PDA

View Full Version : listbox

هامان
یک شنبه 16 دی 1386, 10:47 صبح
آیا میشه از بانک دو تا فیلد رو بصورت مجزا ذر یک listbox نشان داد در ضمن خاصیت colume listbox برای چه کاربردیه؟با تشکر

Hamid_PaK
یک شنبه 16 دی 1386, 12:15 عصر
مسلما که میشه، می تونی از کوئری استفاده کنید و در مورد سوال دوم برای جدا کرده اطلاعات و ستون بندی آنها است.

یا حق ...

SYNDROME
یک شنبه 16 دی 1386, 17:56 عصر
آیا میشه از بانک دو تا فیلد رو بصورت مجزا ذر یک listbox نشان داد

فکر نکنم ListBox معمولی چنین امکانی داشته باشد.
موفق باشید

mrm0101
یک شنبه 16 دی 1386, 19:34 عصر
سلام . اگر منظورتون این است که محتویات listbox از یک جدول دیگر تغذیه شود باید از DBLookupListBox استفاده کنید . این شی دارای دو خصوصیت است یکی listfiled که برای نمایش فیلد ها می باشد که می توانید چند فیلد برای نمایش تعیین کنید و با ; فیلد ها را از هم جدا کنید . مثلا code;lname;fname ولی برای درج در جدول اصلی فقط یک فیلد بعنوان فیلد اصلی باید انتخاب کنید که در خاصیت keyfiled م یتوانید اسم آن فیلد اصلی مثلا code را برای ورود در جدول انتخاب کنید .
موفق باشید

هامان
دوشنبه 17 دی 1386, 12:42 عصر
با سلام من می خوام بجای استفاده از listview از listbox استفاه کنم می خوام بجای اینکه در listbox دو فیلد رو جمع کنم و بصورت یک رشته نشون بدم می خوام فیلدام تفکیک شده باشه با تشکر

mrm0101
دوشنبه 17 دی 1386, 16:02 عصر
سللام . اگر در DBLookupListBox فیلد ها را با ; از هم جدا کنی مثل code;lname;fname nv فیلدها بصورت ستون های جدا از هم نمایش داده می شوند .

m-khorsandi
دوشنبه 17 دی 1386, 17:26 عصر
با ListBox از طریق جمع کردن دو تا رشته میتونی این کار رو انجام بدی، ویژگی Columns رکوردها رو در تعداد ستونی که تعریف میکنی تقسیم میکنه، مثلاً اگه 30 تا رکورد داشته باشی و مقدار Columns رو 2 بذاری، اون موقع دو تا ستون 15 تایی داری.
از DBLookupListBox هم میتونی استفاده کنی ولی دقیقاً برای این کار ساخته نشده،
از DBGrid هم نمیدونم چرا استفاده نمیکنی، ولی اگه میخوای از کامپوننت‌های غیر DB استفاده کنی میتونی از StringGrid استفاده کنی که با چند تا تغییر کوچیک شبیه به ListBox میشه و خوب دسترسی به رکوردها وفیلدها براتون ساده خواهد بود.