PDA

View Full Version : مقیم شدن برنامه در حافظه

maryam_vb
جمعه 07 دی 1386, 16:05 عصر
با سلام

من میخوام برنامم از زمان load شدن ویندوز در حافظه قرار بگیره و دائما در حال اجرا باشه .آیا نیاز به نوشتن کدی در برنامه می باشد؟
البته شنیدم که اگر فایل اجرایی رو در startupو system32 کپی کنی اون برنامه در حافظه مقیم میشه.آیا این مطلب صحت داره؟

amirsajjadi
جمعه 07 دی 1386, 21:42 عصر
شما وقتی برنامتون اجرا میشه توی حافظه load میشه حالا میتونید توی startup یا هر جای دیگه قرار بدید
توی این آدرس هم میشه یک کلید رشته ای درست کنید و آدرس برنامتون رو بدید تا وقتی ویندوز بالا میاد اجرا بشه
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run
همچنین شما میتونید از سرویس ها هم استفاده کنید

Microsoft.net
شنبه 08 دی 1386, 00:02 صبح
دوست عزیز پیشنهاد میکنم یک Windows Service بنویسید .

maryam_vb
شنبه 08 دی 1386, 12:46 عصر
توی این آدرس هم میشه یک کلید رشته ای درست کنید و آدرس برنامتون رو بدید تا وقتی ویندوز بالا میاد اجرا بشه
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run
تغییرات رجیستری رو تو setup ساختن میشه تعیین کرد تا اون تغییرات در سیستم کاربر انجام بشه، درست میگم؟
کلید رشته ای باید حاوی چه باشد؟بیشتر توضیح میدید.

sinpin
شنبه 08 دی 1386, 14:14 عصر
تغییرات رجیستری رو تو setup ساختن میشه تعیین کرد تا اون تغییرات در سیستم کاربر انجام بشه، درست میگم؟
کلید رشته ای باید حاوی چه باشد؟بیشتر توضیح میدید.

1- بله میتونید توی setup تعیین کنید.
حتی میتونید یه فایل متنی با پسوند reg درست کنید و اطلاعات مربوط به نام و مسیر برنامه رو توش بنویسید. (در اینصورت حتی با دوبار کلیک کردن روی اون اطلاعات در رجیستری ثبت میشه) مانند :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run]
"Babylon Client"="C:\\Program Files\\Babylon\\Babylon.exe -AutoStart"2- باید حاوی مسیر دقیق فایل اجرایی و احیانا پارامترهای خط فرمان باشه

maryam_vb
شنبه 08 دی 1386, 17:39 عصر
آقای امیر سجادی و سینا امیر شکاری بخاطر راهنماییتون متشکرم.

فکر کنم روش setup بهتر باشه.فقط در این صورت کاربر اجازه تعیین مسیر نصب رو نباید داشته باشه،نه؟

__siavash__
شنبه 08 دی 1386, 18:17 عصر
آقای امیر سجادی و سینا امیر شکاری بخاطر راهنماییتون متشکرم.

فکر کنم روش setup بهتر باشه.فقط در این صورت کاربر اجازه تعیین مسیر نصب رو نباید داشته باشه،نه؟
یه کار دیگه هم میتونی بکنی !
وقتی Form برنامه Load میشه برنامه رو تو استارت آپ بذاری دیگه مشکل اینکه برنامه از کجا اجرا شده رو نداری ! ( تو دفعات بعدی هم ریجستری رو چک کنی اگه کلید مرود نظر بود که هیچی اگه نبود دوباره درستش کنه )