PDA

View Full Version : دانلود برنامه تبدیل فایل EXE به سورس ویژوال بیسیک

مبین رنجبر
شنبه 08 دی 1386, 11:41 صبح
سلام .. از عنوان تاپیک مشخصه که چی میخام بگم .... من برنامه ای رو دارم که فایل EXE ای که به زبان ویژوال بیسیک نوشته شده رو ازتون میگیره و سورس اونو استخراج میکنه ..... کاملا واقعی ....

لینک دانلود : ( بزودی در همین تاپیک )

هرکی میخواد درخواست بده ........

mpmsoft
شنبه 08 دی 1386, 12:30 عصر
سلام دوست عزیز ممنون می شم واسه من هم بفرستیش
mpmsoft_guitar@yahoo.com

مبین رنجبر
شنبه 08 دی 1386, 12:35 عصر
لینک دانلود به زودی در همین تاپیک قرار خواهد گرفت ... نیاز به گذاشتن ایمیل هاتون نیست .. فقط نیاز به صبر داره ....

perfeshnal
شنبه 08 دی 1386, 12:37 عصر
جناب Lsass.CRC32 لطفا یک تاپیک پر از ایمیل راه نندازید اگر همچین برنامه ای رو دارید یک جا آپلود کنید تا دوستان از اون محل دانلود کنند .
خیلی متشکرم

مبین رنجبر
شنبه 08 دی 1386, 16:48 عصر
سلام ... اینم از لینک دانلود برنامه

لینک : http://lordvb.persiangig.com/lite.rar

من این برنامه رو از یکی از سایت های خارجی دانلود کردم و کاملا رایگان هست و بدون نیاز به کرک

در این برنامه رو تست کردم .. وقتی فایل EXE رو با این برنامه باز میکنیم این برنامه شروع به Decompile این فایل میکنه و کد ها ، فرم ها ، اشیاء استفاده شده ، API های استفاده شده ، ماژول ها ، کلاس ها و کامپوننت های استفاده شده در این فایل EXE رو نشون میده و با استفاده از منوی FILE > Save Decomplied Project میتونین سورس این فایل EXE رو استخراج کنین ... البته من یه مشکلی داشتم در رابطه با استفاده از برنامه ... این برنامه کد هارو بصورت ناقص نشون میده و در بعضی از خط ها عبارات نامفهوم میزاره ... من هرکاری کردم که این کارو درست کنم نشد .. البته من آموزش این برنامه رو توی سایت نویسنده اش دیدم و عکس هایی که اونجا بود دقیقا کد هارو نشون میداد .. نمیدونم مشکل از کجاست ... ولی تا اینجاشم خیلی برنام جالبی هست و جزو برنامه های کمیاب به حساب میاد ....

من از دوستان خواهش میکنم که اگر در رابطه با نحوه کار این برنامه و یا الگوریتمش اطلاعی دارند دریغ نکنند

البته من به این علت به دوستان گفتم که یه کم منتظربمونن که برنامه کامل ترشو گیر بیارم که متاسفانه فعلا گیر نیووردم .... اما اگر پیداش کردم حتما خبرتون میکنم ...

perfeshnal
شنبه 08 دی 1386, 19:16 عصر
سلام

جناب Lsass.CRC32 دست شما درد نکنه ولی این برنامه رو من قبلا داشتم نمی تونه کدها رو برگردونه

مبین رنجبر
شنبه 08 دی 1386, 19:23 عصر
حرف شما درسته perfeshnal جان .. کد هارو نمیتونه بصورت کامل در بیاره ... اما خیلی برنامه جالبه و همین کارایی رو که میکنه قابل تحسینه ...

M8SPY_OK
یک شنبه 09 دی 1386, 09:48 صبح
به نظر من بر گردوندن کد های فایل غیر ممکنه . مگر اینکه خوده مایکروسافت بیاد همچین برنامه ای بنویسه که اون هم امکانش تقریباً صفره .

در هر صورت برنامه جالبی بود .
دست شما درد نکنه آقا مبین .

MMR_1344
یک شنبه 09 دی 1386, 15:51 عصر
دوست عزیز دست شما درد نکنه اما این برنامه بخش اجرائی رو به زبان اسمبلی تبدیل میکنه و نه به زبان وی بی
تنها فرمها رو معین میکنه
نمیدونم من اشتباه میکنم یا اینکه نتونستم درست استفاده کنم ؟

noorsoft
یک شنبه 09 دی 1386, 20:05 عصر
نرم افزارهای دیکامپایلر هیچکدوم سورس را بصورت کامل بر نمی گردونند

مبین رنجبر
دوشنبه 10 دی 1386, 09:12 صبح
خواهش میکنم .. قابلی نداشت ... بله همون طور که دوستان هم اشاره کردند کد هارو نمیتونه نمایش بده ... ولی من از اون منبعی که این برنامه رو دانلود کرده بودم عکس هایی گذاشته بود که توی این عکس ها کد ها به شکل واضح و درست نمایش داده شده بود ... نمیدونم اشکال کار کجاست ...

مبین رنجبر
دوشنبه 10 دی 1386, 09:38 صبح
سلام دوستان ... اینم همون عکسی که میگفتم ... آخه چطور ممکنه ؟ اشکال کار ما کجاست که نمیتونه اینجوری نمایش بده ؟

http://www.softpicks.net/screenshots/VB-Decompiler.jpg

MMR_1344
دوشنبه 10 دی 1386, 10:42 صبح
دوست عزیز به هر حال از زحمتی که کشیدی بسیار سپاسگذارم

اگر تونستی مشکل رو پیدا کنی متشکر میشم به همه بگی

مبین رنجبر
دوشنبه 10 دی 1386, 11:01 صبح
خواهش میکنم ...حتما MMR_1384 جان ...دوستان دیگه هم اگر میدونن مشکل از کجاست لطفا بگن

hamed_arfaee
دوشنبه 10 دی 1386, 11:35 صبح
http://www.vb-decompiler.org/index.php?p=help/registration

مبین رنجبر
دوشنبه 10 دی 1386, 11:45 صبح
آقا فهمیدم .. ممنون hamed_arfaee جان کمک بزرگی کردی ... دوستان متوجه شدید مشکل چیه ؟ این برنامه ما باید ورژن Pro باشه و بصورت کامل رجیستر شده باشه تا بتونه کد هارو نمایش بده .... ولی این برنامه کامل نیست و رجیسترشم ناقص هست .. من از الان شروع کردم به سرچ کردن این ورژن با کرک کاملش اگر پیدا کردم حتما خبرتون میکنم

مبین رنجبر
دوشنبه 10 دی 1386, 18:04 عصر
پس دوستان بلاخره ثابت شد که همچین برنامه ای وجود داره و میتونه سورس رو استخراج کنه ؟ اگر ثابت نشد به عکسی که بنده از نرم افزار پیدا کردم و توی این تاپیک گذاشتم دقت کنید ...

جناب hamed_afraee این ورژنی که من گذاشتم توی این تاپیک ورژن 3.4 Pro هست .. دیگه فکر نکنم بخاطر ورژن باشه ... البته من هنوز دنبال ورژن 3.7 Pro هستم که هنوز گیر نیووردم به امید اینکه این ورژن آخریه کارشو درست انجام بده

Hossein Moradi
دوشنبه 10 دی 1386, 22:24 عصر
این ورژنی که شما گذاشتی Lite هستش و تمامی قابلیتهای نسخه Pro رو نداره

M8SPY_OK
سه شنبه 11 دی 1386, 06:39 صبح
کدوم عکس ؟

perfeshnal
سه شنبه 11 دی 1386, 07:28 صبح
سلام

درسته این ورژنی که شما گذاشتید Lite
من نسخه VB Decompiler Pro v3.4 رو تونستم پیدا کنم ولی نسخه Pro هم فرقی نمیکنه بازم کدها رو نمیده
لینک دانلود (http://rapidshare.com/files/71099394/gs_vb_dp_v3.4.rar)
پسورد فایل : www.megamih.com

مبین رنجبر
سه شنبه 11 دی 1386, 11:23 صبح
بله دوستان این ورژنی که من گذاشتم lite هست اما من ورژن Pro رو هم نصب کردم و هیچ فرقی با lite نداشت ...... در ضمن ذوستان من که گفتم برای کارکردن این برنامه حتما باید ورژن این برنامه pro 3,7 باشه نه pro 3.4 ....... والا من که گیج شدم از طرفی برنامه کد هارو نشون نمیده و از طرف دیگه این عکسی رو میبینم که تمام این کد ها توی برنامه مشخص کرده ...

پیشنهاد میکنم این عکس رو ببینید :
http://www.softpicks.net/screenshots/VB-Decompiler.jpg

در این عکس کل کد های فایل EXE به صورت کامل نشون داده شده است ...... آخه چطور ممکنه ؟ اشکال کار ما کجاست ؟

MMR_1344
سه شنبه 11 دی 1386, 12:30 عصر
دوست عزیز لینک دانلود شما جواب نداد

مبین رنجبر
سه شنبه 11 دی 1386, 12:34 عصر
MMR_1384 جان لینک کی خراب بود ؟ لینک من یا لینک جناب Perfeshnal ?

perfeshnal
سه شنبه 11 دی 1386, 13:32 عصر
لینکی که من از سایت rapidshare گذاشتم مشکلی نداره
ولی دانلودش هم فایده ای نداره چون کار نمیکنه ، آقا مبین بهتره بی خیال بشی

مبین رنجبر
سه شنبه 11 دی 1386, 16:57 عصر
جناب perfeshnal جان من واسم فرقی نمیکنه که این برنامه کد ها رو نشون نیمده ولی این غضیه ای که من روش گیر کردم یه کم مسخرست .. آخه چرا برنامه سورس ها رو نشون نمیده و عکس های سایت سازنده اش رو ببینید یه چیز دیگه میگه ........ من که بیخیال شدم

MMR_1344
چهارشنبه 12 دی 1386, 06:43 صبح
اما اگر بتوان برنامه رو به سورس اون تبدیل کرد خوب میشه من که دنبالش هستم

perfeshnal
چهارشنبه 12 دی 1386, 07:26 صبح
تا به حال دوستان زیادی در سایت برنامه هایی درباره این موضوع رو معرفی کردن ولی هیچ کدوم کار نمی کرد بهتره خودت رو خسته نکنی

ufo973
دوشنبه 17 دی 1386, 17:17 عصر
چنین نیست آن لنک ها را که بچه ها کزاشتن همیش lite هست اما از خاطر جلو گیری از تقلب خود شرکت اینها رو آپلود کرده :چشمک:
اگر میخواهی بدونی که pro هست یا نه با مینو Tools رفته string refrences را چک کنید اگر خاموش بود پس بدونید که همون lite هست :گریه:

مبین رنجبر
دوشنبه 17 دی 1386, 17:34 عصر
خوب یعنی کسی ورژن pro و اصلیرو نداره ؟

جناب ufo973 من ورژنی که که دارم String Refrence روشنه ولی بازم کار نمیکنه ..

M8SPY_OK
دوشنبه 17 دی 1386, 19:36 عصر
عکس سایت سازنده کاذبه !

ufo973
سه شنبه 18 دی 1386, 09:30 صبح
بلی pro درست کار میکنه و تو سایتشون هم عکس هایش را نشان دادند.
مشکل اینه که خود نرم افزار pro را شرکت تو سایتش برای دانلود نه گزاشته اگر نه کرکش مشکل نیست :ناراحت:

azarsoft
سه شنبه 18 دی 1386, 10:16 صبح
من یک نسخه اصلی این برنامه رو با هزار زحمت پیدا کردم و تقریبا عملکردش مثل همون عکسه است .
من عکسشو می ذارم

ufo973
سه شنبه 18 دی 1386, 12:23 عصر
خوده بازی میدی یا مارا:قهقهه:
آنجا در بالای عکس نگاه کن native code نشته شده. pro با p-code دیکود میکنه :شیطان:

M8SPY_OK
سه شنبه 18 دی 1386, 12:58 عصر
داداش خسته نشدی اینقدر زحمت کشیدی ؟

مبین رنجبر
سه شنبه 18 دی 1386, 14:10 عصر
جناب Azarsoft خوب بحث ما هم توی این تاپیک این هست دیگه ..

azarsoft
سه شنبه 18 دی 1386, 14:15 عصر
دوستای عزیز چرا بی جنبه بازی در میارین
بابا من یک نسخه که نوشته بود نسخه ریجستر شده پیدا کردم و عکسشو گذاشتم تا دوستان ببیند اصلیه یا نه !

مبین رنجبر
سه شنبه 18 دی 1386, 14:32 عصر
واسه هممون نسخه رجیستر شدشه اما بازم کار نمیکنه ... ولی من فکر میکنم حتما باید نسخه 3.7 pro a باشه تا کار کنه

maranaki
چهارشنبه 19 دی 1386, 00:41 صبح
بسیار کار جالب و پیچیده ای میکنه نباید سطحی از این موضوع گذشت این کار شاید از ایجاد برنامه ویژوال هم در واقع سخت تر و دشوار باشه . آقای نویسنده این موضوع فکر میکنم شما تا حدودی ارزشش رو فهمیدی. موفق ، پیروز و بهروز باشید . یا علی

Mbt925
چهارشنبه 19 دی 1386, 00:59 صبح
DisAsembling VB Code

یه مقاله خوب در مورد دیس اسمبل کردن برنامه های نوشته شده با ویبی

مبین رنجبر
چهارشنبه 19 دی 1386, 09:51 صبح
دستت درد نکنه mbt925 جان ....

کسی مقاله ای ، آموزشی ، برنامه ای برا DisAsembling کردن کد های وی بی بصورت فارسی داره ؟ ... مقاله ی جناب mbt925 واسه من که انگلیسی میدونم خیلی مبهمه ..

ASKaffash
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 13:30 عصر
با سلام
منهم این برنامه را دارم خیلی مفید نیست چون فقط اسامی فرمها و خواص تنظیم شده را ارائه میده وکد سورس تقریبا خوانا وقابل برداشت نیست

.:KeihanCPU:.
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 14:11 عصر
لطفا داخل سایت آپلود کنید مهم نیست کامل نیست فقط بزارید ما هم دانلود کنیم

مهران رسا
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 07:10 صبح
لطفا داخل سایت آپلود کنید مهم نیست کامل نیست فقط بزارید ما هم دانلود کنیم

تمامی برنامه های این چنینی مشابه هم عمل می کنند و در نمایش کد اصلی برنامه نا توانند . فقط فرم ، کنترل و خواص اونها رو به نمایش میذارن .

نمونش برنامه VB Decompiler Lite Version 3.7 که یه سرچ کوچولو تو Google بزنی پیداش می کنی !

موفق باشی

.:KeihanCPU:.
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 11:26 صبح
حالا اگه کسی اون برنامه ای که اول معرفی شده رو داره بذاره تا دانلود کنیم

mohsen57
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 14:03 عصر
حالا اگه کسی اون برنامه ای که اول معرفی شده رو داره بذاره تا دانلود کنیم
توی صفحه اول همین تاپیک

H4i0 ACP
شنبه 25 خرداد 1387, 21:40 عصر
سلام دوستان
اگه برنامه پیدا کردید که واقعا کد رو استخراج کنه و با پکرها و SF ها مبارزه کنه من واقعا می خوام . خودم یه برنامه دارم که اگر کسی می خواد سی دی اونو براش می فرستم .(میل بزنید)
در ضمن بعد از Decompile سورس رو دی اسمبل هم می کنه . قیمت واقعی اون هم 250$ هست که تو ایران و اینترنت هم گیر نمیاد و مال یه گروه hack هستش و اسمش TDSPro هستش .
رو چند تا برنامه هم امتحان شده .
ممنون

مهران رسا
یک شنبه 26 خرداد 1387, 10:13 صبح
سلام دوستان
اگه برنامه پیدا کردید که واقعا کد رو استخراج کنه و با پکرها و SF ها مبارزه کنه من واقعا می خوام . خودم یه برنامه دارم که اگر کسی می خواد سی دی اونو براش می فرستم .(میل بزنید)
در ضمن بعد از Decompile سورس رو دی اسمبل هم می کنه . قیمت واقعی اون هم 250$ هست که تو ایران و اینترنت هم گیر نمیاد و مال یه گروه hack هستش و اسمش TDSPro هستش .
رو چند تا برنامه هم امتحان شده .
ممنون

سلام

لطفاً فایل ضمیمه رو توسط همین برنامه ای که می فرمایید Decompile کرده و نتیجه رو اعلام کنید .

afsharan
سه شنبه 23 شهریور 1389, 11:11 صبح
سلام
فايل بعد از دانلود باز نميشه اگه ميشه دوباره آپلود كنيد من به اين برنامه احتياج دارم

amirhosan
یک شنبه 23 آبان 1389, 02:34 صبح
سلام
من بعد از چند سال از نوشته شدن مطالب فوق که توسط دوستان نوشته شده بود به این نتیجه رسیدم که نسخه 8 لایت این مشکلات را ندارد .
این هم لینک آن :
http://download.cnet.com/VB-Decompiler/3000-2218_4-10505570.html?part=dl-VBDecompi&subj=dl&tag=button

vb2005
یک شنبه 23 آبان 1389, 06:45 صبح
فکر نمی کنم هیچکدوم کارایی داشته باشن

ali_habibi1384
یک شنبه 23 آبان 1389, 07:51 صبح
برنامه فوق کارایی دارد اما نه واسه تغییر، این برنامه سورس رو به زبان اسمبلی به ما میده بعلاوه طراحی فرمها. شما برای کارا بودنش میتونین از نرم افزارهای کرک استفاده کنید که مهمترینش OllyDBG و سورس هر دی ال ال یا فایل اجرایی رو که بخوای بهت میتونی و میتونی اونا رو تغییرات هم بدی . جهت تکمیل شدن اطلاعات موجود می تونید به بخش مهندسی معکوس و امنیت نرم افزار همین سایت مراجعه نمایید.

imanamami
جمعه 13 خرداد 1390, 12:42 عصر
از برنامه برنامهReflector استفاده کنید . نه تنها Vb بلکه کلیه نرم افزار هارو به شما کد می ده.البته اینم بگم که مثل نرم افزرای هست که مبین گذاشته کامل به شما سورس نمی ده ولی خوب همینم که می ده خیلی واسه کرک کردن یک نرم افزار عالیه.بیشتر نرم افزار ها از همین طریق کرک می شن.مثل نرم افزار آرا تای آمل خودم با همین کرکش کردم

حجمش یکم زیاده فضا ندارم آپلود کنم.خواستین بگشن میل کنم
موفق باشید

ali190
جمعه 13 خرداد 1390, 14:05 عصر
سلام
میشه بگید حجمش چقدر هست که نمیشه آپلودش کنید؟

محسن واژدی
جمعه 13 خرداد 1390, 15:36 عصر
سلام
میشه بگید حجمش چقدر هست که نمیشه آپلودش کنید؟

سلام علیکم
حجمش تقریبا" 5MB هست

ali190
جمعه 13 خرداد 1390, 15:59 عصر
ببخشید من زمانی که تو گوگل سرچ میکنم برنامه Net Reflector برام میاد
آیا همون برنامه هست؟

محسن واژدی
جمعه 13 خرداد 1390, 16:11 عصر
بله، کاملا" درست است درواقع این برنامه جستجو، ویرایش و دیباگ کردن را بر روی کدهای .net انجام میدهد

ali190
جمعه 13 خرداد 1390, 16:57 عصر
فقط .net
من نسخه ای رو میخوام که بهش این کار رو با پروژه های Vb6 انجام
میشه لینک دانلود رو قرار بدید
ممنون میشم
یاعلی

محسن واژدی
جمعه 13 خرداد 1390, 17:22 عصر
بجز نسخه .net نسخه دیگری از این نرم افزار موجود نیست، البته اینگونه که از شواهد سایت "net reflector "بر میآید:

http://www.reflector.net/

موفق باشید

ali190
جمعه 13 خرداد 1390, 18:12 عصر
پس این نرم افزار برای vb6 کارایی ندارد ، درسته؟

محسن واژدی
جمعه 13 خرداد 1390, 18:22 عصر
اینگونه که معلومه، بله

alexilalas22222
دوشنبه 09 مرداد 1391, 22:50 عصر
سلام دوست عزیز
اگه لطف کنیو برای من هم ارسال کنی ممنون میشم
میثم
meisam.37@gmail.com

emad0418
دوشنبه 05 خرداد 1393, 12:57 عصر
خدمت کلیه دوستان عرض کنم که این بستگی به فایل exe داره که با چه کامپایلری ساخته شده باشه که دو نوع وجود دداره p-code یا native code
اگر کسی که exe رو ساخته با native ساخته باشه که حدود 90 در صد از برنامه نویسان از این روش استفاده می کنند به سختی میشه به اصل کد دسترسی پیدا کرد ولی اگر p-code باشه قضیه فرق میکنه
اینم یه لینک برای راهنماییhttp://www.vb-decompiler.org/products.htm