PDA

View Full Version : Right to Let کردن متن عنوان MessageBox

babak23
سه شنبه 11 دی 1386, 08:59 صبح
سلام
میدونم که این مورد قبا مطرح شده اماجستجو کردم چیزی پیدا نکردم:متفکر::اشتباه:

Right to Let کردن متن عنوان MessageBox چطوریه؟:لبخندساده:

hassan razavi
سه شنبه 11 دی 1386, 09:17 صبح
توی سایت Codeproject آقای میرمصطفی این کار رو با استفاده از Hook Up انجام دادند و متن و راست به چپ و کلیه دکمه هارو هم فارسی کردند. خیلی عالیه.

اینهم لینکش
http://www.codeproject.com/KB/cs/DialogBox_Controller.aspx

Mahdi.Kiani
سه شنبه 11 دی 1386, 12:53 عصر
سلام
میدونم که این مورد قبا مطرح شده اماجستجو کردم چیزی پیدا نکردم:متفکر::اشتباه:

Right to Let کردن متن عنوان MessageBox چطوریه؟:لبخندساده:
اگه توی خود متد show را هم یه سرچ میزدی یه چیزایی پیدا می کردی
اگه نخوای که متن دکمه ها هم فارسی بشه می تونی از این کد ها استفاده کنی

اگه بخوای فقط متن راست به چپ بشه از این کد

MessageBox.Show("فقط متن راست به چپ", "تست", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error, MessageBoxDefaultButton.Button1, MessageBoxOptions.RightAlign);

و اگه می خوای همه چیز messageBox راست به چپ بشه از این کد

MessageBox.Show("خدا می دونه به طور کل همه چیز راست به چپ !!!", "تست", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error, MessageBoxDefaultButton.Button1, MessageBoxOptions.RightAlign | MessageBoxOptions.RtlReading);

دو تا عکس هم Attach کردم
عکس first مال کد اول و عکس second مال کدم دوم
موفق باشید

mohammad272005
پنج شنبه 13 دی 1386, 01:21 صبح
توی سایت Codeproject آقای میرمصطفی این کار رو با استفاده از Hook Up انجام دادند و متن و راست به چپ و کلیه دکمه هارو هم فارسی کردند. خیلی عالیه.

اینهم لینکش
http://www.codeproject.com/KB/cs/DialogBox_Controller.aspx
این سورس رو من وقتی نوشتم تعداد زیادی mail برام اومد که چرا توش توضیح به اندازه کافی توش نذاشتم. راستش به نظرم سورسش انقدر ساده و روان هست که نیاز به توضیح نداشته باشه با این وجود اگه سوالی، ایرادی، اشکالی داشت لطفا بگین که تا اگه بتونم برطرفش کنم.
با تشکر

اَرژنگ
پنج شنبه 13 دی 1386, 01:37 صبح
این سورس رو من وقتی نوشتم تعداد زیادی mail برام اومد که چرا توش توضیح به اندازه کافی توش نذاشتم. راستش به نظرم سورسش انقدر ساده و روان هست که نیاز به توضیح نداشته باشه با این وجود اگه سوالی، ایرادی، اشکالی داشت لطفا بگین که تا اگه بتونم برطرفش کنم.
با تشکر

فقط یک سوال: چرا از Hookup استفاده میشه؟ مزایاش نسبت به روشی که در پست night_fall2 هست چیه؟

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 13 دی 1386, 09:10 صبح
یکی از فرق هاش اینه که متن خود دکمه ها را با خود متد Show ار کلاس MessageBox نمیشه فارسی کرد
فرق بعدیش هم فکر می کنم اینه که با hookUp می شه پنجره های دیگه ای مثل OpenFileDialog و ... را هم کنترل کرد و اونا را هم فارسی کرد
بقیه فرقاشون را نی دونم

اما در مورد MessageBox همونطور که گفتم اگه نیاز به فارسی کردم دکمه ها نباشه استفاده از متد Show به اون نحوی که گفتم ساده تر و کد نویسی خیلی کمتری نسبت به hookUp داره

mohammad272005
جمعه 14 دی 1386, 23:36 عصر
بله کاملا درسته. با روش hook کردن، دست، یکم بازتره، شما میتونید هر بلایی که دلتون میخواد سر پنجره hookشده بیارید.