PDA

View Full Version : دریافت SMS

alireza_tavakol
یک شنبه 16 دی 1386, 01:01 صبح
سلام خدمت دوستان قدیمی

من یه گوشی N72 دارم که سیستم عامل سیمبین روش نصبه و از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل شده .

دوست دارم وقتی یه SMS دریاف میکنم داخل برنامه ام تشخیص بدم

متن پیام و توضیحات پیام رو هم بگیرم

mohammad272005
سه شنبه 18 دی 1386, 00:06 صبح
متاسفانه، سیمبین NET. رو پشتیبانی نمی کنه. شاید راه دیگه ای داشته باشه.

alireza_tavakol
سه شنبه 18 دی 1386, 00:58 صبح
اگر گوشی خودم را به عوض کنم مثلا سونی اریکسون 750 K چه طوری و توسط چه دستوراتی و با چه استانداردی میتونم با گوشی متصل شده ارتباط برقرار کنم؟

rohullah
سه شنبه 18 دی 1386, 08:35 صبح
من یه زمانی می خواستم واسه موبایل برنامه بنویسم یه اندک تحقیقاتی کردم.تا اونجا که یادم مونده میتونستی یه sdk از سایت nokia بگیری نصبش کنی رو net. اینجوری میتونی با dotnet برای سیمبیان برنامه بنویسی.

raravaice
سه شنبه 18 دی 1386, 13:47 عصر
سلام

اساتید محترم اگر اشتباه نکنم شما میخواهید پیام کوتاه رو از طریق کامپیوتر بخونید.
اگر اینطوره : این مسئله هیچ ربطی به نوع سیستم عامل گوشی و یا نوع گوشی نداره فقط تنها چیزی که لازم هست اینه که گوشی شما مودم داشته باشه تا بتونید با دستورات AT COMMAND باهاش ارتباط بر قرار کنید و بس.

حلا 2 صورت داره : یکی اینکه گوشی شما فرمت text رو ساپورت کنه و یا فرمت PDU رو ساپورت کنه که البته اگر PDU رو ساپورت کنه کار رو برای ارسال و دریافت پیام های فارسی راحت میکنه.

تا اونجا که میدونم K750 فقط PDU داره چون خودم باهاش کار کردم N72 رو نمی دونم

به هر حال یه جستجویی تو google یا yahoo برای at command gsm modem بزن ضرر نداره دستورات at رو یاد بگیر بعد با Hyper terminal ویندوز تستشون کن قوانینشو که یاد گرفتی برنامتو بنویس.
encode و decode کردن فرمت pdu هم سورس داره تو نت فکر کنم codeproject بود اگر اشتباه نکنم بگرد اگر پیدا نکردی من سورسشو دارم البته vb.net هست ولی از کلاسش میتونی استفاده کنی.

موفق باشی

sinpin
سه شنبه 18 دی 1386, 14:08 عصر
متاسفانه، سیمبین NET. رو پشتیبانی نمی کنه. شاید راه دیگه ای داشته باشه.
به این لینک مراجعه کنید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=90644

mzjahromi
چهارشنبه 19 دی 1386, 07:11 صبح
اگر گوشی خودم را به عوض کنم مثلا سونی اریکسون 750 K چه طوری و توسط چه دستوراتی و با چه استانداردی میتونم با گوشی متصل شده ارتباط برقرار کنم؟

لطفا جستجو کنید
در این مورد یک تاپیک وجود داره