استفاده نیست
در مورد سوال سومتون مطمئن نیستم ولی تا جایی که می دونم linux از محصولات microsoft استقبال می کنه ولی بالعکسش صادق نیست.

behzadk
سه شنبه 04 دی 1386, 18:10 عصر
جای خوبی اومدی
c# دات نت هم زبانی که syntax ش راحت هم شی گرا است مثل vb نیست که با یه خط دستور همه کار رو بکنی
c++ هم خیلی سخته و موند جاوا سی شارپ هم که شی گرایش از جاوا گرفته شده پس به اون حد فرقی نمی کنه
اما به نظر من سی شارپ هم زبان روانی است هم راحت

sinpin
چهارشنبه 05 دی 1386, 09:42 صبح
با سلام.
من کدام زبان برنامه نویسی خانواده C را انتخاب کنم که آینده خوبی داشته باشه، البته
خودم سی شارپ رو دوست دارم ولی در مورد نوع سیستم عاملش از جلمه ویندوز و لینوکس
موندم که کدوم رو انتخاب کنم و اینم بگم که آیا می شه تو لینوکس برنامه نویسی سی شارپ انجام داد.:ناراحت:

خب همونطور که سایر دوستان هم گفتند : سی شارپ بهترینه و دیگر هیچ ! (به هر حال اینجا تالار سی شارپ است نه دلفی !)
در مورد سیستم عامل هم نگران نباشید چون اگه کد شما کاملا تحت فریمورک دات نت نوشته بشه میتونید امیدوار باشید که در آینده اون رو روی ماشین لباسشویی خونتون هم اجرا کنید. (البته واسه هر دستگاهی با توجه به نیازهای اون دستگاه فریمورک طراحی میشه. مثلا اون چیزی که برای ویندوز موبایل طرای شده - dot net CE - خیلی محدودتره تا ...)

انتخاب بین لینوکس و ویندوز هم بنظر من زیاد حیاتی نیست (هر چند که خود من به مایکروسافت علاقه بیشتری دارم) چون تا مدتها این دو سیستم در کنار یکدیگر زنده هستند و ر رشد میکنند (مایکروسافت بدلیل پول زیاد و اون یکی به لطف اپن سورس بودن). دنیای تنوع هاست و سلیقه ها...

Developer Programmer
چهارشنبه 05 دی 1386, 10:03 صبح
آف تاپیک:

خوب linux یه سیستم عامل open source هستش برا همین زیاد استقبال نمی شه چون support نرم افزاریه کمتری داره و اینکه به راحتی windows قابل استفاده نیستجل الخالق!!!
دوست عزیز، چرا بدون داشتن مطالعه و آگاهی لازم، اینقدر زود قضاوت میکنین؟
اینکه شما نمی تونین با محیط لینوکس، کار کنین دلیل بر اینه که استقبال کمتری ازش میشه؟
کدوم آدم عاقلی میاد و مزیت هایی مثل رایگان بودن، بی عیب ( یا کمینه بودن) ،قابل تغییر بودن و طیف عظیم نرم افزارهای کاربردی رو به ویندوز پولی و مملو از باگ ترجیح میده؟

من کدام زبان برنامه نویسی خانواده C را انتخاب کنم که آینده خوبی داشته باشهتا اونجایی که دانش من اجازه میده، اول باید به این فکر کنی که قراره روی چه طیفی از نرم افزارها کار کنی... میخوای با C برنامه DB بنویسی یا مثلا فایروال ...
بعد به این فکر کنی که میخوای توی ایران بمونی یا خارج از کشور. چیزی که مسلمه ایران اسیر تکنولوزی های مایکروسافت شده و از اون استقبال میکنه واسه همین فعلا نیازی به کار در محیط لینوکس ندارین.
اما چیزی که میتونم پیشنهاد کنم اینه که زبانهای زیادی در دنیا هستن که Syntax بسیار شبیه به C دارن، مثل Perl , Java که میتونن در هر دو Platform هم کارکنن...
میتونی یه زبان مثل #C رو در ویندوز و یه زبان دیگه مثل Java یا Perl رو واسه لینوکس انتخاب کنی ( هرچند جاوا رو حتی واسه موبایل هم میتونی استفاده کنی)

ir_programmer
چهارشنبه 05 دی 1386, 10:16 صبح
فقط C# انتخاب کن و برو جلو. به عقب هم نگاه نکن.

mamali_programer
چهارشنبه 05 دی 1386, 10:47 صبح
بهترین زبان #C
و بهترین سیستم عامل Windows

hassan razavi
چهارشنبه 05 دی 1386, 11:23 صبح
"هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه"
ضرب المثل فوق باینگر این بحثه. توی فروم هر زبونی که برید ، میگه فقط ...

ما هم اگه بخواهیم زبان یا سیستم عاملی رو پیشنهاد بدیم فقط یا تعصبیه یا اسیر تبلیغات هستیم. فرق این زبانها مثل همین لوازم خانگی و مارکهای متفاوت هست.
همه جاروبرقی ها خوب و بد کار میکنند و تفاوت فاحشی هم ندارند ولی ممکنه فلان مارک توی فلان قلم جنسش قوی تر باشه. خلاصه

من فکر میکنم برای اینکه به نتیجه بهتری برسید بهتره اول مشخص کنید که در چه زمینه ای می خواهید فعالیت کنید و سپس یه نظر سنجی در همین پست برای انتخاب زبان و سیستم عامل ایجاد کنید.

در آخر (من هم که با بقیه فرقی ندارم ، من هم ایرانی هستم (: ) ، دنیا #C و Windows