PDA

View Full Version : سوال دریاره فایل اتوران ( لطفا فوری )

soheil-vb6
شنبه 08 دی 1386, 19:59 عصر
سلاممن یه مشکلی دارم تا حالا چند تا هم تاپیک زدم ولی به نتیجه نرسیدم خواهش میکنم کمک کنیدحتما فایلهای اتوران را دیدید که اکثر ویروسها ازش استفاده میکنندوقتی یه فایل اتوران برای فایل exe میسازم و مثلا در یک رم یا فلش مموری میزارم بعد از باز کردندرایو رم فقط فایل exe اجرا میشه من میخوام علاوه بر اجرا شدن فایل exe درایو رم هم باز شود مرسی

ali_habibi1384
شنبه 08 دی 1386, 21:15 عصر
منظورتون از درایور چیه؟ CD ROM بیاد بیرون یا مسیر اون از mycomputer باز شه؟

DoctorJay
شنبه 08 دی 1386, 22:50 عصر
من دستور بیرون اومدن CD-Rom توی ویژوال رو دارم

اگه مقدور واست که دستور بیرون اومدن CD-Rom رو به

فایل Autorun.EXE اضافه کنی تا کداشو بذارم .

اگه دستور بیرون اومدن CD-Rom رو داری (مستقل از VB)

اونو باید جلوی خط فرمان اجرای دستورات که در پایین Bold شده و توضیح داده شده بنویسی

__________________________________________________ __

دستورا ت مربوط به فایل Autorun.INF برای ا یجاد یک فایل Autorun.INF به دلخواه:

-Icon:

این دستور برای تعیین آیکون درایو مورد نظر به جای آیکون پیش فرض استفاده میشود.

Icon=iconfilename[,index]

توضیحات:

Iconfilename: اسم یک فایل است با یکی از پسوند های BMP, DLL, ICO یا EXE که شامل آیکون مورد نظر است.

اگر فایل بیش از یک آیکون داشته باشد, میتوانید از پارامتر index (از 0 تا N) آیکون مورد نظر را مشخص کنید.

مثال:

در مثال زیر آیکون 7 از فایل Icons.exe نشان داده میشود.

Icon=Icons.exe,6

-Label:

با این دستور میتوان متن مورد نظر را جایگزین Label پیش فرض درایو نمود.

Label=LabelText

مثال:

در اینجا , با این دستور میتوان متن "Best Programs" را جایگزین Label پیش فرض درایو نمود.

Label=Best Programs

-Open:

با این دستور میتوان مسیر یک فایل را تعیین کرد تا به هنگام گذاشتن دیسک در درایو به طور خودکار اجرا شود.

Open=[exepath]exefile[param1[param2]…]

توضیحات:

نام همان فایل اجرایی است که میخواهید هنگام قرار گرفتن دیسک در درایو به صورت خودکار اجرا شود.اگر فایل اجرایی در شاخه اصلی درایو باشد,میتوان فقط نام فایل نوشت , در غیر این صورت باید مسیر کامل فایل نوشته شود.

*-*-*-*-*-*-*-*--*-*-*---*-*-*-*-*-*--*--*-**--*-*-*-*-*-*-*-*-*-**
اگر بخواید یه برنامه غیر اجرایی رو بجای Autorun قرار بدید چی کار می کنید ؟ مثلا یک سیدی دارید که می خواید هر وقت اون رو توی سی دی رام گذاشتید یک عکس رو با نرم افزار حال حاضر ویندوز( مثلا ACD See یا هر چیز دیگری که رو فایل عکس حاکم بود ) نشون بهتون بده ، نه اینکه برنامه اجرایی Autorun رو اجرا کنه . خوب چی کار می کنید ؟

حالا فرض کنید می خواید چند فایل رو بجای Autorun قرار بدید . یعنی یک مثلا هر وقت سی دی رو گذاشتید ، فایل متن Readme و یک عکس و موسیقی و یک برنامه درون سیدی اجرا بشه . برای این حالت چه راهی در نظر دارید ؟ و از همه مهمتر اینکه فرض کنید می خواید از یک یا چند فرمان به جای یک فایل Autorun بهره ببرید . یعنی به طور مثال با گذاشتن سی دی ، به طور خودکار توسط دستور Dir از درایو سیدی لیست گرفته بشه و همچنین با دستور Format a:/q درایو فلاپی فرمت بشه !!! حالا داره کم کم جالب میشه ... یعنی به جای فرمان بالا هر فرمان مخرب دیگه ای ممکنه به کار گرفته بشه ! برنامه ShellExec که توسط بنده نوشته شده ، به شما اجازه انجام کارهایی رو که براتون مثال زدم میده . در واقع این برنامه برای این نوشته شده که شما بتونید هر فایل غیر اجرایی رو توسط نرم افزار فعلی حاکم بر اون نوع فایل در ویندوز ، به جای Autorun اجرا کنید . اما قابلیت های بیشتری هم داره . چندتا مزیتش رو در زیر می تونید بخونید : 1- اجرای فایل های غیر اجرایی بجای Autorun ، مثل پخش یک آهنگ هنگام گذاشتن سیدی 2- اجرای چندین فایل اجرایی و غیر اجرایی با هم 3- اجرای یک دستور به جای یک برنامه Autorun ، مثلا به جای فایل Autorun دستور Shutdown -s رو قرار میدیم تا با گذاشتن سیدی کامپیوتر خاموش بشه ! حالا طریقه ی کار با برنامه : این برنامه از هر مسیری که اجرا میشه ، در همون مسیر به دنبال فایل Path.txt میگرده . شما باید ابتدا این فایل رو ایجاد کنید و فایلها یا دستوراتی رو که می خواید اجرا بشه در این فایل تایپ کنید . (هر فایل یا دستور در یک خط جداگانه نوشته میشه) توجه داریم که نام کامل برنامه ها رو باید وارد کنیم و همینطور برای اونهایی که در یک مسیر دیگه قرار دارن باید مسیر کامل رو وارد می کنیم. به عنوان مثال:

g:audiomymuzic.mp3

dir c: /w >c:report.txt

m:progproject.exe

در مر حله بعد فایل ShellExec و فایل Path.txt رو به هر جا که می خواید کپی می کنید و اونا رو در فایل Autorun.ini به طریق زیر صدا می زنید : فرض کنید من اونها رو درون شاخه ی AutoShlex در درایو سیدی ریختم و فایل Autorun.ini هم در ریشه درایو سیدی قرار داره (همیشه این فایل در ریشه قرار می گیره) . پس در فایل Autorun.ini تایپ می کنم :

[autorun]

open=AutoShlexShellExec.exe

سه نکته مهم :

1- همیشه دستورات و نام فایلها رو به طور کامل در فایل Path.txt بنویسید . برای فایلهایی که در یک مسیر قرار ندارن ، مسیر کامل رو وارد کنید که به مشکلی برخورد نکنید . 2- می دونید که در داس ، نام ها حداکثر 8 حرفی بودند . در سیستم عاملهای غیر NT که داس شبیه سازی شده ی با همون محدودیت دارن طریقی تایپ کردن نام مسیرها یک مقدار فرق داره . مثلا مسیر d:program filesmy executerr.exe به شکل زیر تغییر پیدا می کنه : d:progra~1myexec~1r.exe در صورت داشتن مسیرهایی با نام طولانی ، سعی کنید نام مسیرها حتما رو اینجوری بدید تا اگر سیدی در هر نسخه ی ویندوزی گذاشته شد ، Autorun کارش رو درست انجام بده . 3- سعی کنید قبل از رایت کردن سیدی یا گذاشتن Autorun در هر جای دیگری که براتون مهمه ، یک بار اون رو امتحان کنید تا از صحت اطلاعاتی که درون Path.txt وارد کردید مطمئن بشید .

چند مثال برای محتویات فایل Path.txt :

با فرض اینکه در همه مثالهای زیر ShellExec در ریشه درایو سیدی قرار داره و درایو سیدی رام S هست .

اجرای فایل green.mp3 از شاخه s:redblue :
redbluegreen.mp3
اجرای دستور برای اینکه درایو D فرمت سریع بشه :
Format d:/q
اجرای دستور برای اینکه از محتویات شاخه red در سیدی لیست گرفته بشه و در درایو C به نام q.txt ذخیره بشه :
dir red >c:q.txt
ری استارت کردن سیستم ( در ویندوز XP ):
shutdown -r
حال با فرض اینکه ShellExec درشاخه redblue و در درایو سیدی قرار داره و درایو سیدی رام S هست برای اجرا کردن m.jpg در شاخه red می نویسیم :
s:redm.jpg

__________________________________________________ __

موفق باشی ...

ermia2008
شنبه 08 دی 1386, 23:19 عصر
سلام دوست عزیز.
یه کم بیشتر توضیح بدید.دقیقا می خواید چی کار کنید؟

soheil-vb6
شنبه 08 دی 1386, 23:47 عصر
منظورم از درایو . رم یا فلاپی است
میخوام علاوه بر باز شدن درایو فایل exe به وسیله اتوران با پسوند inf اجرا شود

soheil-vb6
یک شنبه 09 دی 1386, 17:05 عصر
کسی نمیخواد به من کمک کنه ؟ به خدا لازم دارم

DoctorJay
یک شنبه 09 دی 1386, 19:45 عصر
کسی نمیخواد به من کمک کنه ؟ به خدا لازم دارم

از فرمایش شما تعجب میکنم !!!

توضیحات به این کاملی رو گذاشتم ... دیگه دنبال چی می گردی ؟؟؟

soheil-vb6
یک شنبه 09 دی 1386, 20:28 عصر
جناب اقای doctorjay به خاطر توضیحات ممنونم ولی وقتی من فایل اتوران را داخل رم میسازم و ادرس فایل exe را به در ان می نویسم بعد از باز کردن درایو رم فقط فایل exe اجرا میشه من میخوام علاوه بر ان درایو هم باز بشه
اگه متوجه نشدید یه فایل اتوران به همراه فایل exe که اسمش در اتوران save کردهاید در یک فابل zip برای دانلود بگذارید
با تشکر از زحمات شما

khepelesibilo
یک شنبه 09 دی 1386, 23:46 عصر
اولین خط برنامتون، روتین باز شدن پنجره ای با آدرس app.patch رو بنویسین! مشکل اینه که روو پنجره قبلی باز نمیشه
شاید با Sendkeys کد alt+tab بعد آدرس فلش (left(app.patch,3)) و بعد Enter رو بفرستین!
اما در نهایت،معلوم میشه! زیاد به درد ویروس نمی خوره ...

DoctorJay
چهارشنبه 12 دی 1386, 16:51 عصر
سوال شما دقیقا همون سوالیه که من هفته ی پیش مطرح کردم و به جواب رسیدم

توی تاپیک اجرای برنامه های کنترل پانل ...

بهرحال این راه حل مشکل شماست :

من درست متوجه نشده بودم شما پی خواسته بودین, امروز که داشتم وب پیج هایی که سیو کرده بودم رو

می خوندم متوجه شدم !!