PDA

View Full Version : آدرس دهی 2 برنامه به یک db

maryam_vb
پنج شنبه 06 دی 1386, 10:47 صبح
با سلام
برای اینکه 2 برنامه جداگانه مربوط به یک پروژه برنامه نویسی به یک db دسترسی داشته باشند باید به روش آدرس دهی مطلق متصل شود؟

در حال حاضر با روش application.startup آدرس دهی کردم که db در هر دو برنامه کپی شده، ولی حتما به یک db باید متصل شده باشه . شما برای این مطلب چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟

kheybar
پنج شنبه 06 دی 1386, 15:28 عصر
دوست عزیز لطفا بیشتر توضیح بدهید . منظورتان این است که دو برنامه دارد که در آدرس های متفاوت قرار دارند ولی قرار است از یک دیتابیس استفاده کنند؟ آیا ممکن است که نسبت آدرس ها تغییر کند. یعنی شما دیتابیس را در جای خاصی قرار داده باشید ولی فایل exe شما ممکن است آدرسش تغییر کند؟

maryam_vb
جمعه 07 دی 1386, 10:31 صبح
کسی نیست منو راهنمایی کنه ؟ در ضمن search هم کرده بودم چیزی یافت نشده بود.

sinpin
جمعه 07 دی 1386, 13:26 عصر
شما بفرمایید دقیقا برای چه منظوری نیاز به اینکار دارید ؟
و اون دو برنامه ای که نام بردید کجا هستند ؟ روی دو سیستم مجزا یا یک سیستم؟
و چرا از sql server استفاده نمیکنید ؟

maryam_vb
شنبه 08 دی 1386, 12:21 عصر
من تا به حال برای برنامه setup نساختم برای همون مطلبی رو که میگم شاید اصلا درست نباشه ولی چون کسی رو در دسترس ندارم که ازش بپرسم از شما دوستان تقاضا دارم که راهنماییم کنید.
مطلب مورد نظرم:کاربر وقتی که برنامه setup رو اجرا میکنه برای نصب برنامه مسیری رو تعیین میکنه ، در اون مسیر هر دو فایل اجرایی برنامه به همراه db قرار میگیرند.حالا این امکان وجود داره که چون هر دو برنامه به روش application.startuppath به db دسترسی دارند از همون db کنارشون جهت اجرا استفاده کنن؟در این صورت مشکل دسترسی هر دو برنامه به یک db حل میشه.(امیدوارم منظورم رو رسونده باشم )

saghari
یک شنبه 09 دی 1386, 14:12 عصر
با سلام
اگه درست متوجه شده باشم برنامه شما تحت شبکه نیست و یک دیتابیس (احتمالا با اکسس) داره که شما فایل اونرو در محل فایل exe پرو‍ژه (مسیر جاری برنامه)قرار دادید. اگه این پیش فرض هایی که گفتم درست باشه وقتی شما برای پروژه خود فایل نصب بسازید و بر روی سیستم های مختلف در یک شبکه نصب کنید هیچ مشکلی برای اونها پیش نمی یاد (البته شما باید آدرس مسیر دیتابیس خودتون رو مسیر جاری برنامه قرار بدهید).