PDA

View Full Version : پیغام وقتی اطلاعات نیست

Profesorjd
سه شنبه 04 دی 1386, 20:03 عصر
با سلام
در تاپیکهای گذشته موردی بود که با پیغام تکراری بودن اطلاعات را گوشزد میکرد . حالا برعکس آن چگونه میشود . من با دو جدول یک فرم درست کردم که کلید هر دو جدول شماره پرسنلی است . وقتی اطلاعات در جدول وارد میشود با کد پرسنلی است که با کمبوباکس کدها وارد میشود ( چه با اطلاعات موجود چه ناموجود ) . سئوال اینجاست که اگر کد پرسنلی در جدول نبود در فرم پیغام دهد که کد پرسنلی وارد شده در جدول پرسنلی وجود ندارد . در موضوع قبلی کنترل اطلاعات صورت میگرفت که من با درج فضای خالی نتوانستم مشکل را مرتفع کنم .

مهدی قربانی
سه شنبه 04 دی 1386, 23:12 عصر
سلام
این نمونه برنامه رو ببین شبیه چیزیه که شما دنبالشی :

Profesorjd
پنج شنبه 06 دی 1386, 21:29 عصر
سلام و تشکر
تقریبا همان چیزی است که من میخواستم ولی پیغامش کمی تعارض دارد ! چراکه فرض این است که دو جدول کاملاً مجزا که فقط یک کلید مشترک دارند و آن هم کد پرسنلی ( یا ملی) است . اگربا اینتر ( طبیعت هر کاربر) اطلاعات درج شود جواب دهد که موجود نیست ( اگر نیست) و به فرض خواستن به جدول پرسنلی برود نه اینجا اطلاعات را ثبت کند . البته من هنوز سراغ تغییر کد نرفتم ( برای آنچه که خواستم)

مهدی قربانی
جمعه 07 دی 1386, 00:04 صبح
سلام
ببینید این نمونه شامل دو جدوله که یکی حاوی کد ملی ، نام و نام خانوادگی شخصه که کد فیلد کلیده و اون یکی هم حاوی کد ( غیر کلید ) ، سن و جنسیت بعد با یک کوئری هردو جدول با هم ترکیب میشه و از روی اون یک فرم ساخته شده در فرم مذکور وقتی کد ملی وارد می شه با استفاده از تابع Dlookup در صورت موجود بودن کد از قبل مشکلی نخواهد بود ولی در غیر اینصورت پیغامی صادر و کاربر رو مطلع می کنه و بعد پیغام دیگه ای که اگر کاربر موافق باشه می تونه از طریق رکوردست کد جدید رو به جدول اصلی بفرسته و در اونجا ثبت کنه حالا این فرآیند می تونه بواسطه بسته شدن فرم جاری و باز شدن فرم اصلی صورت بگیره تا کابر اول کد ملی جدید رو ثبت کنه و بعد برگرده مجدداً اطلاعات تکمیلی رو در فرم دوم ثبت کنه اگر رو کدهای موجود کار کنید خیلی راحت این مورد امکانپذیره به هر حال اگر مشکلی بود من در خدمتم .