PDA

View Full Version : replaceکردن یک تیبل از یک فایل اکسس به فایل دیگرباکدوبدون ماکرو

ramin_xp
یک شنبه 09 دی 1386, 14:50 عصر
دوستان چطورمیشه یک تیبل به نام bbbازفایل rxp1روباتیبل bbbازفایل rxp2 باکدنویسی replaceکرد(لازم به ذکره تیبل bbbماهیتش عینا در دوفایل یکی است ونبایدdeleteشودچون با چند تیبل دیگه relationshipهستش (من با ماکرو این کارومیکنم ولی یه بار انجام میده یه بار نمیده حالا میخوام با کد باشه قبلا از زحمات دوستان چون اقا مهدی عزیز وسهراب تشکرمیکنم )

مهدی قربانی
یک شنبه 09 دی 1386, 16:22 عصر
از چه ماکرویی استفاده می کنید ، بهتره نمونه رو اینجا بذارید تا روش اجرای که برای این موضوع طراحی کردید بهتر بررسی بشه .

ramin_xp
دوشنبه 10 دی 1386, 07:34 صبح
ببین مهدی جان فرض کن rxp1حاوی اطلاعات ماه 1باشه والان میخواهیم کلیه اطلاعات ماه 1روکه همون تیبل bbbهست رو به ماه بعدیاrxp2منتقل کنیم اگرتوجه کنی تیبل bbbماه 2خالیه تو فایل اصلی bbbبا چند تا تیبل دیگه مشترک هستندیعنی نمیشه دوباره جدید ایجادشون کرد یا پاکشون کرد.به عبارت دیگه من از یک فایل 12تا کپی گرفتم برای 12ماه حالا با یک دکمه بنام تهیه اطلاعات ماه بعد من میخوام فقط تیبل bbbاین ماه که حاوی نام ونام خانوادگی افراد واطلاعات حقوقیه عینا به ماه بعد منتقل بشه وتوسط کاربرادیت بشه .ممنونم از صبرت وراهنماییهات وهمچنین سایردوستان .

مهدی قربانی
دوشنبه 10 دی 1386, 08:06 صبح
سلام
خوب چرا از Append Query‌استفاده نمی کنید شما می تونید یک Append Query از روی جدول bbb موجود در فایل rxp1 بسازید که مقصدش جدول bbb فایل rxp2 باشه حالا فقط کافیه این Query‌اجرا بشه تا تمام اسامی به جدول مقصد منتقل بشه . این روال رو در نمونه خودتون ایجاد کردم که اگر کامند باتون ارسال اطلاعات رو کلیک کنید در اثر اجرای Append Ouery اطلاعات موجود به جدول مقصد منتقل میشه فقط برای اینکه با خطای آدرس مواجه نشید این دو تا فایل رو در درایو C کپی و بعد اجرا کنید .

ramin_xp
دوشنبه 10 دی 1386, 08:55 صبح
مهدی جان ممنونم یاداوری درستی بود ولی حالا اگر بخواهیم مسیردیگری را انتخاب کنیم غیر از درایوcکه شما تعریف کردیدچه کارکنیم ؟

مهدی قربانی
دوشنبه 10 دی 1386, 09:24 صبح
ببینید مسیر قابل تعیینه یعنی وقتی شما query ساخته شده رو به Apend‌ تبدیل می کنید در پنجره مربوطه دو گزینه پیش روی شماست یکی اینکه جدول مقصد از کامبو باکس موجود که حاوی اسامی جدوال دیتابیس جاریه انتخاب کنید و و دومی انتخاب یک دیتابیس و انتقال اطلاعات به جدول مورد نظر در اون که برای کار شما نوع دوم استفاده میشه و وقتی شما فایل و جدول مورد نظر رو انتخاب کنید آدرس مربوطه هم ست میشه . روی نمونه ای هم که آپلود کردم کافیه در محیط Design کوئری کلیک راست کنید و بعد Properties رو انتخاب و آدرس مقصد رو در گزینه Destination DB تغییر بدید .