PDA

View Full Version : نکته

powerboy2988
پنج شنبه 06 دی 1386, 18:19 عصر
سلام جا داره تو هر تالار یه تاپیک قرار بدیم به عنوان نکته که توش تو زمینه اون تالار نکته هایی در مورد اون زبان ارائه بشه که از این تالار به عنوان منبع استفاده کرد؟ یعنی هر کی به مشکلی برخورد و اونو حل کرد نکته هاشو تو این تاپیک قرار بده یا نکته های دیگه ای رو قرار بده

powerboy2988
سه شنبه 11 دی 1386, 10:25 صبح
کسی نظر خاصی نداره؟

sinpin
سه شنبه 11 دی 1386, 10:42 صبح
سلام جا داره تو هر تالار یه تاپیک قرار بدیم به عنوان نکته که توش تو زمینه اون تالار نکته هایی در مورد اون زبان ارائه بشه که از این تالار به عنوان منبع استفاده کرد؟ یعنی هر کی به مشکلی برخورد و اونو حل کرد نکته هاشو تو این تاپیک قرار بده یا نکته های دیگه ای رو قرار بده
اگه قرار باشه هرکسی بتونه توی اون تاپیک پست بزنه که باز دچار هرج و مرج میشه و نتیجه نمیده

اما اگه منظورتون ایجاد بخشی جهت ایندکس گذاری مطالب (بصورت سلسله مراتبی) است پیشنهاد خیلی خوبیه - و البته با این شرط که دسترسی نوشتن در اون تاپیک عمومی نباشه -

اگه موافقت مدیریتی حاصل شد -
- من خودم حاضرم برای ایندکس کردن بخشی از مطالب تالار #C داوطلب بشم.

powerboy2988
سه شنبه 11 دی 1386, 23:16 عصر
منظورم اینکه یه تالار به وجود بیاریم که سطح دسترسیش عمومی باشه و یه مدیر باشه برای مرتب کردن مطالب.
به نظرم اگه بشه خیلی تالار جالبی می شه
حتی میشه مدیریت رو تقسیم بندی کرد

omid_Ahmadi
چهارشنبه 12 دی 1386, 06:59 صبح
اگه قرار باشه هرکسی بتونه توی اون تاپیک پست بزنه که باز دچار هرج و مرج میشه و نتیجه نمیده

اما اگه منظورتون ایجاد بخشی جهت ایندکس گذاری مطالب (بصورت سلسله مراتبی) است پیشنهاد خیلی خوبیه - و البته با این شرط که دسترسی نوشتن در اون تاپیک عمومی نباشه -

اگه موافقت مدیریتی حاصل شد -
- من خودم حاضرم برای ایندکس کردن بخشی از مطالب تالار #C داوطلب بشم.

یک بار چنین کاری (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=40585) برای بخش C# شروع شد، اما نیمه کاره موند، اگر فرصت دارید، خوب خیلی خوبه و می تونید کار این دوستمون رو ادامه بدید.

powerboy2988
چهارشنبه 12 دی 1386, 16:46 عصر
یک بار چنین کاری (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=40585) برای بخش C# شروع شد، اما نیمه کاره موند،

تو این تالار مباحث مهم تالار رو قرار دادن
من منظورم اینکه هر کی هر نکته ای که به درد می خوره رو تو تالار قرار بدیم بعدش اون مطالب رو مرتب کنیم . و اگه مطلب تکراری هم وجود داشته باشه اون مطالب رو بعد از مرتب کردن میشه حذف کرد. خودم پایه همه جور هم کاری هستم.

omid_Ahmadi
چهارشنبه 12 دی 1386, 18:11 عصر
منظورتون از نکته چیه؟ هر کسی بر اساس اطلاعات و سطح سوادی که داره یه تعریفی از نکته واسه خودش داره، بعضی ها وقتی کوچکترین چیزی هم به چشمشون می خوره، چون برایشون جدید به نظر میاد فکر می کنن که یه نکته هست، بعضی ها هم کلاً سالی یکی دو تا نکته قابل عرض می بینن.
اگر در چنین بخشی فقط نکته های مهم (از دید دوم) رو قرار بدیم، که خوب برای خیلی ها استفاده نداره، اگر هم هر نکته ریزی رو قرار بدیم که بعد از یه مدت پر میشه از نکاتی که برای خیلی ها چندان اهمیتی هم ندارن.
در واقع میشه از الان دید که یه چنین تاپیکی فقط تبدیل میشه به بخشی برای بی ربط نویسی (چون نوشته هر فرد به نوشته قبلی هیچ ربطی نداره).

در ضمن، از یه دید دیگه بخش CS رو در نظر بگیرید، کلاً تمام محتویات این بخش نکته هست (به جز چند مورد آموزشی که وجود داره). چون بالاخره فردی در قسمتی با یه مشکلی مواجه شده، اومده اون مشکل رو پرسیده، به جواب رسیده و مشکلش حل شده و به این ترتیب باعث شده یه نکته به وجود بیاد، نه؟ خوب پس چه لزومی داره که دیگه دوباره ما بخش نکات ایجاد کنیم؟!؟

Ali_Fallah
سه شنبه 18 دی 1386, 15:21 عصر
من فکر کنم منظور دوستمون این بوده که در هر تالار و انجمنی بخشی به عنوان آرشیو موضوعات مهم یا آرشیو نمونه برنامه ایجاد بشه و تمام نکته های مهم یا نمونه برنامه که مشکلی رو حل میکند به اون قسمت ارجاع داده شود، که البته اینکار نبایستی بصورت عمومی باشد چون هر کاربری ممکنه هرچی دلش خواست اعم از " دستت درد نکنه ، خیلی ممنون، باز هم از این کارها بکن و... " بصورت یک تاپیک مجزا ارسال کند که اینکار باعث شلوغی خواهد شد
حال اگر منظور دوستمان همین (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=59552) باشه که بنظرم خیلی خوبه

omid_Ahmadi
سه شنبه 18 دی 1386, 16:08 عصر
منظورتون کاری هست که در پست پنجم مطرح شد؟

Ali_Fallah
سه شنبه 18 دی 1386, 16:21 عصر
به هر حال آرشیو مطالب مهم و برنامه های کاربردی به نظرم ضروری است
ودر هر بخش هم یک نفر متولی این کار باشد و فقط همان شخص اجازه تغییرات داشته باشد...

powerboy2988
دوشنبه 01 بهمن 1386, 10:41 صبح
من مظورم از نکته اینکه یه مطلبی وجود داره که میاد یه چیز جدید مطر می کنه . حالا ممکنه این مطلب جدید واسه بعضی ها خیلی قدیمی باشه ولی واسه بعضی ها جدیده . همین نکته ممکنه سواله شخصه خاصی باشه . با این نکته طرف به جوابش می رسه و سوالی مطرح نمی کنه. دوم گفتم می شه از این نکته ها به عنوان نرجع استفاده کرد مثل کتاب. اگه همچین کاری در راستای درستش انجام بشه یه منبع بزرگ به وجود میاد. بعدش در راستای روند کاری تصمیماتیو برای مدیریتش میشه کردچون الان هنوز وارد کار نشدیم و با مسایلش آشنا نیستیم و نمی تونیم صد در صد بگیم چی پیش میاد نمی شه در مورد مدیریتش صحبت کرد.

scorpion_man
دوشنبه 01 بهمن 1386, 11:20 صبح
من مظورم از نکته اینکه یه مطلبی وجود داره که میاد یه چیز جدید مطر می کنه . حالا ممکنه این مطلب جدید واسه بعضی ها خیلی قدیمی باشه ولی واسه بعضی ها جدیده . همین نکته ممکنه سواله شخصه خاصی باشه . با این نکته طرف به جوابش می رسه و سوالی مطرح نمی کنه. دوم گفتم می شه از این نکته ها به عنوان نرجع استفاده کرد مثل کتاب. اگه همچین کاری در راستای درستش انجام بشه یه منبع بزرگ به وجود میاد. بعدش در راستای روند کاری تصمیماتیو برای مدیریتش میشه کردچون الان هنوز وارد کار نشدیم و با مسایلش آشنا نیستیم و نمی تونیم صد در صد بگیم چی پیش میاد نمی شه در مورد مدیریتش صحبت کرد.

عزیز دلم خوب کل فروم هم برا همین کاریه که شما فرمودید جستجو هم ابزار همین کاره
ولی حذف کردن مطالب چرت از فرومها فکر میکنم نتجه مفیدتری بده
موفق باشید

powerboy2988
دوشنبه 01 بهمن 1386, 11:49 صبح
کل فورم ها درسته ایتجوریه ولی هر کسی که بخواد میاد یه پست جدید ایجاد می کنه و از مطلب دور میشه . و فروم ها شلوغ میشه .

scorpion_man
دوشنبه 01 بهمن 1386, 12:31 عصر
کل فورم ها درسته ایتجوریه ولی هر کسی که بخواد میاد یه پست جدید ایجاد می کنه و از مطلب دور میشه . و فروم ها شلوغ میشه .

خوب دوست عزیز مدیران محترم بخش هم اتفاقا برا همین کارا ایجاد شدن که خوشبختانه مدیران بخشها بسیار فعال هستندو شب و روز برا بهتر شدن تالارها واقعا از وقتشون مایه میذارن
ولی ایده ای که میشه داد اینه که میشه مدیران هر بخش رو بر اساس فعالیتهای اون بخش زیاد کرد و مدیران رو سلسه مراتبی کرد و اولویتهایی رو براشون قایل شد تا هم مدیران وقتشون زیاد صرف پاکسازی و غیره نشه و هم تالارها پربارتر بشن
موفق باشید

scorpion_man
دوشنبه 01 بهمن 1386, 12:34 عصر
راستی یه موضوع فراموش شد چرا تو عنوان مدیران نوشته مدیر بخش پس چرا ننوشته مدیر بخش فلان تالار یا هر مدیری میتونه هر جایی دخل و تصرف بکنه چه در مورد تخصصش باشه چه نباشه واقعا این برا من سوال هست اگه لطف کنن دوستان من و روشن بفرماین ممنون میشم