PDA

View Full Version : چند سوال درمورد برنامه نویسی شبکه های داخلی

adabyron
سه شنبه 11 دی 1386, 14:00 عصر
با سلام .
- برای برنامه نویسی شبکه داخلی از چه تکنولوژیهایی می شه استفاده کرد ؟
- چه تنظیمات نرم افزاری یا سخت افزاری (مودم ، ...)باید بر روی سیستم انجام بدیم؟
- آیا از یک برنامه نوشته شده در یک زبان میشه در زبان برنامه نویسی دیگه استفاده کرد؟ مثلا اگه یه برنامه با java نوشته شده باشه میشه در vb.net هم ازش استفاده کرد ؟
اگه مطلب یا مقاله ای هم در این زمینه ها سراغ دارید ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

MohammadSoft
سه شنبه 11 دی 1386, 14:29 عصر
سلام
منظورتون از برنامه نویسی شبکه داخلی SocketPrograming هست یا فقط برنامه ای مورد نظرتونه که روی شبکه اجرا بشه ؟؟

adabyron
سه شنبه 11 دی 1386, 14:41 عصر
ببینید من میخوام در مورد برنامه ای که روی شبکه اجرا میشه بدونم که socket programming جزوشه ولی اگه شما میخواین جداشون کنم خوب در مورد socket programming هم توضیح بدین ممنون میشم

adabyron
سه شنبه 11 دی 1386, 15:38 عصر
خواهشا ً یه نفر جواب بده !!!!

ice007
چهارشنبه 12 دی 1386, 10:07 صبح
ببینید من میخوام در مورد برنامه ای که روی شبکه اجرا میشه بدونم که socket programming جزوشه ولی اگه شما میخواین جداشون کنم

منکه منظورتون رو از جمله بالا نفهمیدم ولی در برنامه نویسی شبکه کلا یک کلاینت داریم یک سرور که می تونن برنامه های مستقلی باشن یا یه برنامه که داخلش به طور منطقی اینها از هم جدا شدن و برای ارتباط بین اینها می تونین از کلاس های مربوط به tcpclient و udpclient و socket‌استفاده کنید که داخل namespace system.net هستند استفاده کنید مثالهای مربوط به سمت کلاینت و سرور هم داخل msdn زیاده و کامل هم هستند

برای تنظیمات سخت افزاری هم فقط کارت شبکه لازمه یعنی برای تست برنامه باید یک شبکه ای که درست کار کنه داشته باشید البته توی یک سیستم هم به شرطی که سوکت ها را قاطی نکنید میشه تست کرد

saeed_rezaei
چهارشنبه 12 دی 1386, 13:08 عصر
سلام. دوست عزیز سوالاتتون رو توی تاپیکهای جداگونه مطرح کنید زودتر نتیجه می گیرد