PDA

View Full Version : Progress Bar که درصد اجرا نداسته باشد مثل اینکه Media Player ویندوز که نصب می شود

ali_abbasi22145
یک شنبه 16 دی 1386, 11:59 صبح
سلام
من یک فرمSplashبرای برنامه ام نوشته ام که وقتی اجرای برنامه طول کشید آن را نمایش می دهد ، حال یک فایل Gif برای Progress Bar که درصد اجرا نداشته باشد مثل Media Player ویندوز که نصب می شود می خواهم.
راستی دلفی فایلهای gif انیمیشن داخل یک فرم را پشتیبانی می کند؟

Hamid_PaK
یک شنبه 16 دی 1386, 12:20 عصر
اگر از کامپوننت TGif-Image استفاده کنید می توانید انیمشنهای آن را نیز نمایش دهید.

برای تصویر هم که تا دلتان بخواهد در سایتهای مختف پیدا می شود:
لینک اولین جستجو در گوگل (http://images.google.com/images?svnum=10&um=1&hl=en&q=progressbar+gif&btnG=Search+Images)

یا حق ...

ali_abbasi22145
یک شنبه 16 دی 1386, 13:06 عصر
سلام
من برای این چیز کوچک اصلا نمی خواهم دنبال کامپوننت بروم و با دلفی استاندارد می خواهم انجام دهم!

SYNDROME
یک شنبه 16 دی 1386, 18:07 عصر
با سلام
می توانی از یک Label استفاده کنی.
البته ابزاری که حمید معرفی کرد بهتر از یک Label عمل می کند.
موفق باشید

ali_abbasi22145
چهارشنبه 19 دی 1386, 09:39 صبح
اگر از کامپوننت TGif-Image استفاده کنید می توانید انیمشنهای آن را نیز نمایش دهید.

برای تصویر هم که تا دلتان بخواهد در سایتهای مختف پیدا می شود:
لینک اولین جستجو در گوگل (http://images.google.com/images?svnum=10&um=1&hl=en&q=progressbar+gif&btnG=Search+Images)

یا حق ...

سلام
1-من که download کردم برای دلفی 7 نداشت!
آیا کامپوننت دیگری وجود دارد که رایگان و ترجیحا با سورس باشد؟

2-من یک فرم Splash نوشتم و می خواهم یک انیمیشن برای اینکه برنامه می خواهد باز شود استفاده کنم. اما مثل اینکه در این فرم امکان اجرای animate به شکل avi نیست یا شاید gif را هم نتوانم اجرا کنم!

3- آقا این هم بشود کارم را می افتد:
موقع باز شدن برنامه داخل فرم Splah یک progressbar دلفی داشته باشم که مدام به ابتدا به انتها برود کافیست!

Delphi Coder
پنج شنبه 20 دی 1386, 10:27 صبح
Jedi دو تا کامپوننت درست واسه همین کار داره TJvWaitingGradient و TJvWaitingProgress

ali_abbasi22145
سه شنبه 25 دی 1386, 11:47 صبح
Jedi دو تا کامپوننت درست واسه همین کار داره TJvWaitingGradient و TJvWaitingProgress

سلام
مرسی
TJvWaitingGradient در فرم splash کار نمی کند و در جای دیگر که تست کردم کار می کرد.
آیا راهی است که در فرم splash کار کند؟

ali_abbasi22145
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 13:43 عصر
سلام
من یک فرمSplashبرای برنامه ام نوشته ام که وقتی اجرای برنامه طول کشید آن را نمایش می دهد ، حال می خواهم آن ProgressBar از ابتدا به انتها نرود و تمام شود بلکه کدی می خوام که ProgressBar مدام از ابتدا به انتها برود (تکرار ابتدا به انتها در ProgressBar ).
یک چیزی مثل Media Player ویندوز که نصب می شود می خواهم.
برنامه من را هم در attach گذاشتم تا تغییر شما را انجام دهید.

mmx110
جمعه 12 بهمن 1386, 19:32 عصر
چند نمونه progreebar در فرمت GIF

ali_abbasi22145
شنبه 13 بهمن 1386, 09:22 صبح
سلام
کسی می تواند با کدی ProgressBar استاندارد دلفی را مثل ProgressBar بالا درست کند(که احتیاج به کامپوننت gif نباشد)؟