PDA

View Full Version : ساخت ستاپ با install us

visual_basic
سه شنبه 11 دی 1386, 12:37 عصر
سلام
من تو سایت سرچ کردم دوستان برای ساخت setup یا از خود .net استفاده میکنند یا از نرم افزار install shield ولی من به نرم افزار install shield دسترسی ندارم و میخوام از نرم افزار دیگه ای با نام install us استفاده کنم .
از دوستان عزیز کسی با این نرم افزار کار کرده ؟

Ner'zhul Arthas
سه شنبه 11 دی 1386, 13:21 عصر
من کار کردم.

visual_basic
سه شنبه 11 دی 1386, 14:16 عصر
خدا رو شکر. شما آموزش نرم افزارو به زبان فارسی دارین؟ یا اینکه اشکالمو ازتون بپرسم؟

Ner'zhul Arthas
سه شنبه 11 دی 1386, 18:31 عصر
آموزشی ندارم. چیز زیادی هم نمیدونم. بپرسید شاید بدونم.

visual_basic
چهارشنبه 12 دی 1386, 13:01 عصر
1- این نرم افزار امکان ساخت shortcut رو نداره ، درسته؟

2-در مرحله 5 (system configuration) در قسمت registery تو قسمت new key این مقدار رو وارد کردم: software\microsoft\windows\current version\run ولی نمیدونم تو قسمت Entry و value چه مقداری رو باید وارد کنم تا برنامه در زمان بالا آمدن ویندوز اجرا شه.

Ner'zhul Arthas
چهارشنبه 12 دی 1386, 16:19 عصر
1) برای پروگرام گراپ داره ولی بقیه رو فکر نکنم.

2) توی Entry نام دلخواه مثلا نام برنامه رو بدید.

توی Value هم آدرس برنامه که نصب شده رو بدید. اولش هم اینو بذارید:
%SetupDir%
مثلا:
%SetupDir%\program.exe

visual_basic
پنج شنبه 13 دی 1386, 12:28 عصر
از کمک قبلیتون ممنون.
2 سوال دیگه :
1-در صفحه welcome نصب ،اطلاعات بخش information رو از کجا میاره یا بهتر بگم من کجا باید اطلاعاتمو وارد کنم تا در این بخش نشان داده بشه؟

2-در مرحله 2 (filesource) نمیشه خود پوشه رو add کرد؟مثلا پوشه ای که حاوی تصاویر استفاده شده در برنامه است. در غیر این صورت تمام تصاویر در محل نصب قرار میگیرند که چندان جالب نیست و ممکنه توسط کاربر دستکاری بشه.

Ner'zhul Arthas
پنج شنبه 13 دی 1386, 14:57 عصر
1: مرحله ی 4 - راست صفحه -دکمه ی Dialog...

2: نمیدونم. فکر نمیکنم بشه.

visual_basic
جمعه 14 دی 1386, 13:15 عصر
ببخشید من هی سوال میپرسم ! (شرمنده)

1- با اجرای setup پنجره info که اطلاعاتی رو راجع به install us میده نشان داده میشود چه جوری میشه این پنجره رو حذف کرد؟
2- نمیشه کاری کرد که بعد از پایان نصب خودش سیستم رو restart کنه؟

Ner'zhul Arthas
جمعه 14 دی 1386, 13:40 عصر
1: نسخه ای که استفاده میکنی چه ورژنیه؟ و آیا خریدی یا کرک شدست یا از رجیستر نشدش داری استفاده میکنی؟

2: مرحله ی 5 - دکمه ی Reboot...

visual_basic
جمعه 14 دی 1386, 14:54 عصر
1: نسخه ای که استفاده میکنی چه ورژنیه؟ و آیا خریدی یا کرک شدست یا از رجیستر نشدش داری استفاده میکنی؟

2: مرحله ی 5 - دکمه ی Reboot...

1-از installus 2007 استفاده میکنم از سایت download.com گرفتم.مثل اینکه رجیستر هم نشده برای همون این پیغام رو در پنجره info میده ، حالا چی کار کنم این جوری که آبروم میره ؟

2- هر سه گزینه reboot رو قبلا امتحان کردم هیچ کدوم سیستم رو restart نمیکنه فقط به کاربر پیغام میده که به صورت دستی سیستم رو restart کنه.

Ner'zhul Arthas
جمعه 14 دی 1386, 23:20 عصر
1: نمیدونم باید چیکار کنید. میتونید بخرید. :لبخند:
2: قابلیت restartش در ویندوز NT کار نمیکنه. شایدم واسه رجیستر نشدنش باشه.

visual_basic
شنبه 15 دی 1386, 12:01 عصر
1-عجب راه حلی!!!!

3-خود دات نت یا فریم ورک به dll و ... نیاز نداره که به عنوان filesource اضافه کنم؟ فایل ها یی که اضافه کردم همش مربوط به پوشه debug است.و در سیستم خودم به درستی اجرا میشه.

Ner'zhul Arthas
شنبه 15 دی 1386, 13:32 عصر
1: من پیشنهاد میکنم installshield رو بخری یا دانلود کنی از شر این برنامه خلاص شی.

3: فقط خود دانت نت فریم ورک نیاز هست که تو سیستم طرف نباشه برنامه اجرا نمیشه.

visual_basic
شنبه 15 دی 1386, 13:55 عصر
یعنی هر برنامه ای که با .net طراحی بشه برای اجرا به فریم ورک نیاز داره ، اینکه خیلی بده.

راه حل: برای کاربر باید این امکان رو بزاریم که اول فریم ورک رو نصب کنه و بعد برنامه رو (تو cd)؟

Ner'zhul Arthas
شنبه 15 دی 1386, 15:08 عصر
اول باید ببینید فریم ورک داره یا نه. نسخه ی فریم ورک رو هم در نظر بگیرید.

visual_basic
شنبه 15 دی 1386, 15:53 عصر
چه جوری باید فهمید ؟

Ner'zhul Arthas
شنبه 15 دی 1386, 16:11 عصر
یعنی هر برنامه ای که با .net طراحی بشه برای اجرا به فریم ورک نیاز داره ، اینکه خیلی بده.

اتفاقا خیلی خوبه. چون نیاز به خیلی چیزای دیگه نخواهد داشت.

چه جوری باید فهمید ؟

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramewor k

visual_basic
شنبه 15 دی 1386, 16:24 عصر
اون کد رو کجا باید استفاده کنم؟

Ner'zhul Arthas
شنبه 15 دی 1386, 16:37 عصر
باید ببینی تو رجیستری هست یا نه. نسخه ها رو هم در نظر بگیری. که بستگی به برنامت داره که با کدوم نسخه نوشته شده باشه.

خیلی جالبه. تاپیک هایی که مربوط به ویژوال بیسیکه بازدید کننده نداره. ولی این تاپیک این همه بازدید کننده.

visual_basic
شنبه 15 دی 1386, 16:49 عصر
باید ببینی تو رجیستری هست یا نه. نسخه ها رو هم در نظر بگیری. که بستگی به برنامت داره که با کدوم نسخه نوشته شده باشه.
.

از ماهیت کد میشد پی به عملکردش برد، سوال من اینه که این کد کجا باید نوشته بشه ، مسلما تو برنامه نیست ، تو setup؟ چه جوری ؟

Ner'zhul Arthas
شنبه 15 دی 1386, 21:49 عصر
یعنی میخوای برای دات نت فریم ورک ستاپ بسازی؟
وقتی دات نت فریم ورک رو نصب میکنی رو کامپیوتر باید فایلی برای نصب دات نت هم نصب بشه. بگرد پیداش کن.
بعد اونو برای نصب دات نت کپی کن تو سی دی.
============================
روش دیگه هم این که برنامه ای که نوشتی برو تو قسمت my project صفحه ی references هر چی تو لیست میبینی دونه دونه سلکت کن و Copy Local رو true کن. بعد پروژه رو rebuild کن بعدش براش نصب بساز.

visual_basic
یک شنبه 16 دی 1386, 15:09 عصر
روش دیگه هم این که برنامه ای که نوشتی برو تو قسمت my project صفحه ی references هر چی تو لیست میبینی دونه دونه سلکت کن و Copy Local رو true کن. بعد پروژه رو rebuild کن بعدش براش نصب بساز.

یعنی با این روش دیگه نیاز نیست فریم ورک تو سیستم کاربر نصب بشه.

Ner'zhul Arthas
یک شنبه 16 دی 1386, 16:36 عصر
درسته ولی حجمش میره بالا

visual_basic
یک شنبه 16 دی 1386, 17:07 عصر
یه سری dll اضافه میکنه که تو setup باید اضافه شه . تاثیری تو حجم فایل اجرایی نداره.
روند اجرای برنامه(فایل اجرایی) رو کند میکنه؟

Ner'zhul Arthas
یک شنبه 16 دی 1386, 23:29 عصر
کند نمیکنه.

visual_basic
دوشنبه 17 دی 1386, 16:37 عصر
من طبق روش دوم (با دقت)عمل کردم و برای تستش فریم ورک رو از سیستم پاک کردم وقتی بر روی فایل اجرایی کلیک کردم این پیغام خطا رو داد:
The Application failed to intialize properly(0xc0000135
click on OK to terminate the application.
چرا؟

visual_basic
چهارشنبه 19 دی 1386, 13:32 عصر
فکر کنم روش اول بهتر باشه ،ولی من هنوز هم نفهمیدم با رجیستری چه جوری باید چک کنم فریم ورک نصبه یا نه .اگه نصبه فقط برنامه رو نصب کن و اگه نصب نیست اول windowsinstaller3 بعد 2 framwork و بعد برنامه رو نصب کن.

Ner'zhul Arthas
پنج شنبه 20 دی 1386, 15:38 عصر
نمیدونم. باید کار کنه.