PDA

View Full Version : Detail و Column Header در FastReport 3.x

Developer Programmer
سه شنبه 11 دی 1386, 15:07 عصر
همونطوریکه در عکس میبینید؛برای گزارش لیست مستاجرین و اقساط پرداختی آنها... از دو بند Master و Detail استفاده کردم.
در Master اطلاعات شخصی هر فرد، یکبار نشون داده میشه و در Detail تمام اقساط اون فرد رو
لیست میکنه( به عبارت ساده تر یکبار مشخصات و چند بار اقساط پرداختی)

سعی کردم که یک ستون به عنوان Column Header بین Master و Detail بذارم که عبارات "ماه" ، "شماره فیش" و غیره رو مرتبا ننویسه؛ اما Column Header میره و اول صفحه می ایسته و همه چیز رو خراب میکنه.
ضمن اینکه میخوام دور تا دور Band ها رو کادر بکشم ، رنگ Background اونها رو عوض کنم و بین Band ها چیزی مثل حاشیه بذارم تا از هم فاصله بگیرن

اگه هم چیزی به نظرتون میره که میتونه زیباترش کنه، لطفا دریغ نکنین.

vcldeveloper
سه شنبه 11 دی 1386, 16:21 عصر
Column Header به عنوان سر ستون کل بخش هست، یعنی یک بار قبل از اولین رکورد باند Master چاپ میشه و دیگه تکرار نمیشه. اگر می خوای برای باند Detail هم سر ستون داشته باشی، یا بین Detail و Master فاصله بزاری، باید یک باند Header اضافه کنی و بندازیش بین Master و Detail.

ضمن اینکه میخوام دور تا دور Band ها رو کادر بکشم ، رنگ Background اونها رو عوض کنم و بین Band ها چیزی مثل حاشیه بذارم تا از هم فاصله بگیرن

خود باند بصورت عادی Frame نمیگیره و رنگش عوض نمیشه. برای تغییر رنگش یا دادن Frame باید کنترل های موجود در آن را کنار هم طوری بچینی که با تنظیم رنگ پس زمینه شان و خصوصیت Frame شان حالت رنگی بودن باند و کادربندی آن بوجود بیاد.

Developer Programmer
سه شنبه 11 دی 1386, 18:05 عصر
مرسی علی جان

لطفا در مورد FooterAfterEach هم توضیحی بده

Developer Programmer
سه شنبه 11 دی 1386, 21:50 عصر
داشتم برنامه رو تست میکردم که دیدم یه مشکلی پیش اومده... همونطور که در تصویر دیده میشه، اطلاعات قسط "افشین" رو به اطلاعات "حبیب" اشتباهی اضافه کرده :عصبانی++:

چطور میشه گقت که FastReport 3.x ، اطلاعات و افساط هر مستاجر رو جداگونه نشون بده ؟! :متفکر:

متاسفانه زمان خیلی کمی واسه تحویل، دارم... لطفا راهنمایی هاتون رو دریغ نکنین :ناراحت:

vcldeveloper
چهارشنبه 12 دی 1386, 02:33 صبح
لطفا در مورد FooterAfterEach هم توضیحی بده
اگر یک باند Footer زیر یکی از Data Band ها داشته باشی و این گزینه فعال باشه، باند Footer مربوطه به ازاء هر رکورد یک بار چاپ میشه. در واقع میشه یک چیزی شبیه به این:
Rec.1
Footer
Rec.2
Footer
Rec.3
Footer
....

Developer Programmer
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 16:57 عصر
عذر میخوام که تاپیک قدیمی رو بالا میکشم

میخوام اجاره های دریافت شده از هر مستاجر و در آخر کل مبلغ باقیمانده رو نشون بدم.

یه Master Band گذاشته بودم که اول از همه مشخصات مستاجر رو نشون بده؛
یه Detail Band گذاشته بودم که ریز اقساط هر مستاجر رو نشون میداد
در آخر یه Report Summery که مبلغ باقیمانده رو نشون میداد

منتها این روش یه مشکل داره اونم اینه که وقتی تمام مستاجرین رو میخوای نشون بدی ، برنامه قاطی میکنه واسه همین کاربر مجبوره هر بار فقط، یک مستاجر رو انتخاب کنه

سئوالم اینه که چطور میشه با استفاده از Group Band اطلاعات هر مستاجر رو جداگانه نشون داد؟