PDA

View Full Version : شجره نامه

بهزاد
دوشنبه 10 دی 1386, 19:03 عصر
سلام
آیا کسی تا حالا در مورد شجره نامه برنامه نوشته یا نرم افزاری در این مورد وجود داره
اگه کسی معرفی کنه ممنون میشم

برنامه نویس 20
سه شنبه 11 دی 1386, 11:40 صبح
Family Tree Maker 2008 (http://www.familytreemaker.com/)

این برنامه تو دات نت و توسط کامپوننت Devexpress نوشته شده .

http://www.familyhistory101.com/images/ftm/MFSKU4454_ProductDetail.jpg

sinpin
سه شنبه 11 دی 1386, 14:53 عصر
سلام
آیا کسی تا حالا در مورد شجره نامه برنامه نوشته یا نرم افزاری در این مورد وجود داره
اگه کسی معرفی کنه ممنون میشم

منظورتون چیه ؟ (برنامه میخواین یا نحوه ی پیاده سازی)
شجره نامه یک ساختار درختیه که با TreeView براحتی قابل نمایشه

بهزاد
پنج شنبه 13 دی 1386, 20:20 عصر
نمایش درخت فقط یک قسمتی از نرم افزار -- به عنوان مثال برنامه باید بتونه با استفاده از دو تا اسم کلیه ارتباط های بین این دو را نشان دهد -- برنامه رو با داده های ورودی زیاد در نظر بگیرید بهتر بگم جنگل خانوادگی ---- در ضمن یکسری رابطه های گراف ها نیز درون برنامه باید کار کنه

پدرامي
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 01:21 صبح
دوستان عزیزو مهربان سلام

1 نميدانم که ايا کسي اين نوشتار را رویت خواهد کرد يا نه ؟ وایامیتوانم مشکلاساسیم را طوری ( مطرح ) تفصیر کنم / که/ دوستی که این سطور رامیخواند متوجه گردد که مشگل من چیست ؟ با خامه ای شکسته به اظهار آن میپردازم !
مدت هاست که میخواهم شجره نامه فامیلی خود بصورت درختی با کمک رایانه و برنامه ای ( نرم افزار ) که برای این منظور تهیه شده را پیاده کنم / نرم افزاری/ که باالفبای فارسی داده ها را ذخیره وبعد بتوان مطالب دیگری و یا نوئی را به آن اضافه کرد . تابحال نرم افزار های متعددی را آزمایش کرده ام (حدوداّ پانزده نرم افزار ازشرکتهای مختلف ) که هر کدام کمبودهائی داشتند ولی همه گی در یک کمبود مشترک بوده وهستند وآن وآرد کردن الفبای فارسی
( فونت فارسی )میباشد / تنها نرم افزاری که این امکان/ ولی محدود رابه من داد به نام
( Familienstammbaum از شرکت ( Broderbund بود ولی حجم ذخیره اطلاعات محدودو بر روی ویندوز های قدیمی 3.11 و 95 فعال میشد / این نرم افزار در سال 95/1996 به بازار آمد و همان گونه که نوشتم بر روی ویندوزهای 3.1 و 95 قابل استفاده بود با شماره 1 بعدها توسعه پیدا کرد وپسوند آن 7.5 شد . چند سال بعد امتیاز فروش وتکثیر برنامه فوق آنچه که من میدانم
به شرکت Family Tree Maker فروخته شد ! نام آن تغیر داده شد / و هم حجم ذخیره اولیه را اضافه نمود و هم نرم افزار را توسعه داد / که هر باره ویا هر ساله پسوند هر سالی به آن اضافه میشود مثلا 2005/ 2006/ ووو . با این تفاوت که دیگر / قابلیت پذیرش فوت فارسی را ندارد. مقصود راه اندازی این برنامه بر روی ویندوز xp و یا ویستا است ؟
با الفبای لاتین ( فونت هاي لاتين ) هيچ مشگلي ندارد! .
حال براي وارد کردن مطالب تاريخي داده هاي بومي اقليمي شخصي ويا خانوادگي با قلم فارسي اشگال اساسی به وجود ميآيد زيرا اين نرم افزار( فوت فارسی ) را نمیشناسد و نوشتار ها به روي مانيتور بصورت( گدماشيني ) ظاهر ميشوند .
در سایتی خواندم که برای رفع این مشگل یاید ( Unicod ) را
فعال کرد ؟
چگوه میتوان به فعال کردن آن دسترسی پیدا کرد ؟
اميد دارم که شخصي مرا راهنمائي کند . تذکري رالازم ميدانم من مبتدي هستم و اطلاعاتم در این مورد بسیار ناچیز است ! / ايا با این وجود دوست مهرباني هست که من را در اين راه همراهی کند ؟
پیشاپیش سپاسگذارم !
2 مدتی پیش در سایتی خواندم که مهندسین برنامه نویسی در ایران دست به تهیه چنین نرم افزاری زده اند ؟ ( مقصود نرم افزاری برای تهیه شجره نامه ) وخوانندگان و پویندکان را برایاطلاعات دقیق تر به دفتر ایت الله مرعشی حواله میداد ولی آدرسی از دفتر ذکر شده را به همراه نداشت .
ایا شما از وجود چنین طرحی آگاهی دارید یا نه ؟
امید دارم که وجوداین پنجره مرا به دنیای روشنائی و اطلاعات بشتری راهنمائی کند!
به اميد جوابي مثبت و قابل فهم بهارتان مبارک
پدرامی
اگر ممکن است جواب را به پست الکترونیکی من ارسال دارید
Pedrami1946@gmx.de

mahtab_18
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 18:22 عصر
من از نرم افزار Root Magic استفاده كردم ، فكر كنم بتونه بهت ايده بده