PDA

View Full Version : اضافه کردن کنترل به RichTextBox

MohammadSoft
یک شنبه 09 دی 1386, 11:37 صبح
سلام
من می خوام به RichTextBox کنترل اضافه کنم و نمی خوام از ole استفاده کنم .
این http://www.codeproject.com/KB/edit/MyExtRichTextBox.aspx رو هم دیدم .
مسئله بعدی ، اینکه بعد از اضافه کردن کنترل می خوام اون رو بازیابی کنم .
لطفا کمک

sinpin
یک شنبه 09 دی 1386, 12:44 عصر
سلام
من می خوام به RichTextBox کنترل اضافه کنم و نمی خوام از ole استفاده کنم .
این http://www.codeproject.com/KB/edit/MyExtRichTextBox.aspx رو هم دیدم .
مسئله بعدی ، اینکه بعد از اضافه کردن کنترل می خوام اون رو بازیابی کنم .
لطفا کمک

منظورتون از اضافه کردن کنترل چیه ؟
این مثال رو ببینید :

richTextBox1.Height = 100;
Button btn = new Button();
btn.Text = "Salam";
btn.Height = 30;
btn.Dock = DockStyle.Top;
this.richTextBox1.Controls.Add(btn);

MohammadSoft
یک شنبه 09 دی 1386, 12:59 عصر
سلام
ممنونم از جوابتون :قلب:
ولی متاسفانه کدتون کمکی به من نکرد :ناراحت:
کاربر من می خواد متنی رو تو RichtextBox وارد کنه و این متن Email و فاکس بشه .
من می خوام یه لیست از یه سری پارامتر به کاربر نشون بدم مثل نام عضو و ... بعد کاربر با انتخاب هر کدوم از این پارامترها در زمان ارسال محتوی این فیلد از دیتابیس به جای پارامتر بشینه .
یعنی به جای : سلام <نام عضو> <نام خانوادگی عضو>
این متن ارسال بشه : سلام سینا امیر شکاری.
فقط به جای <> از یه کنترل می خوام استفاده کنم .
پیشنهاد شما چیه ؟

اَرژنگ
یک شنبه 09 دی 1386, 18:29 عصر
سلام
ممنونم از جوابتون :قلب:
ولی متاسفانه کدتون کمکی به من نکرد :ناراحت:
کاربر من می خواد متنی رو تو RichtextBox وارد کنه و این متن Email و فاکس بشه .
من می خوام یه لیست از یه سری پارامتر به کاربر نشون بدم مثل نام عضو و ... بعد کاربر با انتخاب هر کدوم از این پارامترها در زمان ارسال محتوی این فیلد از دیتابیس به جای پارامتر بشینه .
یعنی به جای : سلام <نام عضو> <نام خانوادگی عضو>
این متن ارسال بشه : سلام سینا امیر شکاری.
فقط به جای <> از یه کنترل می خوام استفاده کنم .
پیشنهاد شما چیه ؟

پیشنهاد این است که احتیاج به وجود داشتن کنترل در RichtextBox نیست. قبل از اینکه متن را در RichtextBox بزارید تگها را مقداردهی کنید.

MohammadSoft
یک شنبه 09 دی 1386, 23:43 عصر
سلام
متشکرم از شما
ولی امکان این کار وجود ندارد !!
فرض کنید کاربر می خواد ای میلی رو برای تمام اعضای سیستم خود بفرستد !!
خوب در این حالت باید چی کار کرد ؟
یعنی من کدام نام را به جای تگ <نام عضو > قرار بدهم ؟؟؟
من با استفاده از همین تگ ها و پردازش کلمات این کار رو انجام دادم و لی زیاد قشنگ نشده از لحاظ اینترفیسی .

دلیل اینکه جواب درست نگرفتید این است که سوال اشتباه است. سوال درست بفرستیداین قسمت رو هم متوجه نشدم !!
به هر حال ممنونم.

اَرژنگ
دوشنبه 10 دی 1386, 02:43 صبح
سلام
متشکرم از شما
ولی امکان این کار وجود ندارد !!
فرض کنید کاربر می خواد ای میلی رو برای تمام اعضای سیستم خود بفرستد !!
خوب در این حالت باید چی کار کرد ؟
یعنی من کدام نام را به جای تگ <نام عضو > قرار بدهم ؟؟؟
من با استفاده از همین تگ ها و پردازش کلمات این کار رو انجام دادم و لی زیاد قشنگ نشده از لحاظ اینترفیسی .
این قسمت رو هم متوجه نشدم !!
به هر حال ممنونم.

من فکر کردم منظورتان این است که به جایه تگ <نام عضو > یکی یکی نام عضوها از داتابیس گرفته بشه و مقدارش جایگزین تگ بشد. در این حالت احتیاجی به داشتن کنترل نیست، چونکه کاربر قابلیتی برایه عوض کردن <نام عضو > احتیاج ندارد و نتیجتا احتیاجی به داشتن یک کنترل نیست.

در مورد قسمتی که متوجه نشدید: سوالتان در مورد روش انجام دادن اینکار نیست، بلکه در مورد پیاده کردن این روش بخصوصی که برایه حل این مسئله در نظر گرفتید است.

بتستگی به اینکه واقعا مشکلی که میخواهید حل کنیید روشهایه مختلفی باید وجود داشته باشند، ولی داشتن یک کنترل در ریچ‌تکست باکس روشی نیست که برایه حل این گونه مسائل استفاده بشد (تا جائی که من دیدم).

به نظر من مشکل اصلی شما مشکلی است که خیلی از برنامه نویسها باهاش برخوردند و راه‌‌ حلهایه مختلفی براش وجود دارد (اگر مشکل اصلیتان را درست فهمیده باشیم ) و بشه روشهایه استاندارد تری برایتان ارائه کنیم.

MohammadSoft
دوشنبه 10 دی 1386, 09:22 صبح
واقعا ممنونم از شما .
می دونید ، من فقط به خاطر اینترفیس به ذهنم رسید که از یه کنترل تو Richtextbox استفاده کنم .یعنی می خواستم کلا از تگ استفاده نکنم و یه حالت گرافیکی بهش بدم با قابلیت درگ و دراپ و فکر می کردم برنامه نویسیش هم آسونتر باشه ، به خاطر اینکه می تونم اتفاقاتی رو که روش میفته رو هندل کنم.

به نظر من مشکل اصلی شما مشکلی است که خیلی از برنامه نویسها باهاش برخوردند و راه‌‌ حلهایه مختلفی براش وجود دارد (اگر مشکل اصلیتان را درست فهمیده باشیم ) و بشه روشهایه استاندارد تری برایتان ارائه کنیم.

مشکل من چیه :-؟ ؟
ممنون میشم راه حلهای استاندارد رو بیان کنید .
باز هم از توجه و وقتی که گذاشتید کمال تشکر رو دارم .

اَرژنگ
سه شنبه 11 دی 1386, 08:50 صبح
مشکل من چیه :-؟ ؟

کاری که میخواهید انجام بدید این است که شما یک Template دارید، در بعضی از جاهایه این Template میخواهید که مقادیری به صورت داینامیک جایگزین بشند، این مشکل (کلمه بهتر از مشکل به ذهنم نرسید، ولی فکر کنم بهتر از مشکل این است که بگیم ، این کاری شما میخواهید انجام بدید)، مانند فرستادن ایمیل به یک لیست است که در متن نام و مشخصات دیگر را از داتابیس میگیرید و در متن جایگزین میکنید.

فکر کنم در Office Programming به این کار میگند Mail Merge.

اگر کاری که میخواهید انجام بدید همین چیزی است که بالا گفتم، احتیاج به داشتن یک کنتترل در ریچ‌تکست باکس را درک نمیکنم، ولی اگر کاری که میخوادهید اجنام بدید چیزه دیگیست ، لطفاً یکمی بیشتر راهنمائی کنید .