PDA

View Full Version : f.show یا f.showdialog

shirin_h
چهارشنبه 12 دی 1386, 08:13 صبح
سلام
تو برنامم یه فرم اصلی دارم که توش از menostrip استفاده کردم طوری که با توجه به اینکه کاربر چه meno item ای رو انتخاب می کنه فرم های بعدی نشون داده می شن حالا می خواستم بدونم من تو فرم اصلی تو رویداد کلیک هر یک از meno item هام از

insert_k f = newinsert_k();
f.Show();

استفاده کنم یا
f.showdialog
؟
واینکه چرا؟
چون meno item هام زیاده می ترسم اگه درست استفاده نکنم قاطی کنه.

hassan razavi
چهارشنبه 12 دی 1386, 08:15 صبح
اینکه از Show یا ShowDialog استفاده کنید بستگی به ماهیت و طراحی برنامتون داره. استفاده از ShowDialog باعث ایجاد تمرکز بهتر و ایجاد یک روال مشخص در کار با برنامه میشه ولی در برخی از برنامه ها همین قابلیت باعث ایجاد محدودیت در برنامه و مضر میشه.

shirin_h
چهارشنبه 12 دی 1386, 08:31 صبح
من تو برنامم meno های ثبت نام کارآموز و بروزرسانی و حذف و جستجو و.... دارم که همشون کارشون با db و امکان داره کاربرچندتا meno رو با هم انتخاب کنه که مثلآ تو یکیش گروههای درسی رو ببینه و بر اساس اون تو فرم دیگه یه چیزایی رو انتخاب کنه
حالا به نظر شما از کدوم استفاده کنم بهتره؟

sinpin
چهارشنبه 12 دی 1386, 08:54 صبح
من تو برنامم meno های ثبت نام کارآموز و بروزرسانی و حذف و جستجو و.... دارم که همشون کارشون با db و امکان داره کاربرچندتا meno رو با هم انتخاب کنه که مثلآ تو یکیش گروههای درسی رو ببینه و بر اساس اون تو فرم دیگه یه چیزایی رو انتخاب کنه
حالا به نظر شما از کدوم استفاده کنم بهتره؟
همونطور که آقای رضوی هم گفتند این موضوع کاملا به خود شما بستگی داره.

بعضی وقتا ممکنه لازم باشه که کاربر در حین کار با یک فرم بتونه با سایر فرمها هم (یا حداقل فرم والد خودش) تراکنش داشته باشه. خب در اینصورت باید از متود Show استفاده کنید.

shirin_h
چهارشنبه 12 دی 1386, 09:38 صبح
از هر دوتون ممنونم