PDA

View Full Version : مشکل کومبوباکسی

mohsenns5
چهارشنبه 05 دی 1386, 16:09 عصر
سلام
دوتا کومبوباکس دارم. میخوام با تغییر مقدار کومبوی اولی، کومبوی دومی مقادیرش تغییر کنه.البته اینکار ساده س. اما مشکل اینجاس که این دو کومبو DisplayMember و ValueMember شون به بانک وصله (دیتا سورسشون به یک دیتاویو وصله). دیتاویوی کومبوی دومی به ValueMember کومبوی اولی بستگی داره. من اینکارو انجام دادم: تو رویداد SelectedValueChanged اولی سعی کردم دیتاسورس دومی رو تغییر بدم اما خطای زیر نشون داده شد:
Unable to cast object of type 'System.Data.DataRowView' to type 'System.IConvertible'.
فک کنم چون هنوز ValueMember اولی مشخص نشده(در حال تغییره) و من سعی میکنم مقدار اونو به یک پروسیجر برای پر کردن دیتاویویی که به دیتاسورس کومبوی دومی اختصاص بدم این اتفاق می افته. راه حل چیست؟

ir_programmer
چهارشنبه 05 دی 1386, 16:18 عصر
try .. except مشکلت رو حل نکرد؟

mohsenns5
چهارشنبه 05 دی 1386, 20:21 عصر
خطا مال زمان اجراست
متوجه جواب نشدم

hdv212
چهارشنبه 05 دی 1386, 21:11 عصر
خب دیتاسورس ComboBox دوم رو به یک DataTable جدید که از StoredProcedure شما پر میشه، بایند کن. اگه لازم شد، Displaymember و ValueMember رو هم به فیلدهای DataTable جدید تغییر بده.

mohsenns5
پنج شنبه 06 دی 1386, 00:43 صبح
میدونم جای این سوال اینجا نیست اما یه راهنمایی میخوام اونم اینه که چطوری میشه شکل فرمها رو عوض کرد مثلا فرم بشه 5 ضلعی یا فرم دایره ای شکل؟ لینکی چیزی چون گشتم تو این سایت ولی پیدا نکردم

mamali_programer
پنج شنبه 06 دی 1386, 07:48 صبح
سلام
شما میتونید شکل مورد نظرو روی فرمتون قرار بدید و بعد از پراپرتی TransparencyKey استفاده کنی .
کاره راحتیه
امتحان کن

hassan razavi
پنج شنبه 06 دی 1386, 07:52 صبح
دوست عزیزمون جناب Choobin در نمونه برنامه های همین تالار با استفاده از خاصیت TransparencyKey یه نمونه برنامه گذاشتندو اینهم لینکش : پست 38
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64210&page=4

mohsenns5
پنج شنبه 06 دی 1386, 09:48 صبح
از همگی ممنون

davodsharif
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 23:01 عصر
mohsens5 عزیز چطوری میتونیم :
combobox رو با یک فیلد از پایگاه پر کنیم طوری که با انتخاب ایتم بقیه آیتم های datagridview و combobox دومی تغییر کنند.

دوتا کومبوباکس دارم. میخوام با تغییر مقدار کومبوی اولی، کومبوی دومی مقادیرش تغییر کنه.البته اینکار ساده س.