PDA

View Full Version : پیشنهاد ایجاد تالار Install Shield

hassan razavi
دوشنبه 10 دی 1386, 08:17 صبح
سلام و عرض خسته نباشی به همه مسئولین و اعضای محترم سایت

با توجه به اینکه این روزها توی هر تالاری که مییریم کلی پست درباره Install Shield میبینیم ، تاسیس یک تالار به این نام در بخش "مباحث متفرقه برنامه نویسی " را پیشنهاد و دخواست میکنم.

موفق باشید

omid_Ahmadi
دوشنبه 10 دی 1386, 12:13 عصر
چیزی که من توی مدت حضورم توی سایت دیدم این بوده که وجود قسمتی تحت عنوان "مباحث متفرقه ...." نه تنها مفید نیست، بلکه خیلی پراکندگی رو توی سایت بیشتر می کنه. پس به شخصه با این مورد مخالف هستم (دلیلش هم واضحه، کنترل چنین قسمتی سخت خواهد بود، به علاوه، دوستان دیگه سوالاتشون رو به جای اینکه در تالار مربوطه بپرسن، به سادگی در این قسمت می پرسن و بعد از مدتی پر میشه از سوالات بیربط به هم، که با توجه به نام اون، نمی شه چیز دیگه ایی رو هم ازش انتظار داشت).

در مورد InstallShield هم، فقط به این دلیل که سوال در این رابطه زیاد هست نمیشه برای اون بخش ایجاد کرد، سوال راجع به DataGrid هم زیاد هست، راجع به ADO.NET هم زیاد هست. تقریباً سوالات قسمت .NET در سایت، حول چند مورد تکراری می گرده و تنوع چندانی نداره، پس اگر بخواهیم برای Install Shield زیر مجموعه ای رو اختصاص بدیم، برای مابقی موارد هم باید چنین کاری رو انجام داد، که می دونید منطقی نیست.

موفق باشید

abadanboy
دوشنبه 10 دی 1386, 13:30 عصر
با سلام خدمت دوستان
با تشکر از آقای احمدی

سوال راجع به DataGrid هم زیاد هست، راجع به ADO.NET هم زیاد هست. تقریباً سوالات قسمت .NET در سایت، حول چند مورد تکراری می گرده و تنوع چندانی نداره، پس اگر بخواهیم برای Install Shield زیر مجموعه ای رو اختصاص بدیم، برای مابقی موارد هم باید چنین کاری رو انجام داد، که می دونید منطقی نیست.

در مورد این قسمت باید بگم حرف شما درست نیست چون datagrid هر زبان مال خود اون هست مثلا grid دلفی رو نمی شه با C# پاسخ دا و بقیه مثال ها هم همینطور
ولی InstallShield اینطور نیست شما مبحثی رو راجب InstallShield تو تالار دلفی مطرح می کنید در صورتی که این مبحث بدرد C# هم می خوره پس نتیجه این می شه که بچه های C# ازش محروم می شه
و تا کی گذرشون دوباره به جستجو بخوره و اونو پیدا کنن
مثلا من درمورد InstallShield امروز جستجو می کنم ولی شما فردا یه پست تو دلفی میزننین که مشکل من باش حل میشه ولی من از اون بینصیب میمونم چو نمی تونم هر روز سرچ کنم که.
بنظرم نرم افزار ها و علم هایی که مربوط به همه زبان ها می شه باید تالارش جدا باشده
مثلاً تالار html از بقیه جدا هست چرا؟ چون هم تو php هست هم asp هم asp.net پس نمی شه تالار نداشته باشه
مثلا من راجب بحث SEO (Search Engine Optimization ) مخوام یه پست بزنم ولی کجا ؟ شاید کسایی تو تالار php باشن که خوب بلد باشن seo چیه ولی بخاطر اینکه من اونو تو asp.net گذاشتم هیچ وقت نتونن کمک کنن
و همینطور تو تالار asp پس مشخصه که این علم باید در رده تکنولوژی های توسعه وب باشه و یه زیر تالار می خواد

البته اینو می دونم که seo رو باید تو بحث و گفتگوی فنی - توسعه وب (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=105) مطرح کنم ولی امروزه علم seo از برنامه نویسی هم پر اهمیت تره چون شما هرچقدر سایت خوب باشه ولی ranket پایین باشه بی فایدست

با تشکر از همه دوستان

hassan razavi
دوشنبه 10 دی 1386, 14:47 عصر
با سلام خدمت کلیه دوستان عزیز و مدیران محترم سایت
پیشاپیش از توجه و پاسخگویی شما متشکرم.

هم اکنون در سایت بخشی بنام " مباحث متفرقه برنامه نویسی" موجود هست که تالا Crystal Report جزء این بخش هست. سوالات پراکنده ای در مورد Install Shield در تالارهای مربوط به زبانهای برنامه نویسی مثل Delphi , VB , C و #C و ... میشه که همشون دارای جواب یکسان هستند و ارزش و کاربرد و میزان استفادشون هم کمتر از Crystall Report که دارای یک تالار منحصر بخود هست ، نیست.
می توان یک تالار کلی برای برنامه های نصب مثل InstallWize و Install Shield و امثال هم ایجاد کرد که کلیه سوالهای مربوط به ساخت برنامه نصب در آنجا مطرح شود.

اگر که مدیران سایت اجازه برگذاری یک نظر سنجی را میدهند ، در صورت موافقت اعلام فرمایند تا در همین تاپیک یک نظرسنجی برپا گردد.

متشکرم

omid_Ahmadi
دوشنبه 10 دی 1386, 16:11 عصر
نکته اول اینکه برداشت و استفاده شما از کلمه "علم" غلطه، هیچ کدوم از مواردی که فرمودید رو نمیشه علم طلقی کرد. فکر کنم قبول داشته باشید که ASP و Install Shield و SEO و غیره و ذالک علم نیستن.

اما گذشته از این، بر خلاف تصور شما صرفاً با دسته بندی موارد، مشکلات اون حل نمیشه. خیلی از این موارد درسته وقتی در قسمتهای مختلف هستن به نظر دارای مباحث زیادی میان، اما وقتی تالار جدایی براشون ایجاد میشه می بینید که چندان هم پر رونق نبودن. از طرف دیگه خود ایجاد تالار مختلف برای هر مبحث جزئی باعث میشه ساختار سایت بیش از حد پیچیده بشه و نه تنها مشکل رو حل نکنه، بلکه سردرگمی کاربران رو هم زیاد کنه. برای نمونه تالار CR و CS رو در نظر بگیرید. خیلی از سوالاتی که راجع به گزارش گیری هست هم می تونه مربوط به تالار CR باشه و هم CS. به این صورت کاربر گیج می شه که باید سوال رو در کدوم تالار بپرسه. می بینید که سوالات مربوط به گزارش گیری هم در هر دو تالار پراکنده شده.

در هر صورت، به شخصه با این مورد مخالفم، چون فکر می کنم کمک زیادی به حل مشکل نمی کنه. تا نظر بقیه دوستان چی باشه.

موفق باشید

برنامه نویس 20
دوشنبه 10 دی 1386, 16:31 عصر
من که نظرم کلی فرق داره با این نظرات.
قبلا هم گفته بودم که سایت برنامه نویس در بخش طبقه بندی کلی تغییر نیاز داره.
شما سایت VBCity.com رو ببینید. این سایت در بخش VB.NET اومده قسمت های مختلفی رو تقسیم بندی کرده. به نظر من الگو برداری از یه همچین سایتهایی مناسب تر هست تا این که هر روز یه تالار جدید ثبت کنیم. الان سایت برنامه نویس داره روز به روز پر و پخش تر میشه .

abadanboy
دوشنبه 10 دی 1386, 16:38 عصر
نکته اول اینکه برداشت و استفاده شما از کلمه "علم" غلطه، هیچ کدوم از مواردی که فرمودید رو نمیشه علم طلقی کرد. فکر کنم قبول داشته باشید که ASP و Install Shield و غیره و ذالک علم نیستن

1- گفتم بودم نرم افزارها و علم های مرتبط یعنی InstallShield نرم افزاره و seo علم که این واضخه پس دقت بعد شکایت

فکر می کنم کمک زیادی به حل مشکل نمی کنه
2- با این موافقم درست می گید

vcldeveloper
دوشنبه 10 دی 1386, 17:29 عصر
بنده با ایجاد بخش خاصی برای InstallShield مخالفم، اما فکر کنم وجود بخشی برای برنامه های Setup ساز بد نباشه، چون در بخش های مختلف مباحث زیادی درباره مراحل نصب پروژه، نصب SQL Server با پروژه، رجیستر کردن ActiveX ها، و همچنین سوالات خاص نرم افزارهایی مثل InstallShield یا Wise، ایجاد شدند که اصلا ربطی به اون بخش ها ندارند. مثلا توی همین بخش دلفی تعداد زیادی از این تاپیک ها وجود دارند. اگر حذف کنیم، میگن پس کجا بپرسیم.
به نظرم ایجاد همچین بخشی و انتقال تمام تاپیک های مرتبط با برنامه های Setup ساز به آن، میتونه تا حدودی مفید باشه. فکر کنم حداقل تعداد تاپیک هاش از بخشی مثل Crystal Reports بیشتر بشه.