PDA

View Full Version : نظرتون راجع به این نرم افزار چیه

mostafaaa
شنبه 08 دی 1386, 12:33 عصر
13258
با سلام خدمت اساتید سایت
اگه میشه لطف کنید این phone book که برای پروژه دانشگاه نوشتم رو چک کنید و اشکالاتش رو بهم بگید.
ممنون میشم

username : admin
password : 123

Hossein Bazyan
شنبه 08 دی 1386, 13:27 عصر
سلام

برنامه ت احتیاج به یه سری ocx داره که همراه برنامه ت نیست .
معمولا اینج.ر مواقع سورس برنامه رو میزارن نه فایل اجرائیش رو - کمتر کسی است که اعتماد کنه و یه فایل اجرایی ناشناس را روی کامپیوترش اجرا کنه !موفق باشید.

ƒxmahdi
شنبه 08 دی 1386, 14:07 عصر
دوستمون راست می گه
برنامتون یک کامپوننت کم داره

mostafaaa
شنبه 08 دی 1386, 17:13 عصر
با تشکر از جوابتون
سورسش رو واسه این نزاشتم که بچههای دانشگاه اکثرشون عضو همین سایت هستن ....
بعد از تحویل پروژه سورسش رو هم میزارم.
راستی میتونید بهم بگید کدوم کامپوننت ها رو کم داره . آخه من سیستم دیگه ای ندارم که روش تست کنم.
با تشکر فراوان

mostafaaa
شنبه 08 دی 1386, 17:31 عصر
فایل رو اصلاح کردم و ocx مربوط رو هم اظافه کردم .حالا لطف کنید و چکش کنید.
ممنون

ƒxmahdi
شنبه 08 دی 1386, 18:08 عصر
دوست من در کل خوبه
ولی اشکالات ان را می نویسم
کاری کن در فرم new cotact در کادر های تلفن و موبایل نتواند کاربر متن وارد کند یعنی فقط عدد وارد شود
برای انجام این کار در ویداد KeyPress این کدها را وارد کن
If KeyAscii > 47 And KeyAscii < 58 Or KeyAscii = 8 Or KeyAscii = 32 Then
Else
KeyAscii = 0
End If
و کد کاری کن هر وقت در هر یک از کادر ها کلید اینتر زده می شود به کادر بعد برود
و در رکورد آخر عملیات دکمه add اجرا شود
If KeyAscii = 13 Then
نام کادر بعدی.SetFocus
SendKeys " {End}+{Home}"' انتخاب محتوای کادر بعد
End If

ƒxmahdi
شنبه 08 دی 1386, 18:21 عصر
طراحی شما خوبه
ولی اگه من بودم برانامه رو گرافیکی می کردم به طوری که برنامه رو دست نداشته باشه
برای این کار یک background برای آن با نرم افزار های طراحی ایجاد کن و ...
سرعت تایمر های برنامه رو بالا ببر که برنامه سرع تر کار کند
من چند سال قبل یک دفترچه تلفن نوشتم اگه دوست داشته باشی عکس هایی از اونو برایتان می گذارم
در کل برنامه نویس خوبی هستید موفق باشید

mostafaaa
شنبه 08 دی 1386, 18:29 عصر
خیلی ممنون از توصیه های درستتون
اگه لطف کنید عکسها رو هم بگذارید ممنون میشم.

Hossein Bazyan
شنبه 08 دی 1386, 18:44 عصر
سلام
به نظر من برنامه یه خورده بچه گانه است . برنامه های حرفه ای بیشتر روی کد متمرکزند تا اسکرول فرم و دادن یه سری انیمیشن . برنامه های تجاری یا برنامه های میکروسافت را نگاه کن. شما نمیخوای گرافیک کار کنی بلکه میخوای برنامه معمولی بنویسی . حالتهای انیمیشن را حذف کن و ساده تر بنویس که هم کاربرپسند تره و هم سرعت رو بالا میبره .

ƒxmahdi
شنبه 08 دی 1386, 18:52 عصر
بهتره عکس ها را دانلود کنید
البته طراحی اون مال 2 سال پیشه که فقط آن را برای استفاده خودم نوشتم
کادر جستجو این برنامه را به شما پیشنهاد می کنم
دانلود (http://hephaestus.zshare.net/download/765de3681e228c9b0c0d050d1c0d43b9/1198943466/6003192/new.rar)

ƒxmahdi
شنبه 08 دی 1386, 19:12 عصر
آقا حسن فرمایش شما متین ولی این جور برنامه درست جزء برنامه های حساب داری هستند ولی نوشن آن 1 ساعت بیشتر کار نداره پس
من که می گم اینجور برنامه ها را گرافیکی بنویسید تا نسبت به سایر برنامه ها بهتر و جالب تر باشه

SeyedMoosavi
شنبه 08 دی 1386, 20:11 عصر
نظر من اینه که :
اولا : همون چیزی که دوستمون گفتند نشه تو قسمت نام عدد وارد کرد و تو قسمت تلن و موبایل هم نشه حروف رو وارد کرد که می تونی از تابع IsNumeric هم استفاده کنی که فکر کنم اصولی تر باشه خلاصه خودت با هر کدوم راحت تری کار کن
این کد باعث می شه که اگر حرف اول عدد بود عدد رو پاک کنه ولی اگه حرف اول عدد نبود ادامه می ده و اگر عددی بین حروف نوشته بشه می نویسه که کدی که اون دوستمون داده بودن نمی نوشت

If IsNumeric(Text1.Text) = True Then SendKeys "{backspace}"
و به جای این کد می شه

sendKey "{home}+{End}

میشه از

Private Sub Text1_GotFocus()
Text1.SelStart = 0
Text1.SelLength = Len(Text1.Text)
End Sub

استفاده کنی که ساده تره و فکر کنم اصولی تر
دوما : فرم به صورت عادی باز شه چون این افکت ها هم برنامه رو سنگین می کنن و هم سبک
سوما : تو قسمت تغییر رمز رمز فعلی رو هم بگیره که برنامت از نظر امنیتی هم با لاتر بره
چهارما : برای جست و جو تا تکست باکس مربوطه خالی جست و جو نکنه
پنجما : وقتی دیت بیس خالی سرچ هم غیر فعال بشه چون خطا 381 رو میده
ششما : وقتی که یک اسم رو پاک می کنیم هنوز اطلاعاتش رو نشون می ده که نباید اینجور باشه
هفتما : تاوقتی تو فرم ویرایش چیزی تغییر نکرده Update غیر فعال باشه
هشتما : نمیشه نام کاریری (Admin) رو عوض کرد

خلاصه شرمنده که اینقد نقد کردم ولی می خوام وقتی می دیش به استاد دیگه نتونه بش اشکال بگیره
خوش باشی
به سلامت

ali_habibi1384
شنبه 08 دی 1386, 21:25 عصر
از نظر گرافیکی جالب بود اما اگه سرعتش رو بیشتر کنی بهتر میشه از نظر حرفه ای برنامه ات نمره خوبی نمی گیره اما از نظر گرافیکی اگه سرعتش رو بالاتر ببری و اگه برای استفاده خودت باشه من نمره 17.5 بهش میدم .
موفق باشی

mostafaaa
شنبه 08 دی 1386, 21:47 عصر
از اینکه منو راهنمایی میکنید خیلی متشکرم
سعی میکنم این اشکالات رو برطرف کنم
بازم ممنون

M8SPY_OK
یک شنبه 09 دی 1386, 10:07 صبح
13258
با سلام خدمت اساتید سایت
اگه میشه لطف کنید این phone book که برای پروژه دانشگاه نوشتم رو چک کنید و اشکالاتش رو بهم بگید.
ممنون میشم

username : admin

سلام
ببخشید من زیاد در اطلاع نیستم ولی یه سوال داشتم :

شما در رشته نرم افزار تحصیل می کنید ؟
راستی گفتی این پروژه دانشجوییته ؟؟؟؟ :متعجب:

وای خدای من - یعنی سطح دانشگاه ها اینقدر پایینه که همچین برنامه هایی رو به عنوان پروژه از دانشجو می خوان ؟؟ .

باورم نمیشه ! - الآن دلم می خواد یه چیزی بگم که پایین بودن سطح رشته کامپیوتر رو در ایران اثبات کنم ولی چاش اینجا نیست ! ... .

به خدا اگه پول داشتم یه لحظه هم اینجا نمی موندم !

Hossein Bazyan
یک شنبه 09 دی 1386, 12:09 عصر
نظر من اینه که :
اولا : همون چیزی که دوستمون گفتند نشه تو قسمت نام عدد وارد کرد و تو قسمت تلن و موبایل هم نشه حروف رو وارد کرد که می تونی از تابع IsNumeric هم استفاده کنی که فکر کنم اصولی تر باشه خلاصه خودت با هر کدوم راحت تری کار کن
این کد باعث می شه که اگر حرف اول عدد بود عدد رو پاک کنه ولی اگه حرف اول عدد نبود ادامه می ده و اگر عددی بین حروف نوشته بشه می نویسه که کدی که اون دوستمون داده بودن نمی نوشت

If IsNumeric(Text1.Text) = True Then SendKeys "{backspace}"
و به جای این کد می شه

sendKey "{home}+{End}

میشه از

Private Sub Text1_GotFocus()
Text1.SelStart = 0
Text1.SelLength = Len(Text1.Text)
End Sub

استفاده کنی که ساده تره و فکر کنم اصولی تر
دوما : فرم به صورت عادی باز شه چون این افکت ها هم برنامه رو سنگین می کنن و هم سبک
سوما : تو قسمت تغییر رمز رمز فعلی رو هم بگیره که برنامت از نظر امنیتی هم با لاتر بره
چهارما : برای جست و جو تا تکست باکس مربوطه خالی جست و جو نکنه
پنجما : وقتی دیت بیس خالی سرچ هم غیر فعال بشه چون خطا 381 رو میده
ششما : وقتی که یک اسم رو پاک می کنیم هنوز اطلاعاتش رو نشون می ده که نباید اینجور باشه
هفتما : تاوقتی تو فرم ویرایش چیزی تغییر نکرده Update غیر فعال باشه
هشتما : نمیشه نام کاریری (Admin) رو عوض کرد

خلاصه شرمنده که اینقد نقد کردم ولی می خوام وقتی می دیش به استاد دیگه نتونه بش اشکال بگیره
خوش باشی
به سلامت

سلام
با این تواصیف دیگه از برنامه چیزی نموند. یعنی هیچی ننوشتن فقط فرمها را طراحی نموده اند.

SeyedMoosavi
یک شنبه 09 دی 1386, 12:33 عصر
سلام
با این تواصیف دیگه از برنامه چیزی نموند. یعنی هیچی ننوشتن فقط فرمها را طراحی نموده اند.

سلام آقا حسین من به دوستمون هم گفتم که چرا اینقد نقد کردم جون که دیگه نشه استاد بهش اشکال بگیره و دوستمون نمره کامل از برنامشون بگیرن ولی اگه ناراحت می شن من معذرت می خوام

mostafaaa
یک شنبه 09 دی 1386, 12:43 عصر
سلام
ببخشید من زیاد در اطلاع نیستم ولی یه سوال داشتم :

شما در رشته نرم افزار تحصیل می کنید ؟
راستی گفتی این پروژه دانشجوییته ؟؟؟؟ :متعجب:

وای خدای من - یعنی سطح دانشگاه ها اینقدر پایینه که همچین برنامه هایی رو به عنوان پروژه از دانشجو می خوان ؟؟ .

باورم نمیشه ! - الآن دلم می خواد یه چیزی بگم که پایین بودن سطح رشته کامپیوتر رو در ایران اثبات کنم ولی چاش اینجا نیست ! ... .

به خدا اگه پول داشتم یه لحظه هم اینجا نمی موندم !
اولا شاید گفته باشم پروژه ولی منظورم یه پروژه پایان ترم که نبوده بلکه یه کار کلاسی که استاد vb خواسته
دوما : من فکر میکردم که تو این سایتها عضو میشن تا در موارد فنی بحث بشه ، نه در نحوه تدریس دانشگاه و این حرفا

سوما رشته من IT هست و تا یک ماه پیش هم هیچی از برنامه نویسی نمیدونستم.

چهارما من این چیزی رو که نوشتم توی این سایت به نقد گذاشتم تا صاحبنظران محترم سایت اشکالاتش رو بگیرن ، نه اینکه دستاویز تمسخر باشه.

و در آخر
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

mostafaaa
یک شنبه 09 دی 1386, 18:37 عصر
13495
یکسری از اشکالات رو برطرف کردم .
لطف میکنید اگه دوباره یه نگاهی بهش بندازین.

M8SPY_OK
یک شنبه 09 دی 1386, 20:16 عصر
در همین اول باید بگم من عذر می خوام قصد توهین به شما رو نداشتم !

فقط همون طور که گفتم و همه هم اطلاع دارن سطح دروس کامپیوتر در دانشگاه ها و به خصوص توی هنرستان خیلی پایینه !

در ضمن من نمی دونستم که شما در رشته IT مشغول به تحصیل هستید . در هر صورت من حرفمو کلی زدم و منظورم تنها شما نبودید .

SeyedMoosavi
دوشنبه 10 دی 1386, 00:14 صبح
دوباره سلام
خوب شروع کنیم :لبخند:
اولا : چرا Username رو برداشتی؟
دوما : توی صفحه پیغامی که واسه سرچ میاد که چیزی پیدا نکرده می تونی عبارت سرچ شده رو با فاسله از Can Not Find بنویسی ود در "" بزاری
سوما وقتی که هیچ اکانتی وجود نداره سرچ کنیم خطای 381 رو میده و از برنامه خارج می شه که خیلی تابلو هست
چهارما : وقتی رمز رو عوض می کنیم نیازی نیست باید تو صفحه که برای وروود رمز بخواد چون من کاربر که عوض می کنه خودش می دونه رمز چیه و نیاز به دوباره خواستن رمز برای ورود نیست
پنجما : هنوز که میشه عدد تو قسمت اسم نوشت و حرف تو قسمت شماره تلفن!
ایشالا خوش باشی
به سلامت

ƒxmahdi
دوشنبه 10 دی 1386, 09:55 صبح
همان طور که آقای موسوی گفتند UserName را اضافه کنید
پسورد برنامه شما به راحتی هک می شه کافی روی آن دوبار کلیک کنید بهترین راه گذاشتن پسورد روی دیتابیس است ولی مشکل اینه که vb گیر می ده یا اینکه پسورد را در ریجستری و کد شده ذخیره کنی به هر حال اگه مطالب من یا دوستان مفید بود می تونی یه تشکر بزنی

mostafaaa
دوشنبه 10 دی 1386, 12:18 عصر
مطلب های دوستان کاملا مفید و راه گشا بود
از همگی متشکرم

Runtime_Error_999
چهارشنبه 12 دی 1386, 10:19 صبح
نظر من خوبه

bahman_bisavad
پنج شنبه 13 دی 1386, 10:24 صبح
جالب بود آفرین فقط سرعتش یکم پایینه

sarnev6t
سه شنبه 09 بهمن 1386, 21:40 عصر
سلام دوست من
من وقت نکردم تمام نظرات دوستانتو بخونم ولی برنامه شما این مشکلو داره:
وقتی مثلا برای جستجو کارکتر [ یا ; را وارد میکنی ایراد میگیره علتشم مربوط به به هم ریختن string تولید conetine شماست!!
من هم این مشکلو داشتم .