PDA

View Full Version : اصلاح حروف با کد

mohammadsaleh
پنج شنبه 13 دی 1386, 15:53 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/images/icons/icon5.gifدوستان از سئوال قبلی در مورد اصلاح حروف عملا نتیجه ای نگرفتم تا اینکه اتفاقا مدولی را دیدم که در مورد اصلاح حروف بود ولی نتوانستم از آن استفاده ببرم . بیشترین مشکل هم در مورد حرف ک و ی است که در بانک اطلاعاتی که دارم به اشکال عربی آن است و من می خواهم صرفنظر از اینکه در چه کامپیوتری برنامه اجرا میشود که ممکن است این حرف به شکل عربی یا فارسی آن باشد وقتی کاربر کلمه ای را تایپ می کند که یکی از دو حرف "ک و ی " در آن است به صورت اتوماتیک این حروف به شکل عربی آن تبدیل شود .

من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا. هرکس حرفی به من بیاموزد مرا بنده خود ساخته است . امام علی علیه السلام

mazoolagh
دوشنبه 17 دی 1386, 10:12 صبح
شما میتونین در رویداد keypress تبدیل رو انجام بدین

mohammadsaleh
سه شنبه 18 دی 1386, 10:22 صبح
دوست عزیر میشه برای رفع این مشکل با استفاده از کد و ارائه مثال عملی بنده رو مورد لطف خودتون قرار بدید.

بزرگترین ارزش خانوادگی اخلاق نیکوست . امام علی علیه السلام.

mazoolagh
چهارشنبه 19 دی 1386, 22:57 عصر
در محیط طراحی فرم روی تکس باکس کلیک و در event tab از property sheet رویداد onkeypress رو انتخاب و در event proc اون کد زیر رو بنویسین:

if keyascii=arabic_kaf_ascii_code then
keyascii=persian_kaf_ascii_code
end if

برای "ی" هم همین کد رو تکرار کنین

mohammadsaleh
یک شنبه 23 دی 1386, 08:46 صبح
دوست عزیز در کامپیوتری که شکل ی و ک به شکلهای نوشته شده است رو استفاده کردم تغییری مشاهده نکردم حتی جای کد رو عوض کردم . اگه ممکنه یک نمونه عملی برام بذار .