PDA

View Full Version : quick report , نامه

marmar
دوشنبه 10 دی 1386, 23:54 عصر
سلام
من یه گزارش دارم که در قالب یه نامه پرینت گرفته می شه، از هر رکورد (هر نامه )سه بار پرینت میگیره،با این تفاوت که تو پرینت 2 و 3 باید یه lable خاص رو نشون بده که تو پرینت 1 ،enable false بوده (همون متن رونوشت به مثلا بایگنی)،من از quick report استفاده می کنم
در حال حاضر یه flag گذاشتم که تو before print ،false هست , تو after print ، true میشود حالا کجا باید چک شود که بر حسب پرچم lable را نمایش بدهد یا ندهد، ؟
مرسی از توجهتون

mrm0101
سه شنبه 11 دی 1386, 01:56 صبح
سلام
منم مشکل شما رو داشتم از این طریق حل مردم

QRLabel1.Visible:= false ;
QRLabel2.Visible:= true ;
QRLabel3.Visible:= true ;
QuickRep1.Print;

QRLabel1.Visible:= false ;
QRLabel2.Visible:= false ;
QuickRep1.Print;

QRLabel1.Visible:= true ;
QRLabel2.Visible:= true ;
QuickRep1.Print;

SYNDROME
سه شنبه 11 دی 1386, 06:02 صبح
البته می توانی از Print1 دو تا کپی بگیری و سپس به جای True و False کردن Visible سه تا برگه رو چاپ کنی گه خودتان تنظیم کرده اید.
موفق باشید

marmar
سه شنبه 11 دی 1386, 09:13 صبح
سلام
می شه بگید این قطعه کد ها رو باید کجا بنویسم؟ تو چه event یا تابعی؟ممنون می شم واضح تر بگید ، کارم گیره،
در ضمن آقای syndrom من حالا هم همین کار رو می کنم یعنی تو propertiesتعداد کپی را 3 تا در نظر می گیرم، برنامه هم از هر رکورد 3 تا پرینت می گیره منتها این 3 پرینت دقیقا عین هم هست یعنی من نمی دونم کجا باید تنظیم کنم که تو پرینت اول یه lable رو نمایش نده و تو پرینت 2 و 3 یه lable رو نمایش بده
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

SYNDROME
سه شنبه 11 دی 1386, 16:38 عصر
در ضمن آقای syndrom من حالا هم همین کار رو می کنم یعنی تو propertiesتعداد کپی را 3 تا در نظر می گیرم، برنامه هم از هر رکورد 3 تا پرینت می گیره منتها این 3 پرینت دقیقا عین هم هست یعنی من نمی دونم کجا باید تنظیم کنم که تو پرینت اول یه lable رو نمایش نده و تو پرینت 2 و 3 یه lable رو نمایش بده

خوب در زمانی که می خواهی فرم Print فعال شود مثلاً در Onclick یک Button قبل از فراخوانی دستور Preview و یا Print فرم QuieckReport می توانید Label های مورد نیاز را True و بقیه را False کنی و سپس دستورات Preview و یا Print را فراخوانی کنید.
موفق باشید