PDA

View Full Version : گزارش گیری پویا!!!

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 06 دی 1386, 05:59 صبح
سلام
نتیجه سرچ من توی سایت نتونست مشکل منو حل کنه ، حالا می خوام گزارش گیری طوری انجام بدم که کاربر بتونه اون فیلد هایی رو که می خواد توی گزارش نمایش داده بشه رو خودش روی یک فرم ویندوز تیک بزنه و بعد اونا بر حسب انتخاب کاربر پشت سر هم توی گزارش نشون داده بشن .

iranigirl1364
پنج شنبه 06 دی 1386, 08:33 صبح
با سلام:
دوستان گرامی این مشکل من هم هست
قبلا هم این موضوع رو مطرح کرده بودم در این تالار و تالار های دیگه.
لطفا راهنما یی لازم رو بفرمایید
با تشکر

sm
پنج شنبه 06 دی 1386, 11:10 صبح
مطمئنا جوابهای دوستان رو هم مشاهده کردین !!!
توی کریستال ریپورت امکان طراحی دینامیک گزارشات وجود ندارد.
شما نیاز به یک گزارش ساز دارین... مثل Active Report یا Fast Report و یا اینکه نسخه فارسی مثل dj Report

موفق باشید

tdodangeh
پنج شنبه 06 دی 1386, 12:11 عصر
شما در گزارشتان یک سری parametr fields و یک سری Formula fields برای نمایش مقادیر فیلدها ایجاد کنید که Parametr ها برای عنوان فیلدها در Report Header باشد و Formula Fields ها در Detail قرار دهید, به ازای تمامی فیلدهایی که لازم دارید باید پارامتر فیلد و فرمولا فیلد ایجاد نمایید و در گزارش قرار دهید یعنی به جای اصل فیلدها فرمولا فیلدها را قرار دهید و بعد در برنامه برای این پارامتر ها و فیلدها مقدار قرار دهید البته کدها را برای vb6 من نوشتم در صورتی که با vb6 کار می فرمایید و لازم داشتید اعلام فرمایید تا من توضیحاتم را ادامه دهم
البته من این روش را خودم با مطالعه سایتهای خارجی و توضیحات موجود در همین سایت پیدا کردم و نتیجه هم گرفتم

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 06 دی 1386, 13:58 عصر
دوست گلم ممنون بابت جواب !
من با C#.NET کار می کنم . اما اگر شما لطف کنید و به راهنماییهاتون ادامه بدین لطف بزرگی در حقم کردین .

tdodangeh
یک شنبه 09 دی 1386, 09:43 صبح
این برنامه با vb6 و کریستال ریپورت 9.2 نوشته شده.فرمولا فیلدها و پارامتر فیلدهایی که در کریستال ایجاد کرده و قرار داده بودید در برنامه از طریق انتخاب combobox ها مقدار دهی می شوند.

pourhabibi
یک شنبه 09 دی 1386, 14:14 عصر
سلام
من ه می خوام یک eport generator بسازم. برنامم تحت وبه و با SqlServer 2000 کار می کنم. چند تا از گزارشهای مربوط به برنامم رو هم نوشتم. گزارشهای من فقط گزارش از چند تا جدول یا حداکثر join اونها نیست. تو هر کدومشون داره یه سری محاسبات گسترده و پیچیده روی چندین جدول انجام میشه تا مثلا نتیجه یک فیلد ایجاد بشه. حالا من می خوام بدونم که آیا می تونم یه Reort generator بنویسم که کاربر خودش بتونه یه همچین گزارشی رو درست کنه؟ یا اینکه امکان کاربر فقط در حد انتخاب چند تا فیلده؟ گزارش سازهای فارسی هم که دیدم حداکثر به کاربر اجازه می دادند که جداولش رو انتخاب کنه و فیلد هاشو و بعد یه گزاش ساده روی join اونها می گرفت یا حداکثر یه سیگما یا ماکزیمم گیری انجام می داد.

iranigirl1364
یک شنبه 09 دی 1386, 16:45 عصر
با سلام:من سعی کردم فایل DynamicReport رو به Visual Basic در Visual Studio.NET 2005 تبدیل کنم اما Error داد و همچنین از یک نرم افزار برای تبدیل این فایل به سی شارپ هم استفاده کردم که این تبدیل رو انجام می ده اما بی نهایت Error داره و برنامه Run نمی شه.لطفا من رو راهنمایی کنید.با تشکر

مسعود منصوری
شنبه 15 دی 1386, 10:30 صبح
با سلام
در CR امکان تهیه گزارش با کد نویسی وجود داره ( نه استفاده از rpt آماده ) و کار با این توانایی خیلی مشکله اگه کسی اطلاعاتی داره لصفاً اینجا مطرح کنه .

iranigirl1364
چهارشنبه 19 دی 1386, 18:45 عصر
با سلام:
شما با مراجعه به آدرس زیر , حتما مشکلتون حل می شه.
http://www.codeproject.com/KB/cs/Dynamic_Crystal_Report.aspx