PDA

View Full Version : شروع برنامه نویسی

alireza_1360872
چهارشنبه 05 دی 1386, 12:18 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من میخوام با یک زبان برنامه نویسی شروع بکار کنم قصدم اینه که در زمینه بانکهای اطلاعاتی کار کنم یعنی برنامه نویسی بانکهای اطلاعاتی اما نمیدونم با کدوم برنامه کار کنم بهتره. لطفاً منو راهنمائی کنید . با delphi.net ، vb.net ‌یا c#.net؟ مزایا و معایب این برنامه ها چیه؟
خیلی خیلی خیلی ممنون هستم .

sinpin
چهارشنبه 05 دی 1386, 12:30 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من میخوام با یک زبان برنامه نویسی شروع بکار کنم قصدم اینه که در زمینه بانکهای اطلاعاتی کار کنم یعنی برنامه نویسی بانکهای اطلاعاتی اما نمیدونم با کدوم برنامه کار کنم بهتره. لطفاً منو راهنمائی کنید . با delphi.net ، vb.net ‌یا c#.net؟ مزایا و معایب این برنامه ها چیه؟
خیلی خیلی خیلی ممنون هستم .

شما که انتظار ندارید توی این تالار کسی به شما بگه Delphi بهتره ؟!

همه اون زبانهایی که نام بردید ابزارهای لازم رو به بهترین شکل خود در اختیار شما قرار میدن و همه نیز در استفاده از یک فریمورک مشترک هستند.
#C زبان خوبیه ضمن اینکه قدرت و راحتی کار رو تواما به شما میده، Syntax و کلمات کلیدی اون هم اغلب همان استانداری هستند که توی خیلی از زبونهای دیگه هم کاربرد داره.

من فکر میکنم بدون تعصب نگاه کنید و سلیقه و علاقه شخصی خودتون رو دنبال کنید؛
همونطور که یکنفر سنتی گوش میده ، یکنفر پاپ و یکنفر هم فقط میتونه رپ گوش بده و موهاش رو سیخ سیخ کنه!
:چشمک:

ir_programmer
چهارشنبه 05 دی 1386, 12:53 عصر
همیشه همین جواب: C# رو بگیر و سرت رو بنداز پایین . به هیچ چیز دیگه توجه نکن حتی خود مایکروسافت هم گفت نه تو بگو اره.

اَرژنگ
چهارشنبه 05 دی 1386, 13:08 عصر
کم اهمیترین موضوع استفاده از دلفی،سی شارپ ، جاوا ... وی بی و یا غیره و ذالک است.
بستگی به محیط‌برنامه دارد ، اگر بر لینوکس کار میکنید و وب سایت مینویسید البته که سا شارپ و یا وی بی درست نیست.

به جایه اینکه کدام ابزار برنامه نویسی بهترین است (که سوال بی مهفومی میباشد)، اصول برنامه نویسی و برنامه نویسی به صورت لایه‌ای را یاد بگیرید، خیلیها استاد زبان بخصوصی هستند ولی برنامه‌هاشان به لعنت خدا هم نمیارزه!. سرهم کردن برنامه با دانستن زبان برنامه نویسی ربطی ندارد.

برایه شروع کار از سی‌شارپ, جاوا، شروع کنید، دلفی دیگه شده جوک، وی بی همیشه یک جوک بود، جاوا و سی ++ جایه خودشان را برایه کارهایه دیگر و محیطهایه دیگر دارند.

اگر واقعا ماجرا جو هستید به پایتون، هسکل، اف شارپ نگاه بندازید. در مورد تئوری کامپیوتشین و اوتماتا نگاه بندازید.
برنامه نویسی حتا شروع کار هم به حساب نمیاد.

بورلند و دلفی از ماجرا خیلی پرتند، اگر از پاسکال خوشت میاد به کروم Chrom نگاه بنداز.

mamali_programer
چهارشنبه 05 دی 1386, 13:41 عصر
من هم با نظر آقای سین پین موافقم و توی این تالار همه با #C کار میکنن
انجا جای خوبی برای مطرح کردن این سوال نیست

sinpin
چهارشنبه 05 دی 1386, 15:52 عصر
پیرو پیغام خصوصی :

سلام دوست عزیز
پس شما میگید با c# کار کنم ؟ درسته؟ مرجع خوب و تقریباً کامل سراغ دارید که معرفی کنید؟

یه سر به اینجا بزنید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51504

omid_Ahmadi
چهارشنبه 05 دی 1386, 15:59 عصر
هر دو سوال انتخاب زبان و مرجع برنامه نویسی، پیشتر هم پرسیده شده بود، می تونید جستجو کنید.

موفق باشید.