PDA

View Full Version : پیدا کردن بانک اطلاعاتی در هر جای سیستم

vahidm
جمعه 14 دی 1386, 13:32 عصر
با سلام
از دوستن کسی می دونه چطور میشه یک بانک اطلاعاتی داریم و درون برنامه از کنترل adodc استفاده می کنم کاری کنم که فایل بانک اطلاعاتی هر جای سیستم بشد آن را پیدا کند و به آن متصل بشود البته این کار را با استفاده از کنترل data خودم بلدم از طریق adodc می خوام بدونم چطوریه
با تشکر

vahidm
جمعه 14 دی 1386, 15:48 عصر
از دوستان اگر کسی بلده لطفاً کمک کنه

hrj1981
جمعه 14 دی 1386, 15:59 عصر
ببین این بدرد می خوره

With Adodc1
.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\db.mdb;Persist Security Info=False"
.RecordSource = "select * from tabel "
.Refresh
End With

Hossein Bazyan
جمعه 14 دی 1386, 16:10 عصر
سلام
فکر کنم منظورشون اینه که در هر جای هارد دیسک بانک اطلاعاتی قرار داده شد برنامه اتوماتیک آنر پیدا و وصل شود نه در مسیر جاری . البته این روش خوبی نیست اما برای اینکار باید یه فایل Runtime بنویسی که کل هارد رو یراس بانک اطلاعاتی جستجو کنه سپس مسیر آنرا در جایی مانند رجیستری یا فایل ذخیره کنه سپس هر بار مسیر بانک را از این فایل بخواند .
در اینحالت باید نام بانک منحصر بفرد باشد و با هیچ یک از فایلهای موجود در هارددیسک همنام نباشد.

Mbt925
جمعه 14 دی 1386, 22:30 عصر
اصلا کار درست و اصولی نیست که بخواین توی هارد دیسک دنبال بانک اطلاعاتی بگردین ،
چون اولا یه روال خیلی کند خواهد داشت ، دوما وقتی کاربر می تونه خودش مسیر بانک رو به برنامه بده اصلا نیازی به گشتن نیست.

vbhamed
جمعه 14 دی 1386, 23:42 عصر
سلام
دوست عزیز
وقتی شما با data میتونی این کار رو انجام بدی دیگه با ado هم فرق خاصی نداره، فقط برای data خاصیت DataBaseName رو تنظیم می کنی و برای ado از روشی که دوست خوبمون hrj198 گفتن استفاده کن و به جای "App.Path & "\db.mdb همون چیزی رو بذار که در خاصیت databaseame مربوط به data میذاشتی

hosseinqamsari
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 19:57 عصر
سلام
ميتوني app.path را ننوشته و فقط اون جايي كه فايله هست را بنويسي مثلا
"mdb1.mdb\program\"