PDA

View Full Version : حداکثر اندازه قابل قبول برای فایل exe برنامه؟

saghari
سه شنبه 04 دی 1386, 11:10 صبح
با سلام
من در حال نوشتن یک برنامه آموزش زبان هستم. این برنامه دارای 4 سطح مختلف می باشه. تا العان که سطح اول نرم افزار را آماده کردم بدلیل تعداد بسیار زیاد فرم ها ، عکس ها و ... حجم فایل exe برنامه حدود 48 مگابایت شده و احتمالا اگه هر چهار سطح برنامه تموم بشه حجم exe هم حدودا چهار برابر می شه. حالا سوال من اینه که اگه این اتفاق بیفته مشکلی در اجرای برنامه پیش نمی یاد و بطور کلی آیا حداکثر استانداردی برای حجم فایل exe داریم. قبلا از توجه شما عزیزان متشکرم.

ir_programmer
سه شنبه 04 دی 1386, 11:20 صبح
مشکلی که برات پیش نمیاد اما همه این حجم وارد رم میشه. این ممکنه برات مشکل پیش بیاره.
اگر بحث آموزش زبان هست می تونی فایل هاتو تو فلش یا swish بسازی و swf ها رو بشکل چند فایلی و لایه ای استفاده کنی و درون برنامت استفاده کنی که الان اکثر آموزشی ها از این روش استفاده می کنند. می تونی هم از یه بانک SQL سرور استفاده کنی و همه فایلهاتو کد کنی و بزاری توش.

mohsensaghafi
سه شنبه 04 دی 1386, 11:21 صبح
سلام دوست من.
مسئله ای رو که شرح دارید، من بعید می دونم مشکلی پیش بیاره.
استانداردی هم جایی ندیدم.
کلاً احتمال ایجاد مشکل را صفر می دانم.
موفق و پیروز باشید

beh_develop
سه شنبه 04 دی 1386, 12:24 عصر
دوست گرامی اگه امکانشو دارید، تمامی عکس ها و فیلم ها و صدا ها و متن های طولانی را به صورت فایل از بیرون برنامه لود کنین. مطمئناً حجم برنامه تون فوق العاده کم می شه.

saghari
سه شنبه 04 دی 1386, 14:03 عصر
با سلام و تشکر از توجه هر سه دوست عزیز
البته تمام فیلم های این مجموعه رو با فلش ساختم اما بدلیل اینکه کارفرما یک استاندارد مشخصی رو توی قرارداد ذکر کرده نمیتونم در همه قسمتها از فلش استفاده کنم. در مورد پیشنهاد دوست عزیز develop هم فر کرده بودم ولی مشکلی که ایجوری است اینه که تمام عکس ها و ... اینجوری به راحتی در دسترس هستند. به هر حال از توجه شما ممنونم.

sinpin
چهارشنبه 05 دی 1386, 18:11 عصر
...در مورد پیشنهاد دوست عزیز develop هم فر کرده بودم ولی مشکلی که ایجوری است اینه که تمام عکس ها و ... اینجوری به راحتی در دسترس هستند. به هر حال از توجه شما ممنونم.

فایلهایی رو که میخواین در دسترس دیگران قرارنگیره رو با یک الگوریتم رمزنگاری دوطرفه کد کنید و تو برنامه - هر زمانی که لازم شد - فایل مربوطه رو جایی (روی هارد یا حافظه) دیکود کنید و بخونید.
تو همین سایت نمونه های زیادی هست.

Dashti
شنبه 08 دی 1386, 23:07 عصر
سعی کن سیستم را به چندین پروژه تقسیم کنی . هر پروژه dll کن سپس به تناسب نیاز اون فرمها و.. فراخوانی کن

saghari
یک شنبه 09 دی 1386, 14:18 عصر
با سلام
از توجه شما عزیزان بسیار ممنونم
فقط یه سوال هنوز برام باقی مونده. آیا مقدار حافظه ای که از رم استفاده می شه به اندازه حجم فایل exe است مثلا اگر فایل exe من 128 مگا بایت بشه هنگام اجرا شدن 128 مگابایت از رم رو برای خودش رزرو میکنه؟

sinpin
یک شنبه 09 دی 1386, 14:50 عصر
با سلام
از توجه شما عزیزان بسیار ممنونم
فقط یه سوال هنوز برام باقی مونده. آیا مقدار حافظه ای که از رم استفاده می شه به اندازه حجم فایل exe است مثلا اگر فایل exe من 128 مگا بایت بشه هنگام اجرا شدن 128 مگابایت از رم رو برای خودش رزرو میکنه؟

بعیده. اگه اینطور بود که دیگه...!

برنامه نویس 20
یک شنبه 09 دی 1386, 15:18 عصر
شاید یه چیزی بیشتر از فایل exe تو رم فضا میخاد.
اگر برنامت هیچ ریسورسی نداشته باشه که به همون اندازه فایل exe رم میبره.
اما برنامه های ریسورس دار بیشتر فضا میبرن.
Babylon رو دیدی؟

maryam_vb
پنج شنبه 13 دی 1386, 12:42 عصر
شاید یه چیزی بیشتر از فایل exe تو رم فضا میخاد.
اگر برنامت هیچ ریسورسی نداشته باشه که به همون اندازه فایل exe رم میبره.
اما برنامه های ریسورس دار بیشتر فضا میبرن.
Babylon رو دیدی؟
به طور کلی چه جوری میشه میزان رم مورد نیاز برنامه رو بدست آورد؟(فرض کنید ریسورس هم داره):متفکر:

raravaice
جمعه 14 دی 1386, 11:04 صبح
saghari (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=12743) عزیز همانطور که دوست خوبمون sinpin گفت عمل کن چون کسی که بخواد ریسورس شما رو در بیاره مطمئن باش این کارو با یه Decompiler انجام میده.

48MB برای یه فایل اجرایی یه اعجازه مطمئن باش به هر حال یه جا به مشکل بر میخوره

برای اطلاع از میزان اشغال رم توسط برنامه از ابزارهای موجود در فضای نام System.Diagnostics.Process استفاده میشه

موفق باشید

saghari
شنبه 15 دی 1386, 15:57 عصر
با تشکر از توجه همه عزیزان