PDA

View Full Version : چگونگی استفاده از سوکتها

aminzadeh_mojtaba
شنبه 06 تیر 1383, 18:02 عصر
با عرض سلام به همه دوستان
من می خواستم از توابع سوکت در پی اچ پی استفاده کنم. ولی وقتی یک تابع مربوط به سوکت را می نویسم موقع فراخوانی نمی تواند آن را پیدا کند.
کد برنامه:

if (($sock = socket_create(AF_INET, SOCK_STREAM, SOL_TCP)) < 0) {
echo "socket_create() failed: reason: " . socket_strerror($sock) . "\n";پیام خطا:

Fatal error: Call to undefined function: socket_create() in e:\inetpub\wwwroot\formchat.php on line 30این خط کد نیز از کدهای نمونه پی اچ پی می باشد.

oxygenws
شنبه 06 تیر 1383, 21:19 عصر
سلام،

- مکان دقیق فایل php.ini رو توسط phpinfo() پیدا کنید (احتمالا اون فایلی که توی شاخهء اصلی ویندوز هست، php.ini اصلی شما باشه)
- علامت ";" رو از جلوی ;extension=php_sockets.dll حذف کنید.
- سیستم رو restart کنید.

مراحل فوق در صورتی کار می کنه که شما از نسخهء کامل php استفاده کنید و تحت ویندوز php رو نصب کرده باشید. اگر از لینوکس استفاده می کنید، بگید تا اون رو هم بگم :)

موفق باشید، امید

aminzadeh_mojtaba
یک شنبه 07 تیر 1383, 08:40 صبح
سلام آقای مدیر
اون کاری رو که گفتید کردم. ولی موقع فراخوانی صفحه پیغام داد که اون فایل DLL رو نمی تونه پیدا کنه .
پی اچ پی رو توی ویندوز نصب کردم. ولی نمی دونم که نسخه اش کامل هست یا نه.اینو رو از کجا بفهمم.البته سرچ کردم ولی اون فایل Dll رو پیدا نکردم.از کجا بیارمش
ممنمون :roll:

oxygenws
یک شنبه 07 تیر 1383, 09:35 صبح
سلام،

شما کدوم نسخهء PHP رو گرفتید؟؟
دو نسخه داره، اولی auto installer و دومی manual. این نسخهء manual نسخهء کامل هستش.

در مورد پیدا نکردن اون dll برید به شاخهء نصب php و بعد شاخهء extentions ببینید اون dll مربوطه اونجا هست یا نه. اگر بود بدونید که نسخهء کامل رو دارید و به من بگید تا مشکل این error رو رفع کنم براتون، اگر نبود، لطفا نسخهء کامل php رو از نت بگیرید.

موفق باشید، امید

aminzadeh_mojtaba
یک شنبه 07 تیر 1383, 19:28 عصر
سلام آقای مدیر
من نگاه کردم دیدم که پی اچ پی من ناقص است. کاملش رو از نت گرفتم. ولی فایل install همراهش نیست. ولی اون Extensions ها بود و اون فایل مورد نظر هم بود. اگه من او شاخه extensions رو در محل نصب پی اچ پی کپی کنم کار می کنه یا نه؟
البته این رو هم امتحان کردم ولی باز هم همون خطای اولی رو میده.
کمکم کنید. :(

oxygenws
یک شنبه 07 تیر 1383, 23:51 عصر
احتمال درست شدن هست، اما من تا حالا تست نکردم. توصیه می کنم به سایت iranphp.net و بخش مقالاتش سری بزنید و مقالهء روش نصب دستی php رو بخونید.

در مورد اون اشکال که فلان dll رو پیدا نمی کنه هم، فایل php.ini رو باز کنید و مقدار extention_dir رو به شاخهء extentions تو شاخهء php مربوط کنید. قطعا درست خواهد شد.

موفق باشید، امید