PDA

View Full Version : شرکت ندادن صفرها در میانگین

hamed2661
سه شنبه 04 دی 1386, 15:50 عصر
دوستان سلام
من تو گزارشی که تهیه کردم میخوام مقادیر صفر تو محاسبه مقدار میانگین شرکت نکنن با تابع DAvg یه خورده ور رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم . ممنون میشم کمک کنید . نمونه برنامه رو می فرستم. فیلدهای خاکستری مد نظر هستند که توشون باید مقدار میانگین بشرط عدم محاسبه مقادیر صفر بیاد. یه خورده هم عجله دارم . :بوس:

mostafa-sohrablou
سه شنبه 04 دی 1386, 16:41 عصر
سلام
من این مدلی جواب گرفتم.

مهدی قربانی
سه شنبه 04 دی 1386, 16:53 عصر
سلام
آقا حامد دو تا از ستونها رو با DAvg درست کردم ( باکسهای قرمز ) ببینید چیزی که مورد نظرتونه همینه ؟

hamed2661
چهارشنبه 05 دی 1386, 07:28 صبح
دوستان عزیزم آقا مصطفی و آقا مهدی عزیز واقعا از بذل توجهتون ممنونم جواب دقیقا چیزی بود که آقا مصطفی زحمتشو کشیدن . مهدی جان کدی رو که شما سند کردین میانگین کل گزارش رو بدون در نظر گرفتن گروه بندی حساب می کنه . بازم متشکرم

hamed2661
چهارشنبه 05 دی 1386, 08:56 صبح
نه نشد مصطفی جان :افسرده: :ناراحت: تو صفحه اول درسته فقط تو صفحات بعد هر صفحه به اضافه محاسبات صفحه قبل نمایش میده یه جائی از گزارش گیری تو یکی از رویدادهاش باید مقادیر l1 , l2 رو صفر کرد جائی که گروه بندی اعمال میشه نمیدونم کجا میشه پیداش کرد.

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 06 دی 1386, 08:15 صبح
سلام
برای اون هم راه حل هست. یه تاپیک در مورد جمع نتایج هر صفحه در انتهای صفحه هست که من در اون این کار را انجام دادم. از اون می تونی استفاده کنی و مشکلت رو حل کنی. یعنی میانگین رو تا انتهای هر صفحه جداگانه محاسبه نمائید.

hamed2661
پنج شنبه 06 دی 1386, 13:17 عصر
سلام
برای اون هم راه حل هست. یه تاپیک در مورد جمع نتایج هر صفحه در انتهای صفحه هست که من در اون این کار را انجام دادم. از اون می تونی استفاده کنی و مشکلت رو حل کنی. یعنی میانگین رو تا انتهای هر صفحه جداگانه محاسبه نمائید.

ممنون مصطفی جان مشکلم این جوری حل شد. ولی واسه توسعه کار خوبه شرایطی رو در نظر بگیریم که گروه بندی گزارش تو یه صفحه تموم نشه مثلا یک گروه چند صفحه باشه یک گروه دیگه یک صفحه اون وقت چی؟

mostafa-sohrablou
شنبه 08 دی 1386, 10:26 صبح
می تونی برای اون کار هم از ظرط استفاده کنی مثلاً شماره پرسنلی را از اولین رکورد بگیرد و با قبلی آن چک می کند تا زمانی که مانند هم هستند پس به کار خود ادامه دهد ولی زمانی که تفاوتی بین رکورد دریافتی و قبلی دید مقادیر جمع کننده و تعداد را صفر کند.