PDA

View Full Version : ساختن یک بانک در مورد فاکتور خرید و فروش

sarakhanom
دوشنبه 10 دی 1386, 16:31 عصر
با سلام
من میخواهم یه بانک فاکتور خرید و فروش طراحی کنم اگر کمک کنید و بگویید که چند تا جدول مورد نیاز است و با چه فیلدهایی؟
با تشکر

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 10 دی 1386, 23:16 عصر
سلام
شما در کل نیاز به دو تیبل داری
یکی برای مشخصات فاکتورها(خرید و فروش و .....)
یکی برای جزئیات فاکتورها

mahtabi
سه شنبه 11 دی 1386, 13:25 عصر
از مثال north wind access کمک بگیر

sinpin
سه شنبه 11 دی 1386, 13:37 عصر
از مثال north wind access کمک بگیر
یک راهنمایی مختصر و 100% مفید :تشویق:
خیلی عالی بود

SYNDROME
سه شنبه 11 دی 1386, 16:26 عصر
دوست عزیز بستگی به نگرش ما در طراحی دارد.
می توانید از 2 جدول استفاده کنید که یکی Head و دیگری Detail و با استفاده از یک فیلد Flag مشخص کنید رکورد ثبت شده خرید است یا فروش.
البته می توانید از 4 جدول استفاده کنید که 2 تا جدول برای فروش و 2 تا جدول برای خرید و دیگر نیازی به فیلد Flag نیست.
موفق باشید

sarakhanom
چهارشنبه 12 دی 1386, 08:56 صبح
با سلام
خوب من میخوام بانک رو با 3 جدول درست کنم ،جدول مشخصات افراد،جدول فاکتور و جدول موجودی کالا حالا من از چه فیلدهایی در این جداول استفاده کنم؟
منظورتون از فیلد flag چیه؟
با تشکر

sarakhanom
چهارشنبه 12 دی 1386, 09:03 صبح
سلام
این مثال north wind access رو از کجا باید پیدا کنم ؟

مهدی قربانی
چهارشنبه 12 دی 1386, 09:14 صبح
سلام
اگر Northwind.mdb رو در کامپیوتر سرچ کنید پیدا می کنید البته معمولاً آدرسش اینه :

C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\SAMPLES\Northwind.mdb

SYNDROME
چهارشنبه 12 دی 1386, 16:58 عصر
خوب من میخوام بانک رو با 3 جدول درست کنم ،جدول مشخصات افراد،جدول فاکتور و جدول موجودی کالا حالا من از چه فیلدهایی در این جداول استفاده کنم؟

دوست عزیز اگر می خواهید یک انبار کوچک طراحی کنید که از 3 تا جدول بیشتر می شود.(واحد سنجش ، محل کالا و . . .)
پس سعی کنید از همین اول طراحی خود را کامل انجام دهید.

منظورتون از فیلد flag چیه؟

فیلدی است که مشخص می کند رکودی که ذخیره شده فاکتور خرید است یا فروش(Flag =0 فاکتور خرید , Flag = 1 فاکتور فروش)
موفق باشید

sarakhanom
پنج شنبه 13 دی 1386, 09:11 صبح
سلام
شما که گفته بودید میتونم از 2 یا 4 جدول استفاده کنم
حالا اگر میشه بگویید برای طراحی بهتر چه فرمهایی یا تقاضاهایی بهتره که استفاده کنم؟
ممنون از کمک شما

sarakhanom
یک شنبه 16 دی 1386, 13:28 عصر
سلام
کسی اینجا نیست که من را راهنمایی کند؟
خواهش میکنم هر کس میتونه کمک کنه
با تشکر

sarakhanom
دوشنبه 17 دی 1386, 09:43 صبح
با سلام
کسی نیست که در مورد ماژولها و ماکروها من رو راهنمایی کنه؟

sinpin
دوشنبه 17 دی 1386, 13:47 عصر
با سلام
کسی نیست که در مورد ماژولها و ماکروها من رو راهنمایی کنه؟
مشکلتون رو دقیق بفرمایید اگه کسی بتونه کمک میکنه.

sarakhanom
دوشنبه 17 دی 1386, 17:45 عصر
سلام
من جداولی با اکسس درست کردم در مورد فاکتور خرید و فروش حالا میخوام چند تا برنامه در ماژول و ماکرو کار کنم مثلا برنامه ای که اگر خرید کردیم به موجودی اضافه و اگر جنسی فروختیم از موجودی کم کنه خواهش میکنم من را راهنمایی کنید
با تشکر

SYNDROME
دوشنبه 17 دی 1386, 18:52 عصر
سلام
من جداولی با اکسس درست کردم در مورد فاکتور خرید و فروش حالا میخوام چند تا برنامه در ماژول و ماکرو کار کنم مثلا برنامه ای که اگر خرید کردیم به موجودی اضافه و اگر جنسی فروختیم از موجودی کم کنه خواهش میکنم من را راهنمایی کنید
با تشکر
شما یک جدول برای خرید و یک جدول برای فروش دارید.
حالا اگر تعداد جمع کل فروش رفته را از خرید شده کم کنید موجودی به دست می آید.
خوب با دو تا Query موجودی به دست آمد.
حالا اشکال در کجا قرار دارد.
موفق باشید

sarakhanom
سه شنبه 18 دی 1386, 09:27 صبح
سلام
نمیشه از ماکرو یا ماژول استفاده کرد؟ آخه باید تو پروژه از ماکرو و ماژول هم استفاده کنیم
اگر یک کلید جستجو بخوام در فرم بزارم باید چکار کنم؟
وزمانی که موجودی من به 0 رسید چطور پیام سفارش مجدد ظاهر شود
لطفا من را راهنمایی کنید
با تشکر

sarakhanom
سه شنبه 18 دی 1386, 21:36 عصر
سلام
هیچ کس نیست که من رو راهنمایی کنه
دیگه برای پروژه وقت ندارم

sarakhanom
چهارشنبه 19 دی 1386, 19:37 عصر
سلام
کاربر محترم آقای امیر شکاری شما که گفته بودید مشکلم رو بگم خوب گفتم حالا یه جوانمرد بیاد و من رو راهنمایی کنه

sinpin
چهارشنبه 19 دی 1386, 23:02 عصر
سلام
کاربر محترم آقای امیر شکاری شما که گفته بودید مشکلم رو بگم خوب گفتم حالا یه جوانمرد بیاد و من رو راهنمایی کنه

دوست عزیز من فکر میکنم شما راهنمایی نیازی ندارید و یک برنامه آماده میخواین که من متاسفانه ندارم.

انگوران
پنج شنبه 20 دی 1386, 07:51 صبح
من یه همچین برنامه ای تا حالا ننوشتم ولی چند وقت قبل یه برنامه برای صندوق قرض الحسنه نوشتم که هر چند مبتدیه ولی شاید بتونه یه ایده به شما بده .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51006&highlight=%D9%82%D8%B1%D8%B6+%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8 %B3%D9%86%D9%87

sarakhanom
پنج شنبه 20 دی 1386, 12:44 عصر
با سلام
آیا من میتونم دو تا کویری رو با هم استفاده کنم
من در یک کویری تعداد کل خریداری شده رو دارم ودر یک کویری تعداد کل فروخته شده را
حالا میخوام این دو تا رو با هم استفاده کنم تا موجودیم به دست بیاد من میتونم این کار رو بکنم یا نه؟

sarakhanom
یک شنبه 30 دی 1386, 08:59 صبح
با سلام
مثل اینکه کسی نمیخواد من رو راهنمایی کنه
بابا من یه برنامه ای میخوام که از یه جدول تعداد رو بگیره و به یه جدول دیگه به موجودی اضافه یا کم کنه تو رو خدا کمکم کنید.من تمام پروژه ام رو تکمیل کردم ولی خوب برنامه نویسی زیاد وارد نیستم تو رو خدا من رو راهنمایی کنید.
با تشکر از دوستانی که میتونن من رو راهنمایی کنن

صبا9841
یک شنبه 30 دی 1386, 21:55 عصر
دوست عزیز این همه پست زدی حداقل توی یکیشون فایل نمونه ای که کار کردی میذاشتی و سوال موردنظرت را میگفتی. اینطوری نتیجه میگیری.

sarakhanom
دوشنبه 01 بهمن 1386, 09:22 صبح
با سلام
ممنون از راهنمایی شما این هم فایل من
من میخوام از جدول شرح فاکتور تعداد رو به موجودی در جدول انبار اضافه یا کم کنه و با توجه به فیلد وضعیت در جدول مشخصات که صفر برای کسانی که از ما خرید میکنن یعنی از موجودی کم و یک برای کسانی که ما از آنها خرید می کنیم یعنی به موجودی اضافه
امیدوارم که بتونیین من رو راهنمایی کنید.
با تشکر

hamed2661
دوشنبه 01 بهمن 1386, 12:47 عصر
دوست عزیز من فکر میکنم شما راهنمایی نیازی ندارید و یک برنامه آماده میخواین که من متاسفانه ندارم.

منم تو پیغام خصوصی همینو بهشون گفتم اما ظاهرا اصرار دارن کارشون رو اینجوری انجام بدن !!

n_ali27
دوشنبه 01 بهمن 1386, 16:22 عصر
سلام
من یک نمونه بانک خرید و فروش را طراحی کردم و در سایت گذاشتم به اسم « برنامه خرید و فروش کالا » می توانی استفاده کنی

sarakhanom
دوشنبه 01 بهمن 1386, 19:49 عصر
سلام
ممنون از نمونه کارتون ولی شما موجودی در انبار ندارید مشکل من هم اینجاست که موجودی در انبار را باید با خرید و فروش کم و زیاد کنم فکر می کنم هیچ کس نمی تونه کمک کنه