PDA

View Full Version : مشکل با حروف ی و کاف

mohammadsaleh
یک شنبه 09 دی 1386, 14:01 عصر
دوستان من یک کد شسته و روفته و کاربردی می خواهم که وقتی یک کلمه رو برای سرچ تو تکست باکسم می نویسم صرفنظر از اینکه یونیکد "ی " یا "ک" چی باشه خواه عربی یا خواه فارسی کلمه مورد نظر منو پیدا کنه . چون دیتابیسم اگه به یک کامپیوتر دیگه بره و یا تغییری در بعضی فونتها بشه به مشکل می خورم . یکبارم همه دیتابیس رو کل "ی" ها و "ک" هاش رو ریپلیس کردم ولی دوباره این مشکل به وجود آمده و من می خواهم برنامه خودش این دو حرف با هر یونی کدی که نوشته شده تشخیص بده .

عید سعید غدیر بر همگان مبارکباد.

قدر خودتون رو بدونید و با پیروی کردن کامل از آن امام همام در خط مستقیم هدایت که تنها راه نجات و رستگاری قرارگیرید .انشااله.

hbahjat
یک شنبه 09 دی 1386, 16:46 عصر
فکر نمی کنم بشه این کار رو کرد بهترین راه اینه که هر جا برنامه رو نصب می کنی صفحه کلیدشو هم اصلاح کنی

مهدی قربانی
یک شنبه 09 دی 1386, 16:53 عصر
سلام
البته فکر می کنم نوع فونت انتخابی میتونه تاثیر گذار باشه بهتره از فونت tahoma استفاده کنید که اکثراً هم روی دستگاهها موجوده .

mohammadsaleh
دوشنبه 10 دی 1386, 13:53 عصر
پس تو برنامه های دیگه چکار می کنند که تو اکسس نمیشه . این مشکلات اکسس برای کسانی که تازه با اکسس آشنا شدند اونها رو زده می کنه . البته می دونم راهی هست ولی ما نمی دونیم . امیدوارم دوستان باتجربه کمک کنند و این مشکل رو حل کنند .

مهدی قربانی
دوشنبه 10 دی 1386, 21:42 عصر
پس تو برنامه های دیگه چکار می کنند که تو اکسس نمیشه . این مشکلات اکسس برای کسانی که تازه با اکسس آشنا شدند اونها رو زده می کنه . البته می دونم راهی هست ولی ما نمی دونیم . امیدوارم دوستان باتجربه کمک کنند و این مشکل رو حل کنند .
سلام
نمیشه گفت که این موضوع مستقیماً به اکسس مربوطه همونطور که می دونید مشکل فارسیه فکر می کنید چرا اغلب توصیه میشه که برای نامگذاری جداول ، فیلدها و یا کنترلها از حروف فارسی استفاده نشه ، دقیقاً مشکل همینه که مخلص کلام ویندوز فارسی رو همیشه درست پشتیبانی نمی کنه البته منظورم عملکرد فارسی سازهای ویندوز و تنظیماتشه شما یه نگاهی به مباحث مشکلات فارسی در بخشهای مختلف همین سایت بندازید خواهید دید که همچین هم موضوع حل شده مطلق نیست و مشکلات متعددی در این مورد بروز می کنه و بحثهای زیادی پیرامونش تولید شده .